• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Što se iza brda valja?

Želite li besplatno naučiti kako procijeniti gospodarske programe stranaka?

  • Da

    Glasova: 31 27.2%
  • Ne

    Glasova: 16 14.0%
  • Znam sam procijeniti programe

    Glasova: 16 14.0%
  • Ne zanima me

    Glasova: 51 44.7%

  • Ukupno glasača
    114
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Decki iz pouzdanih izvora,kolegin sin u razgovoru s Maricem u Januaru vec najavljivo da nezna kak bumo dalje.Kaj se tice Putina,on je biran direktno od naroda i nije clan nijedne stranke,za druge drzavnike neznam,mozda jos Lukasenko,Bolsonaro i jos poneki.
Vidim da ste se dobro informirali i da shvacate nas pojedine koji smo vec 2020 govorili da je ovo plandemija.
Informacija je puno,laznih pogotovo pa je tesko razluciti istinu,neznaju je ni nasi politicari i djabe im senzori i antene.
Mnogi od vas,ali stvarno mnogi jos ne shvacaju,mnogi niti ikada oce, da je ovo borba dobra i zla te da je sve stvarno Plandemija al ne od bileka gatesica ili svabeka.
Imate jos vremena da se preispitate,da se pokajete,oprostite svima pa i samome sebi,imate SLOBODNU VOLJU i nemojte poslije nismo znali.
Ja vam to iznosim po neznam koji put,znam da me pojedini jos uvijek ismijavaju,ja ih zalim a onima koji su poceli razmisljati svojom glavom,cestitam! 👨‍🌾
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Navodno,previse ima toga navodno,mislim da je negdje preko 80% dobil ako me sjecanje ne vara.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,163
Čini mi se da i njega čeka ista sudbina kakvu je doživel Čaučesku od istog onog naroda koji ga je "izabral".
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Koliko je meni poznato,on je rijesio nametnute(placeneSorosove) buntove vec 2020g.,malo provjeri na netu cijene,struje,benzina,zdravstva pa usporedi sa nasima.
Prije ce nase politicke prostitutke zavrsiti na giljotini nego on,no ako mi sutimo znaci da sve odobravamo,te nam je tako kako nam je.
A slobodna volja ovdje pri nama zgleda skoro nikome ne treba,sve je uzrok i posljedica ako kuzis kaj sam mislil povedati. 👨‍🌾
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Čini mi se da i njega čeka ista sudbina kakvu je doživel Čaučesku od istog onog naroda koji ga je "izabral".
Razgovarali sam s jednim rumunjem...žale za tim vremenima...eu i je puno toga upropastila... trgovačku mornaricu npr.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,254
Ajde da ja vas pitam tko je ubio Čaušekog, rumunji ili netko "izvana" i to točno nakon 3 mjeseca nakon što je rumunjski javni dug prema van bio nula dolara,komu su oni trebali takvi.
E sad če se javiti pojedinci i reči kako su elite dobro živjele u takvoj rumuniji a narod skapavao,što možda i jest istina ali pitam vas u kojoj državi ili u kojem društvenom uređenju nije tako da narod ne plaća dugove i trpi.
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
730
@hotela objasni zasto onda Hrvati idu radit u Njem, skandinaviju, Irsku, Slo, Ita, Aut... Jako malo u majcicu Rusiju. Opcenito ne idu u istocne zemlje, koje su bile dio SSSRa. A zasto, ako je tamo tako dobro... I za kraj, bolje usa rob i ruski grob. Bolje ruska vjecna tama i tisina nego cizma na hrptu. Hvala i prijatno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Ima puno naših ljudi koji su prilično uspješni s tvrtkama u Češkoj i Rusiji...samo ne i obični "gastarbajteri".
Ne znači da u bivšem istočnom bloku nema poslova i da nisu dobro plaćeni, već je problem društvena klima, korupcija i slično, kak i kod nas, pa to mnoge ljude odbija.
A na zapadu radiš da bi živio, bez da ti ikaj ostane...osim ak ne živiš na parizeru iz Lidla...ali čemu onda takav život, kad tak možeš živjeti i u HR, barem blizu familije?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,535
Ko žali za Čaušeskuom? Reći da je u to vrijeme bilo bolje Rumunjima nego u EU je blago rećeno promašaj. Ja imam kolegu iz Rumunjske koji je bil sveučilišni profesor. Sad radi u istoj firmi u kojoj i ja. Veli da su doslovno bili gladni, a on je visoko obrazovan. Imali su bonove za kruh, piletinu... Imali su točno određeno koliko mogu kupiti ali to nije bilo dovoljno da nebi bili gladni. Jugoslavija je tad za njih bila televizor u boji. Rumunji su nas danas prestigli po BDP-u i standardu. Isto tak Češka, Slovačka, Poljska… A to je jer su iskoristili ulazak u EU. Da su ostali uz Rusiju bili bi na razini na kojoj je danas Bjelorusija.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
@Tommy, na žalost to se pri nama ne bu dogodilo. Nije bilo lustracije, i dalje sve ide po partijskim kanalima i privilegijama. Nitko ne mari za znanje...uostalom, i sam to vidiš (dok ti radiš dva posla, neki dobro žive - od nijednoga).

Usput, u Rumunjskoj su rasprodali zemlju "europljanima" u bescjenje, pogasili su im dosta industrije...tak da su sad samo jeftina radna snaga u svojoj zemlji. Pojedinci i možda žive bolje, ali usporedi im sela i poljoprivredu sa našom...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,535
Mi nažalost nismo Švicarska ili Norveška (čak ni Jugoslavija) da bi mogli biti kolko-tolko samostalni. Oni imaju novce, resurse, proizvodnju. Mi smo uništili sve kaj smo imali. “Lako” je tjerati inat i izolirati se ali na kraju narod pati od toga. Jeb…* samostalnost ili vlastitu valutu ako si gladan. Mi bez EU i njihovog tržišta i proizvoda ne možemo ništa. Vidim koliko je lakše raditi od kad smo ušli u EU. Prije su to bile žive komplikacije. Sad napišeš otpremnicu na komadu papira i pošalješ robu u Francusku… Mi smo u europskim i svjetskim okvirima šaka jada i ne možemo si priuštiti da bi bili izvan nekih sistema kao EU. Može nam samo biti gore. A kad govorimo o vlasti koje nas vode - “svaki narod ima onakvu vlast kakvu zaslužuje”. I to bude bolje tek dok se promjene generacije koje budu možda drugačije razmišljale. Kod nas je bitno “snaći se” a ne poštivati red i raditi, truditi se. A EU ipak u nekoj mjeri donosi takve stvari.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Zanima me kako to da je forumaš @hotela potražio egzistenciju u omraženom mu kapitalističkom sustavu, u lošoj Austriji, a nije otišao tražiti svoju sreću u ovdje dosta hvaljenu Rusiju, pa bi tamo uživao uz zvukove balalajki i mlatio lovu i stjecao kapital?
Ranije sam postavio dosta direktna pitanja, koja su ostala bez odgovora, ne računam odgovorom tlapnje i hvalospjeve propalitetima poput Kulušića, Ilčića, Sinčića.
Tu pripada i Markička koja je nus proizvod i "imela" još od vremena populiste Bandića. Ona sad likuje na odluku suda po pitanju Roditelj odgojitelj naknade. E pa moja poruka svima, ukidaj sve te naknade, a oni koji bi da zarađuju na vlastitoj djeci, neka se prvo zaposle, posla ima, neka pljunu u šake, neka rade i neka zarade za svoje potrebe.
Mene nitko nije pitao kako ti je s troje male djece i kreditima za kuću dok sam bio bez posla. Nisam tražio milost, tražio sam posao i egzistenciju za svoju obitelj. Toplo preporučam svima primite se poštenog posla, radite i zaradite. Tomaševič nije kriv za stanje u ZG koje je naslijedio.

O Tolušiću i sličnim ministrima razmislite svi koji im dajete svoj glas na Izborima.
Iza brda se valja jasni prikaz naših osobnosti, mogućnosti i "poštenja". Počnimo raditi, budimo pošteni, dobivali budemo na vrijednosti i u očima ljudi u ostatku svijeta.

Za kraj svima onima koji se zadnjih dana na ovom forumu ne ustručavaju pokušati "blatiti" naš domovonski rat, protiv velikosrpske i JNA agresije, zategnite vi ručnu. Niti jedan Hrvat nije napadao vaša naselja ili htio oteti vaš teritorij. Ako vam je to još uvijek na umu, da želite veliku Srbiju od Virovitice do Karlobaga, najbolje krenite odmah u ofenzivu, bude vam i Putin došao pomagati. Nama budu u ostatku svijeta lupili embargo na uvoz obrambenih potrepština. Nema veze, kod nas vas budu čekali bojleri puni čavala i eksploziva, ili neugrađene betonske bandere koje budu pucale umjesto haubica.
Primite se korisnog posla u vlastitom dvorištu, zaslužite da vas netko nazove normalnim susjedima.
Politika je kurva ako ju takve osobe propagiraju i provode.

Iza brda se valja svakome od nas "prema zaslugama"

IMG_20220706_203226.jpg
Naše more je lijepo i čisto, ovo je na dubini više od 120 cm, uz samu obalu, pokraj plaže... Prepuno je Slovenaca, Slovaka, ima Austrijanaca, Nizozemaca, nađe se među njima i nas Hrvata, tko voli neka dođe i uživa...
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
638
Svi trabunjate protiv rusa ili protiv zapada. A surova istina je da nije problem "gledanja"(nametnutog i cenzuriranog) istog, već u vlasti koja ga nameće. Korupcija je kod jednih i drugih,te oni koji su bliže vrhu dobro im je u oba sistema.
Stvar je da ljudima ne treba vlast(obicnim ljudima,onim 99% na ovome planetu), jer vlast ništa dobro ne donosi.
Treba uspostaviti anarhiju i veliki dio modernih problema bi nestalo. Ali, ne treba se zamarati ovim teškim i crnim temama.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Nije riječ o vlasti kao takvoj (ona i počiva na korupciji ili ucjeni, većinom) već na onih par posto bogatih, koji su vlasnici svega u svijetu...a kak im novaca više ne treba (iako im glad za istim samo još veća), odlučili su upravljati ljudskim sudbinama...
Kako ih je malo, a imaju bezgraničnu (kupovnu) moć, lako se organiziraju i ugnjetavaju... male ljude cijelog svijeta, dok je, nažalost, većinu nemoguće ujediniti da pokrene promjenu sustava...

Jel se itko pita zakaj je M. Francišković u zatvoru, a nije rekel apsolutno nikaj krivo? Upravo zbog političke korupcije, a krivnja mu je kaj misli svojom glavom i mogel bi biti opasan za pokvareni plenkovićev sustav...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Svi trabunjate protiv rusa ili protiv zapada. A surova istina je da nije problem "gledanja"(nametnutog i cenzuriranog) istog, već u vlasti koja ga nameće. Korupcija je kod jednih i drugih,te oni koji su bliže vrhu dobro im je u oba sistema.
Stvar je da ljudima ne treba vlast(obicnim ljudima,onim 99% na ovome planetu), jer vlast ništa dobro ne donosi.
Treba uspostaviti anarhiju i veliki dio modernih problema bi nestalo. Ali, ne treba se zamarati ovim teškim i crnim temama.
Ne mogu se složiti s dijelom tvojeg komentara, no to je moj osobni stav.
@ZJ je dodirnuo dio istine.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
'Ajde da se i mi u nečemu složimo 🤝 :ROFLMAO:
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
638
Tih 1% su došli do toga ISKLJUČIVO radi politike i vlasti koja im je to omogućila i pomogla.
Da vlast ima vlast lako bi se riješio problem, uvođenjem limita na bogatstvo. Jel će ga uvesti??? Jel će uvesti max 100k EUR potpora po gospodarstvu u EU??? Neće.
Možemo maštati za neko utopijsko društvo ili neki maštati o prošlosti, ali nema sreće ni u jednome jer je stvarnost. Jebena stvarnost.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,535
Rekel je moj direktor iz Austrije da je razlika između nas i njih kaj je kod nas 10/10 ministara korumpirano a kod njih samo 9/10… 😁
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh