• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štelanje karburatora na flakserici ili motornoj pili

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
eto zanima me ako itko zna od kolega na forumu koji omjer zraka i goriva treba složiti na flakserici ili motornoj pili...imam jonsered gt 32l flaksericu i raštelan joj je fergazer....pa trebam pomoć...plizz hellp!!hvala:prayer::prayer:
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
tnx ljudi...idem sad čitat...pa sutra u štelanje...pa da vidimo kak će to radit....
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
na leru da al kad joj nabijem gas onda se davi i krepa...a kad joj stavim čok na pola onda radi ko luda na punom gasu....
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
na leru da al kad joj nabijem gas onda se davi i krepa...a kad joj stavim čok na pola onda radi ko luda na punom gasu....
Ništa neš dobil sa štelanjem ..treba ju presijati na sito ( veli moj frend)
 

Jozef

Član
Tu od
17 Ruj 2010
Poruka
413
pozdrav svima
zamolil bi one koji otvaraju nove teme ili uređuju forum,da ih smjeste na prikladno mjesto,recimo,ako nekog interesira štelanje karburatora gdje će tražiti,pod ostalim granama poljoprivrede ili u mehaničarskoj radionici,kaj ne?
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
A el radi bez čoka?

E tak se postavlja dijagnoza, svaka čast:supz:

na leru da al kad joj nabijem gas onda se davi i krepa...a kad joj stavim čok na pola onda radi ko luda na punom gasu....

Ti budeš moral najvjerojatnije kompletni motor predihtati....
Ak se kužiš i imaš volje, nabavi si obavezno set brtvi, najbolje za cijeli motor i obavezno semeringe. A dok sve bude u "paramparčad" pogledaj stanje drugih dijelova( ležajevi, sklop....)
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
bila je ona pred kakvih mjesec dana kod frajera i poštelal ju je milina...primala gas,delala ona ko ziherica....i stari je neke jebal po njoj kao ima prejaki gas i odonda nikak ne dela....tak da mislim da je sjebal neke na fergazeru...a pojma o pojmu nema i onda ide dirat
 

Dydy

Član
Tu od
6 Tra 2009
Poruka
306
bila je ona pred kakvih mjesec dana kod frajera i poštelal ju je milina...primala gas,delala ona ko ziherica....i stari je neke jebal po njoj kao ima prejaki gas i odonda nikak ne dela....tak da mislim da je sjebal neke na fergazeru...a pojma o pojmu nema i onda ide dirat

Ja bih se svakako slozio s Jeffy,jem gotovo sam siguran da ti motor vuce fels zrak najvjerojatnije na semeringe, ali eto na volju ti ,probaj stelati pa ces vidjeti sta ce biti . U svakom slucaju uvijek mozes u nabavku brtvila i ostalih dijelova !
 

danijelP7b

Član
Tu od
20 Srp 2009
Poruka
142
Evo da se i ja uključim u temu,kaj se tiče jonsered Gt 32 takvu imam i doma i prije nekih mjesec dana sam ju kompletno rastavil u dijelove i predihtao sve na novo jer je imala iste simptome ko i ova ,a i usput sam promjenio i karike i komplet garnituru za rasplinjač tak da mala radi sad ko nova. :)
 

Dadx

Aktivni član
Tu od
10 Srp 2010
Poruka
101
Evo da se i ja uključim u temu,kaj se tiče jonsered Gt 32 takvu imam i doma i prije nekih mjesec dana sam ju kompletno rastavil u dijelove i predihtao sve na novo jer je imala iste simptome ko i ova ,a i usput sam promjenio i karike i komplet garnituru za rasplinjač tak da mala radi sad ko nova. :)

kolko su te koštali djelovi za nju?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
bila je ona pred kakvih mjesec dana kod frajera i poštelal ju je milina...primala gas,delala ona ko ziherica....i stari je neke jebal po njoj kao ima prejaki gas i odonda nikak ne dela....tak da mislim da je sjebal neke na fergazeru...a pojma o pojmu nema i onda ide dirat
Govore da je konj najjači prije nego krepa ..
Ako ima graničnike na regulacionim vijcima za štelanje onda ne može ništa puno zeznuti ..imaju hoda cca 1/4 kruga
 

roko

Član
Tu od
10 Pro 2007
Poruka
868
samo ti nju prešstela, mora ona raditi! da stari nije čeprkao, bilo bi sve u redu.. smanji dovod zraka i povećaj dotok goriva ili ga prvo ostavi na istom omjeru... ako radi pod čokom, znači da vuče previše zraka a juhe ima dosta!
moj savjet da odneseš majstoru... serviser ima i uho i alat za takve stvari! i izvući će iz nje najbolje!
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
eto danas sam kosil i popizdel sam al skroz...samo se davi i davi..uzel sam šarafciger i smanjil malo dotok zraka...mala puca od snage..prima gas ko iz p****...milina kak radi...travu metar drapa...a sad ak stari opet krene nešt čeprkat seckam mu prste...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
eto danas sam kosil i popizdel sam al skroz...samo se davi i davi..uzel sam šarafciger i smanjil malo dotok zraka...mala puca od snage..prima gas ko iz p****...milina kak radi...travu metar drapa...a sad ak stari opet krene nešt čeprkat seckam mu prste...
Nije ti to dobro , nisi joj smanjil dotok zraka nego goriva .Sad ona radi na velikim okretajima a s siromašnom smjesom ...to ona ne voli ,znaš?..ali takve "majstore" vole majstori :weedman:
 

zeko2511

Član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
144
Nije ti to dobro , nisi joj smanjil dotok zraka nego goriva .Sad ona radi na velikim okretajima a s siromašnom smjesom ...to ona ne voli ,znaš?..ali takve "majstore" vole majstori :weedman:


eto danas bil kod frenda s flaksericom pomagal mu kositi neku livadicu i velim ja njemu da pogleda to malo i veli da je dobro poštelana...skroz malo joj je otvoril goriva i radi normalno...uglavnom...kosi i dalje...a kak će dugo vidjet ćemo
 
P

Petko

Guest
Malu pomoć ako tko zna...

Imam flaksericu Stihl FS 86. Stara je jedno 18 godina.
Radila je proljetos ok i onda nam je pala i potrgala se ona zaštitna mrežica oko fergazera i ne zapaliti ju ni pod razno...
Kak se čeka dugo sad na servis išao probati popraviti.
Uglavnom nešto po potrebi nešto od nespretnosti promijenjeni su:
-karike na klipu
-dihtunzi na glavi cilindra i na spojevima fergazera-prirubnice-cilindra
-membrane i dihtunzi na fergazeru
-fergazer rastavljen, očišćen i sklopljen
-novi filter za gorivo i ono tanko crijevo za gorivo
Sve očišćeno, provjereno.
I jučer nam je još nekako teško palila, ali radila na 6-7sec ali danas kad sam još promijenio prirubnicu (jer je bila poprilično napukla) ni za vraga neće zapalit.
Iskre ime (nova svijećica). Kad maknem svijećicu i povlačim za paljenje iz cilindra izlazi maglica, odnosno svjećica je mokra kad se izvadi.
Probal sam sve kombinacije na fergazeru. Prema uputama za Stihl je osnovna postava i za L i za H jedan krug od nule. Prema uputama za taj tip fergazera (Walbro 112) je dva kruga.
Ali ništa, i ništa, i ništa... :scratch:scratch:scratch

Ako tko ima ideju. Servis je prenatrpan i čeka se tri tjedna..
 
Na vrh