• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staro, a novo imate li?

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
To je čep za dekonzervaciju.....bilo je najmanje dvije vrste radilica za kosilice....na muti je bila radilica dosta duža i imala je vanjski ležaj
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To je čep za dekonzervaciju.....bilo je najmanje dvije vrste radilica za kosilice....na muti je bila radilica dosta duža i imala je vanjski ležaj
Daj pogle moje slike par stranica prije i ak bi mi mogel objasnit koje su razlike i koje vrste postoje radilice,i kaj znaci vanjski lezaj?
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Tek sam gledajući tvoje slike shvatio da panonija ima kratku radilicu, a muta dugu...odnosno dulje je vratilo na donjwm ramenu radilice i ima vanjsku prirubnicu koja nosi svoj ležaj na odstojanju nekih 7-8cm od semeringa...:icon_e_geek:.tak da sam ja to drugačije zamišljao. ovo sa masama može i ne mora imati razliku, naime, ako je motor deklariran na natpisnoj pločici na isti broj okretaja, onda po meni ne treba previše grumfati. Po meni bolje da nisi rastural, pametnije bi bilo osposobiti pumpu i za te novce kupiti pune tačke dijelova za kosilicu
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a je viš bome...opče nisam skužil..ove novije imaju četverotaktne..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tek sam gledajući tvoje slike shvatio da panonija ima kratku radilicu, a muta dugu...odnosno dulje je vratilo na donjwm ramenu radilice i ima vanjsku prirubnicu koja nosi svoj ležaj na odstojanju nekih 7-8cm od semeringa...:icon_e_geek:.tak da sam ja to drugačije zamišljao. Po meni bolje da nisi rastural, pametnije bi bilo osposobiti pumpu i za te novce kupiti pune tačke dijelova za kosilicu

A gle pumpa je kod nas od 73god i radila je pola 5dana po pola sata i to je to,dok se temelj zaljeval i deka.
Sve al sve na njoj je i sto ko na mojoj kosilici osim same pumpe koja je ispravna i moze se montirat.
Kosilica od 85 cjelo proljece ljeto i jesen kosi i kosi i kosi to je sati i sati kosila do lani kad sam pogodil panj i spigal radilicu i naravno sve sam kupil novo osim cilindra 900kn.
Ove zime sam skuzil da imam pumpu s istim motorom i reko nek se nadu djelovi kad nekaj rikne,a mogu i to sve prodat pojedinacno.
Klip je orginal 42mm i kad sam radil generalku na spoju klipa i klipnjace sam umjesto bakrene pikse ubacil iglicasti lezaj,i super radi kosilica,a kuciste je od 2mm lima i nije trula,dok ove nove imaju lim ko papir i brzo strunu.
Na pumpi je jedino rezervar pukel i misevi su zgrizli zice od paljenja drugo je ko novo.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
a je viš bome...opče nisam skužil..ove novije imaju četverotaktne..

Da ova je dvotaktna jako stara klip 42mm i radi i radi,guta mjesavinu 2,3ili 4 posto ,najvise vremena je radila na 2posto sa stihl ulje i nikad nije motor riknul od zaribavanja,kad sam ju raskopal nista oguljeno ili osteceno jedino ima malo gasezi na bocnoj strani klipa a to je dobil kad je stari u pocetku stavljal 4 posto ina dvotaktol,i tad je dimila ko luda a sad je druga prica,u sve strojeve stavljam godinama 2,2.5 posto sthilovo ulje i nemam nikakvih problema!!!:icon_super:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
jeh ovo su klipovi 65mm
samo nek i dalje guta i nek radi a ostalo lako bude...
 
Na vrh