• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Staru punu ciglu za roštilj kupujem u okolici KRapine

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dečki,lepo je sve to,ali ovaj put mislim da ste zakoračili na moj teren i ja stojim iza svega kaj sam rekel i morem dokazati.Šamot i nikaj drugo.Ni jedan šamot se ne zida ili lepi na zid.Od njega se "lijevaju" šamotne ploče i koristi se puno drugačiji materijali od običog kvarcnog pijeska.Ja govorim za ono kaj dela Hoyan,Rabuzin i drugi,jer sam i to sam delal.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
A šta ti dobivaš sa šamotom konkretno kada pečeš recimo janjca????

Vjerni neznam točno pošto sam u sklopu toga zidao i garažu za auto....ali negdje 900 komada......
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Gle prijatelju,ti delaj kak delaš,ali nemoj druge uvjeravati u ono kaj nije.Mene to ne interesira,ja se bum samo lepo nasmijal na to.Da šamot nije potreban,nebi ga ni svi pećari koristili,bilo bi kud i kam jeftinije sa starom ciglom zidati.Pogotovo kod zidanja krušnih peći.Kak sam i rekel,pogledaj malo kaj rade Hoyan i ekipa.
Staroj cigli da se zagrije i da "isijava"temperaturu treba više drva,a i kad se zagrije,isijava manje nego šamot,jer nema u sebi takve supstance koje bi joj omogućile da primi toliku količinu temperature i da ju poslije emitira u prostor roštilja.Nadalje,svaki šamot koji se "lijepi" na zid od cigle,betonskih blokova i sl.,bude popucal i pal s tog zida.Šamot mora biti učvršćen u obliku šamotnih ploča,koje su armirane i za čiju izradu se koristi "termobeton".Da ti dalje ne objašnjavam imaš google pa tipkaj.
Isto tako kod kamina postoji dosta caka,pa najviše volim one koji vele da "maska" kamina mora grijati,zidovi isto tak.
I da idemo zajedno radit roštilj,vjerujem da bi moja izvedba bila daleko i tehnički i estetski bolja.Ne zato jer se ja želim praviti važan,nego zato jer sam to delal i znam kak to ide.
Nikome nisam slolil pamet s nekim bzvz podacima,teoretskim sranjima i sl.Samo sam navel ono s čim sam se susretal i ono kaj znam.A odojka možeš speći da i na zemlji zakuriš pa ekipa vrti i sl.,kaj je po meni interesantnije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh