• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sto je Bobo radio ovih dana...

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Dakle, ovih dana je Bobo otisao u posjet kolegi s foruma po nadimku "Axial". isao sam gledati onaj njegov "tarup" te sam ga odmah i okapario, da bih sutradan prevalio 104km traktorom do njega, te isto toliko nazad...

Danas sam cijeli dan mljeo stabljike duhana i sebi i usluzno, i imam jos sutra raditi, te se stroj za sada pokazao kao vrlo dobar... Ove zime ce ici na kompletno smirglanje i bojanje, tako da za na godinu bude u tip-top stanju...

Slika s puta kuci. malo stao da se odmorim, pa uslikao kompoziciju ;)

Obrisan neispravan link.

Kolega "Alkemichar" trazi bas isti takav prilljucak 8)

Bit ce i par video isjecaka, u radu, no sada mi se ne da uploadati na youtube, pa za koji dan cete vidjeti i to... Za 549 je taman, a 539 bi gadno prdio da mu ovo cudo prikopcam :?

Za sada toliko...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Bobo kaže:
... malo stao da se odmorim, pa uslikao kompoziciju ;) ...
Misliš reći, da odmoriš uha :lol: :lol:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ZJ kaže:
Bobo kaže:
... malo stao da se odmorim, pa uslikao kompoziciju ;) ...
Misliš reći, da odmoriš uha :lol: :lol:

I leđa :lol: :lol:
 
B

Bobo

Guest
Uha ne, jer se traktor razradjuje po drugi puta, pa ga nisam tjerao preko 1500 okretaja...

Sto se ledja tice, malo i jesu dobila, no za mene koji sam tezak kao vas dvojica zajedno ne postoji udobno sjedalo u kojem mogu provesti 12sati u komadu. Kad sam tamo isao nisam stajao niti malo, ali kad sam isao nazad stao sam 2 puta... Ne znam za vas, ali mene asfalt u traktoru umori duplo vise nego rad na zemlji...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
i na ovoj slici stojis na improviziranom okretalistu za autobus nekih 500tinjak metara od moje kuce.. :shock:
:D
 
Č

Čugi

Guest
Bobo, koliko si ga platio, je li spustio Axial cenu, je li saznao čije je proizvodnje?
 
B

Bobo

Guest
Platio 4 000Kn, koliko je i trazio. Na njemu sam dobio nove nozeve, lezajeve i remenje, tako da mislim da je cijena fer, s obzirom na cijenu novog... Cijanu nije spustao, jer sam vidio da to nije covijek za cijenkanje ;)

Nemam pojma cije je proizvodnje, ali je prijasnji vlasnik dovezao tarup iz vojvodine skupa sa ostalim prikljuccima, tako da sumnjam na "domacu" proizvodnju... A i vidi se da je nosac desnog tocka varen i pojacavan, tako da se to treba malo popraviti...


@ ..ja.. Eto, mozda si me i vidio kad sam prolazio ;) Uglavnom znam da sam na brdu vidio kako jedan IMT 51xx i neki mislim da je bio zetor nesto rade... Netko je dobrano zaklao IMT-a...
 
R

ROKI

Guest
Bobo kaže:
Uha ne, jer se traktor razradjuje po drugi puta, pa ga nisam tjerao preko 1500 okretaja...

Daj malo objasni razradjivanje po drugi puta! :scratch Pa nije vrag da si radio generalku na motoru?! Smrducka mi tu nešto. Jel tvoj 549 dimi? Ja sam svom 549 ubacio novi motor i malo dimucka. Nisam pokušavao ufazit paljenje jer pali na zub. Sve filtere redovno mjenjam kao i ulje ( INA Super 5 svakih 100 rh).Sad ima 466 rh od veljače 2007. god.
 
B

Bobo

Guest
Kao novi mi je trosio ulje... Jako. Na 2o radnih sati je potrosio oko litru...

Sad su gore nove austrijske karike (Goetze, ili nesto slicno) i promijenjeni su leteci lezajevi, kao i sva ulje u traktoru... Moj sad ima oko 270 sati, a star je godinu i 2 mjeseca. Karike mijenjane na 250 sati tocno...

na jednom lezaju je bila pravo duboka brazgotina, a na karikama se vidjelo da nisu jednoliko nasjedale na stubline. Stubline su bile u super stanju, a kako su karike promijenjene, ne gubi ni kapi...

Evo, jucer i danas cijele dane tarupirao s onim cudom, i pojeo je normalnu kolicinu ulja. uzmimo u obzir da glava jos nije dotezana. Ne dimi u radu, samo kad dodajem gas. prije promijene karika je dimio jako, cak i u leru... Kad se glava dotegne, idemo u oranje, ap cemo vidjeti kako se ponasa. Za sada je puno bolje nego sto je bilo.
 
R

ROKI

Guest
Moj nejede ni "kapi" ulja od mjenjanja do mjenjanja. A ide ko blesav! :D
 
B

Bobo

Guest
Kazem ti, nije jos glava dotezana, i u 25 radnih sati je pojeo 2mm ulja s mjeraca. napominjem da gledam svaki puta prije paljenja, te kad stanem s radom nakon 10-ak minuta. moze jos malo ulja zaostati u glavi ili na stijenkama, no sad sam zadovoljan.

539, dok je bio "zdrav" nije trosio ni kapi, a sad kako se razbolio, trosi na litre ;) 10 litara mi u sezoni traje mjesec-dva dana...

Koje ulje koristis i na koliko ga sati mijenjas?
 
R

ROKI

Guest
Napisao sam gore. INA Super 5, svakih 100 rh. I filter i ulje. Ako pitaš zašto, zato što moj 549 radi sa atomizero od 1500 l i 4-ro klipnom pumpom na atomizeru, rotacijskom kosilicom 185 cm... To su sve strojevi koji su malo "nezgodni". A i volim biti siguran da je ulje sigurno dobro i da je motor uvijek "zadovoljan". Isto tako radim i sa MTZ-892 i IMT-533. Nevolim kad na traktoru pada pritisak ulja kad se dobro ugrije zbog "razbijenog" ulja. :evil: Na 100 van i ja sam siguran! ;)
 
S

sapat

Guest
ROKI kaže:
Napisao sam gore. INA Super 5, svakih 100 rh. I filter i ulje. Ako pitaš zašto, zato što moj 549 radi sa atomizero od 1500 l i 4-ro klipnom pumpom na atomizeru, rotacijskom kosilicom 185 cm... To su sve strojevi koji su malo "nezgodni". A i volim biti siguran da je ulje sigurno dobro i da je motor uvijek "zadovoljan". Isto tako radim i sa MTZ-892 i IMT-533. Nevolim kad na traktoru pada pritisak ulja kad se dobro ugrije zbog "razbijenog" ulja. :evil: Na 100 van i ja sam siguran! ;)
izgleda da nisam jedini koji mijenja ulje svakih 100sati :D :D :D
 
R

Ratarko

Guest
Meni je to ipak prebrzo , ispada da nakon deset dana treba zamjeniti ulje .
Ponekad natučem bez problema 10 radni sati u danu .
 
R

ROKI

Guest
Ulje i filteri su najjeftinija stavka koja može napravit sranje, ako se štedi na njoj samoj! Oću reć da netreba štedit na ulju i filterima (ulja, zraka, goriva) jer se to kasnije zna obit o glavu itekako.
 
R

Ratarko

Guest
Slažem se ali nije štednja ako mjenjaš na 200 sati kao ja . Svi moji strojevi rade godinama ispravno i nikada mi nije zaribao ili pokvario se neki motor na stroju . Zamisli da radiš 1000 sati godišnje ? Ma brzo bi ti prešao na 200 sati do izmjene pogotovo ako koristiš kvalitetno ulje poput INA Super 5-ice . :D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
100 sati? Pa to je bacanje ulja i filtera (i novaca) bez veze. Osim toga, piše da se filter mijenja svaki drugi put, dakle na 400 sati.

Ratarko, imaš pravo, 200 sati nije previše a nije ni premalo. Tak otprilike i ja činim, 200-250h.
Na manjem traktoru, koji ne radi puno sati, trudim se jednom godišnje (svakako manje od 200h). Filter izvadim, iscjedim i vratim natrag (svaka druga izmjena ulja).
Na Same-u mijenjam filter ulja svaki put, jer motor ima turbinu, pa voli malo čistije ulje.

Bobo, na 250 sati otvarati motor??? Pobogu, pa nisi kupil Kineza???
I još se usudiš reći da Torpedovi motori nevaljaju???
 
B

Bobo

Guest
Cuj, otvarao ga ne otvarao, moglo se desiti na bilo kojem traktoru...

To je kao da se cudis sto Ratarku curi ulje na prednjem mostu i na hidraulicnim prikljucnicama... Tvornicke greske, nepaznja pri sastavljanju i slicne pizdarije... Imam srece pa nisam dobio stari motor sa uradjenom generalkom, jer se i to zna dogadjati u zadnje vrijeme ;)

Sto s izmjene ulja tice, mijenjam ga na 539 sezonski, dakle odokativnom metodom. Uvijek se to krece oko nekih 100 150 sati. U njega sipam INA super 3 tako da je malo cesca izmjena potrebna. Filter mi je stavka od pisljivih 28 kn i mijenjam ga svaki put, jer tolika cicija ipak nisam, a vidio sam sto zacepljeni filter napravi motoru...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Ja radije uložim koju kunu više u kvalitetniji filter, pa onda može trajati i dvije izmjene ulja.
 
P

paor

Guest
U mojeg Zetora (3cilindra) staje 10l ulja, a u MF (4 cilindra) 6l. Zbog toga, u prvog je zamjena na 200h, a drugog 100.
Možda griješim...?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh