• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staro, a novo imate li?

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
najvjerovatnije da ti to ne paše..jer vraga..ja sam rastavljal dva ista motora(isti proizvođač i snaga) ali nisu iste radilice i klipnjače a klip je isti...a zavisi i kak dugi izvod radilice ti ima kosilica od donjeg poklopca jer i ti dosta zavisi o visini otkosa prema rami kosilice..sve je to kak bi se reklo faken biznis:icon_hang:

Ja bum moral pumpu rastavit skroz i vidjet kaj mi pase to si spremit za djelove a ostalo hitit al djelove motora bum ostavil sve osim struje jer su ju demolirali misevi i stakori,
Neznam kaj da s pumpom radim da ju rastavljam u djelove ili ostavit u komadu?
Ili ju moram rastavit kad bum motor rastavljal?
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
A kaj bus ti mali plavi uopce rekel? Jbt, u svakoj temi te ima s nekom pricom i uvijek sve znas. Ne da mi se niti vise otvarat forum otkad si ti na njemu.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
oprosti ali ja nisam nikad rekel da sve znam niti ikad budem znal...ja sam došao na forum da naučim što do sada nisam znao...i naučio sam mnoogo stvari zahvaljujuči svim forumašima...a to što ti kažeš da sve znam nije ni u najmanju ruku točno...ja dosta čitam razne kataloge za mehaniku i ostalo a nešto znam i iz života kaj sam do sad naučil od tate koji več jako dugo se bavi popravljanjem raznih strojeva...a kak sam več i rekao mnogo sam naučil i ovdje na forumu...u vezi ove teme..ja nisam nigdje napisao da ne paše,ako misliš da sam to napisal onda mi moli te i pokaži tu rečenicu...ispričavam se svim forumašima koji sad moraju čitati ovo bezveze i još jednom isprika na OFF topic...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Momci, ajde prekid molim!!!
Skoro svaka teme se sjebe s nepotrebnim off topic-om, stalne dolazi do nekih rasprava u krivim temama.

Imamo temu za nešto određeno pa se tog i pridržavajte!!!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nisam imal vremena poslikat jer radim,al bit ce.
Ako netko nemre citat i nekaj mu smeta nek jednostavno ne cita i bok,
A svaktko ima pravo na svoje misljenje smetalo to nekom ili ne.
100 LJUDI 100 CUDI!
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Od kosilice motor tomosov mi jako poznat,imeo dva doma u super stanju al na oba radilica spigana pa ih bacio,jedan isto tak dugo stajao i kad sam ga išao palit ne i ne,rastavio i našao zaljepljene karike, pa obrati pažnju na to ak češ palit tu pumpu
E sad o radilici na toj pumpi,hm kolko se sječam da je drugačija,mislim da je krača na izlazu,al davno sam slagao pa nisam ipak 100% siguran
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Od kosilice motor tomosov mi jako poznat,imeo dva doma u super stanju al na oba radilica spigana pa ih bacio,jedan isto tak dugo stajao i kad sam ga išao palit ne i ne,rastavio i našao zaljepljene karike, pa obrati pažnju na to ak češ palit tu pumpu
E sad o radilici na toj pumpi,hm kolko se sječam da je drugačija,mislim da je krača na izlazu,al davno sam slagao pa nisam ipak 100% siguran

Da znam za karike,al bum njoj cjeli motor rastepel ovak i onak i djekove namazal s wd om i nek stoje ovak imam kosilicu koja ima indentican motor samo je novija od te pumpe i trebat ce mi djelovi.
Prije 2god sam kosilicu uredival novi kotaci novi noz novi rezervoar i generalka,sve sam na motoru stavil novo osim cilindra i kucista motora (bloka).
Generalka me je kostala ravno 900kn i svi djelovi ukljucujuci radilicu su slovenski kupljeni u staroj vlaskoj u tomosovom ducanu,sama radilica je nekih 450kn.
To sam sve radil jer sam jako spigal radilicu i noz,i jesenas opet isti panj od bora i opet se spigala ali puno manje i opet novi noz jer se stari potrosil i novi je vec gore al mala trese.
Mislim da bi mogle biti radilice iste jer pumpa nema nikakve reduktore nego ide rotor pumpe direkt na radilicu,al kad raskopam znat cu vise....
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Naravno da moraš rastavit pumpu ,ako hočeš doći do motora.Kad skineš pumpu ,videl buš radilicu i odmah znaš jel ti paše na kosilicu.Meni se čini da nemaš problem s kosilicom nego s panjem, šala mala, SretanUskrs ;)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
još si fal i prešel...ja sam prošli tjedan radil generalku na brikstonovom motoru od kosilice..mamu im samo karike koštaju prek 450 kn, pa membrane,noca svječica,ulje majke ti pa bome se lijepo svotica nabrala...ali sad radi kaj singerica...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
barem duplo više..i ova je kaj nova jer kad smo premazivali kombi ispod sa bitumenom pa kaj je ostalo sa tim sa i ja njoj premazal kosište i nije joj nikaj bilo...i sad sam strgal stari bitumen i svu ju ppsredil i nazad premazal i mirni smo neko vrijeme...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ma ok , mislio sam na sam motor..

Ovakve k500 nema u prodaji jako dugo a kosi ko nova samo kaj nema kutiju za travu.
Nove bolje su skupe.
Kaj se na njegovoj da narucit samo motor?
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Za Brigs&Straton ima sve u Ivaniću, vjerojatno se može naručit i motor.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Za Brigs&Straton ima sve u Ivaniću, vjerojatno se može naručit i motor.

Samo treba vidjet cijenu sa pdv-om.
Ak nije puno veca od generalke onda se isplati.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Nije ti problem , samo pogledaj MPS - Ivanić Grad. Tu ćeš naći sve kaj te zanima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh