• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Steyr

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Jel na njemu SISU 3 cilindra, 3.3 litre?
Mjenjač je 16F+8R, ili imaš i reduktor?
Koji su kotači otraga: 16.9-30 ili 34"? Prednji mi izgledaju kao 12.4-24".

Isti takav je 975, samo s turbinom?
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Motor je MWM 3cil. 3100 cm2 turbo
mjenjač 16F+8R, ima i reduktor.
Zadnji su 16.9.30 prednje su 12.4.24

To je stariji model neg 975.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Jasno da ima reduktor. Inače bi bilo 8F+4R. Mislil sam ima li puzajuće brzine, ali čim je 16+8, onda nema.
Koliko ima brzina kardana: 2 ili 3? 540/750; 430/540 ili 540/1000?
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
Ima 540, 540e,1000, 1000e
Traktor ima 15750 sati
Svaki dan se pali. Večinu poslova se odradi snjim.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,877
JohnyBoy
Koliko dugo imas taj traktor-kolko radis godišnje r.s.?
U općem smislu kak si zadovoljan traktorom?
Jel bilo kakvih kvarova ,ima li mana?
 

JohnyBoy

Novi član
Tu od
15 Ruj 2014
Poruka
14
Cs 94 Zvuk je preodličan baš onako grubi
Na traktoru nema mane ali mi se ne sviđa što je puno elektronike,ja ne radim puno sati možda 300 godišnje imam ga zbog zimske službe
 

elvedin

Novi član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
4
Re: Steyr Kompakt

Poštovanje..
Da li neko zna tačne dimenzije guma za steyr 948a, pošto mi se već dva puta pokvarila prednja vuča (spojnica između kardana i spojničke osovine prednjeg diferencijala), pa sumnjam da mi nisu usklađene dimenzije prednjih i zadnjih guma...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
948a je Allrad, ili s pogonom na sve kotače ;)

Prednje 10,5-20
Stražnje 14,9-28
ili
Prednje 8,3-24
Stražnje 12,4-32

Zavisno koja je godina i koje su sad felge na njemu.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ako ti prednja vuca nije uskladjena sa zadnjim krajem, morao bi vidjeti na mekanoj podlozi dali sa upaljenom prednjom vucom zadnji kraj gura prednji (premale prednje gume, prevelike zadnje) ili prednji kraj vuce zadnji (prednje prevelike).
Prednja vuca bi trebala biti nesto brza nego zadnji kraj.

Provjeri si prije svega koliko imas lufta na prednjem mostu. Kod mene je u tome bio najveci problem..
 

elvedin

Novi član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
4
Traktor mi je 93. godište.
trenutno na traktoru imam:
275/80-20 prednje
380/85r28 (14,9-28) zadnje

Tibor na kojem si tačno mijestu imao luft? Na kojem dijelu, na spoju mosta i šasije ili neko drugo mijesto, ako mi možeš malo bolje objasniti. Jel u diferencijalu, ovjesu (spoju)?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Po napisanom, gume bi trebale biti ispravnih dimenzija.

Za trošenje spojnice kardanske osovine (to bi trebala biti cijev s unutarnjim ozubljenjem) ti može biti nekoliko uzroka. Jedan od njih je poremećena geometrija u odnosu na uzdužnu os.
Provjeri slijedeće:
- ima li ti lufta ovjes prednje osovine, tj. klima li se (aksijalno i u križ)?
- jel dobro podešen položaj centralnog lagera pogonske osovine (ako ga ima)
- stanje ozubljenja na ulaznoj osovini diferencijala i same pogonske osovine

Ako si nekoliko put mijenjal spojnicu, a nisi mijenjal osovinu, na osovinama je poderano ozubljenje i zato brzo pojede novu spojnicu.

Jeste li ju prilikom montaže nove čime namazali?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gledamo ovaj traktor, ušminak je maximalno za prodaju to se vidi, jedino se bojim da nemakakvih skrivenih mana!?
Kak su se inače pokazali ti modeli, dal boluju na nešto određeno??
Kak s dijelovima za tu seriju traktora?

http://www.njuskalo.hr/traktori/prodajem-traktor-steyer-8090-turbo-oglas-12850786
Kaj se tiće cijene, mislim da je pretjerana i to dosta s obzirom na snagu i godište, pa i to kaj je cijeli ofarban nije razlog da se toliko diže cijena. Možda da mi da garanciju da stvarno vredi te novce, ali ovak je još uvjek nedostižan i nebude ga prodal.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Tibor na kojem si tačno mijestu imao luft? Na kojem dijelu, na spoju mosta i šasije ili neko drugo mijesto, ako mi možeš malo bolje objasniti. Jel u diferencijalu, ovjesu (spoju)?

Potrosile su se pikse i bolcn na spoju prednjeg mosta i koljevke. Radilo se o mf-u ali su isti problemi bili. Piksirali to i sad vec drzi neko vrijeme..
 
Na vrh