• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stevia--secerna biljka

K

kemicar

Guest
Problem je u doziranju. Pojačaj dozu, nemoj u prevrući napitak, uzitni list. Proguglaj malo o svojstvima
 
S

sokac

Guest
evo napokon i ja malo dosao...

@batanona
Upravo sam skuhala čaj i stavila listić stevije unutra, ali nije mi slatko? Je li netko probao korisiti list? Nekako ne želim kupiti preparat, zapravo, ne volim papati nikakvu kemiju. Isprobavati ću još i javljati rezultate :D , a ako je netko već nešto isprobao, nadam se da ćemo ovdje pročitati.

naime ovako ako uzmes preparat nije ti to nikakva kemija (odnosno ne bi smijela biti) jer stvar je u tome da se ekstrahiraju steviosidi iz lista i potom uklone balastne tvari (gorke tvari koje "maskiraju" okus slatkog). Ja osobno nisam koristio ekstrakt, jer mi se neda kupovati, posto sam posadio biljke, al zato sam sasusio list, samljeo ga tj.istucao u tarioniku, te mogu reci da je super... mislim fora je, malo cudno zbog gore pomenute note gorkog okusa a i nismo ju navikli koristiti kao sladilo... al kad se covjek malo navikne nece bit problema a i ovo sto kemicar kaze, probaj pojacati dozu mislim ne moze ti se nist lose dogoditi...

@pozna zahvaljujem na prijedlogu sadnje u blizini aromaticnog bilja, uistinu je pomoglo, jer mislim da bi me mama ubila da sam joj porezao ruze zbog ovoga, a u ostalom sad imam i hrpu aromaticnog bilja... pa cu vidit iskombinirat to sa steviom mozda u neki sladoled ili nest... :weedman:
 
K

kreativnavjeverica

Guest
čula sam da će ovoga rujna na sajmu Mystic na Velesajmu biti izložena i stevija i kolači od stevije i raznorazne inovativne i zdrave namirnice...
ako netko traži steviju, neka prvo pročita ovaj članak, puno govori :)
http://www.vitamini.hr/7116.aspx
 
Na vrh