• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stihl hp ultra ulje

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
normalno ulje je bil npr inin dvotaktol , sve od njega na dalje je napravljeno u loncu a nije ni vidlo sirove nafte
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Ja koristim husqvarna ls (low smoke) ulje pa isto nema dima. Dvotaktol sam koristio davno, pa se više ni sjećam kako je bilo s njime.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Imaš Husqvarna LS, LS+ i XP ulje.
LS+ je oko 70kn litra, a XP dvostruko skuplje.
Preporučuju ga samo za XP stojeve koji rade na većem opterećenju i višim brzinama vrtnje, dok za standardne strojeve nije to potrebno.
Mi već dugo koristimo mješavinu s LS+ uljem. Nema ni dima, a ni garaži.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Na taj ls+ sam i mislio, ovaj ls koji spominjes bez + nisam ni vidio da imaju. A i cini mi se da to nije bas neko dugo vremensko razdoblje od kada je ta njihova nova podjela ulja krenula, možda 3 do 4 godine? Još imam doma staru ambalažu njihovog polusint ulja oznake xp, koje je bilo po 70kn, a onda ga je zamijenilo ovo ls+.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
LS je bilo starije ulje, koliko se sjećam. Mi smo kupovali XP, ali kad je otišlo na ~170kn/lit, prešli smo na LS+.
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Moguće da je to bilo tada. Tadašnje XP ulje bilo je deklarirano kao polusint, dok je ovo sada sintetika. Ovo polusint je tada zamijenilo ovo ls+ po istoj cijeni, a za kojeg kažu da je mješavina mineralnog i sintetičkog.
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Pozdrav. Znam da je tema stara, ali valjda će mi neko odgovoriti. Koje ulje koristiti za mješavinu, dosada sam uvijek koristio Stihl HP, neki strojevi su jači neki slabiji ( tomos umo 6, 8, stihl pile, prskalice, husqvarna kosilica). Kakvo je ovo HP ULTRA? Je skupo ali...u tri mjeseca sigurno otiđe 40 litara mješavine.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Mislim da ti je najbolje sad koje trenutno postoji Husqvarna XP ulje.
Ja osobno koristim Castrol Power 1 Racing.
Ak me pitaš zakaj odgovor je stara navika.
Uglavno serviseri koju slažu štil i ostale marke rekli su da je Husqvarna trenutno najbolje od tih ulja.
Najmanje se sve masti, izgara perfektno, a podmazuje izvanredno. Može ti dugo stajati, nemaš brige da ga benzin pojede.
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Da.. dugo vremena, sam stavljao husqvarnina ulja prešao na stihl, sada evo potrošio ulje od stihla pa se vračam husqvarni kao i prije.. iako su to večinom stari strojevi ( Stihl 038, 023, Tomos UMO 6, 8, MP500N, ima i novih pila i trimera) pa gledam da svima bude dobro, to što je staro ne znači da ću za njih benzin mješati s uljem iz mjenjača, na ovim starim strojevim nikad nikoji problem, osim što mi je jednom špaga za pokretanje pukla... To ulje Husqvarna XP, ona je za uređaje koji se na većim okretajima vrte, hoće li biti s tim uljem problema kod npr. Mog tomosa koji radi na nižim okretajima?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Po meni je Motul 2t 800. Prave da husqvarninu xp prave kod castrola.
To su sve dobra ulja, ali moramo znati da su to ulja za vodeno hlađene motore.
Da.. dugo vremena, sam stavljao husqvarnina ulja prešao na stihl, sada evo potrošio ulje od stihla pa se vračam husqvarni kao i prije.. iako su to večinom stari strojevi ( Stihl 038, 023, Tomos UMO 6, 8, MP500N, ima i novih pila i trimera) pa gledam da svima bude dobro, to što je staro ne znači da ću za njih benzin mješati s uljem iz mjenjača, na ovim starim strojevim nikad nikoji problem, osim što mi je jednom špaga za pokretanje pukla... To ulje Husqvarna XP, ona je za uređaje koji se na većim okretajima vrte, hoće li biti s tim uljem problema kod npr. Mog tomosa koji radi na nižim okretajima?
Ma niš nebu, samo šibaj, kak sam rekel bolje ulje to ima sagorjevanje, i bolje podmazuje, nema veze okretaji. Samo šibaj i nemaš straha. To je sintetičko ulje, a ne ona stara mineralno kaj sve ostaje masno unutra, niti sagori niti niš.
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Drago mi je čuti takva mišljenja..
Evo kada potrošim ovih 5 litara Stihla ide Husqvarna. Koje ti ulje stavljaš? Hvala ti puno
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Kako ti se pokazalo u pilama, trimerima?
Koliko košta jedn litra, isto mješaš 2% s ovim?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Isto 2% stavljam, meni je to nekak najbolje, najbolje jer je to neka stara navika od cvajtak motora koristim.
A cijena je od 80 do 120kuna.
Stim uljem nikad niš nije bilo problema, mada ponavljam to su ulja za motore vodom hlađeni, a ne zračnim.
Zato ti ja preporučam Husqvarnu i nemaš apsolutno nikakve brige.
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
Probam i ovo, ako ne bude ok, u stihl i drugim stvarima, ide u cvaju...
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Po meni za strojeve koje koristite nema potrebe za xp uljem,dovoljno je i ls ili neka druga polusintetika.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Full sintetika nije potrebna za te okretaje,a i cijena je puno veca.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pa dobro, ali tu nije bilo pitanje cijene kolko sam skužil.
Ovo XP ulje nema čađe, brže sagorijevanje ima, okretaji nisu bitni. Ide na male i velike okretaje.
Normalno svako stavlja kaj oće i kaj misli da mu odgovara.
 
Na vrh