• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stari priključak struje

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Nisam našao adekvatnu temu,pa pitam,pošto imam stari priključak struje na gruntu,a nemam limitator i radi se o monofaznom priključku,koju snagu imam ?tj kako saznati koju imam snagu?
Pretpostavljam da glavni osigurač "otkriva" tu snagu ili sam u krivu?
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Minimum 10 kw jer tako ima ovaj jedan sto ga znam, možda i vise
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,797
20 KW je kod mene priključak koji je stari uvel 70 i neke. Znam jer sam imal sitaciju oko toga.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,311
Teško da je preko 7,5kW. Osigurač u panceru je sigurno 25A ili je više?
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
915
Koje vi gluposti pišete maksimum je 8 kw poslje toga ide industriska trofazna.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Nisam ni gledao pancer.
Naime radi se o tome da bih trebao u skorije vrijeme trofazni priključak,a nije isto nadoplatiti s 5.75 na 11kw ili sa 9 na 11kw..uglavnom znate na što ciljam..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,387
Komer, da ne lutaš, u NN glasi ovako:
Opći uvjeti za korištenje mreže i opskrbu električnom energijom
HRVATSKA ENERGETSKA REGULATORNA AGENCIJA
1666
Na temelju članka 59. stavka 1. Zakona o tržištu električne energije (»Narodne novine«, broj 22/13), Hrvatska energetska regulatorna agencija je na sjednici Upravnog vijeća održanoj 23. srpnja 2015. godine donijela
OPĆE UVJETE ZA KORIŠTENJE MREŽE I OPSKRBU ELEKTRIČNOM ENERGIJOM
...
XVIII. PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE
...
Članak 118.
(1) Ako ni operator distribucijskog sustava ni krajnji kupac iz kategorije kućanstvo ili iz kategorije poduzetništvo bez mjerenja snage, u svojoj dokumentaciji nemaju elektroenergetsku suglasnost ili podatak o odobrenoj priključnoj snazi obračunskog mjernog mjesta, priključna snaga obračunskog mjernog mjesta iznosi:

7,36 kW kod jednofaznog priključka (što odgovara struji 32 A pomnoženoj s nazivnim naponom 230 V),

– 17,25 kW kod trofaznog priključka (što odgovara trostrukoj vrijednosti struje 25 A pomnoženoj s nazivnim naponom 230 V).

(2) Operator distribucijskog sustava dužan je krajnjem kupcu iz stavka 1. ovoga članka uskladiti priključak prema uvjetima iz ugovora o korištenju mreže odnosno mrežnim pravilima distribucijskog sustava u roku od 10 godina od dana stupanja na snagu ovih Općih uvjeta.


Dakle, priznaju ti 7,36kW, a ostatak moraš doplatiti.
Ako želiš trofazni priključak (radi evenrualnih elektromotora), moj ti je savjet da ispod 13,8kw (20A) nemoj zakupljivati, jer teško da budeš mogel nekaj raditi.

Glede jednotarifnog brojila (Plavi model) ili dvotarifnog (Bijeli model) ... razmisli kakva ti je struktura potrošnje i isplati li ti se plaćati skup(lju) dnevnu tarifu i jel imaš kakve potrošnje po noći.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842

Idem danas promijeniti tj maknuti staro grlo E27 i staviti led "fluo cijev".
Spojim sa rednim stezaljkama i ne svijetli.
Spojim u uticnicu i radi..
Idem provjeriti probirkom i svijetli na obje zice kad je prekidac ukljucen.
Sve zice su u kuci plave boje i u metalnom buziru..
Svjestan sam da cu morati to ispocetka sve odraditi,a i nece biti tesko s obzirom da imam 2 uticnice i 2 svjetla.
Zanima me zasto led ne radi a obicna sijalica sa zarnom niti radi?
komer je online
Prijava posta
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Decki nisam bas nasao temu za ovo, pa cu se u ovu ubacit. Jel zna netko kakava je ovo uticnica ? Frend kaze da je vidio to vec i da je to starinska uticnica. Ja do sad nisam bas obracao paznju na to. Imam ju u traktoru i nez za kaj sluzi, ak ima neka tema za to bas molim admina da prebaci. 😁
 

Prilozi

  • 20200604_190322.jpg
    20200604_190322.jpg
    23.1 KB · Pregleda: 26

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,528
takvu ja imam na vladimircu, za ukopčat lampu...mislim na onu kaj možeš hodat oko traktora ovisno koliko žnjore imaš...
standardna ruska oprema.... ;)
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Bas neobicno. Inace traktor je 2006 godina. Europard je u pitanju. Makar je kinez i nema modernu tehniku nije mi jasno da su nesto tak zastarjelo metnuli u njega.
 

Joza36

Član
Tu od
15 Lis 2019
Poruka
112
Ma ne treba mi lampa hahaha. Ja sam do jucer bio uvjeren da je to normalna uticnica. Jer nikad nisam diral na njemu to podrucje oko volana pa sam mislil da ima mozda neki ispravljac sa 12V na 220V. Iskreno zaboravil sam da to imam u traktoru i nikad nisam isprobal to, niti znam kak funkcionira.
 

Najnoviji postovi

Na vrh