• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Što se iza brda valja?

Želite li besplatno naučiti kako procijeniti gospodarske programe stranaka?

  • Da

    Glasova: 31 27.2%
  • Ne

    Glasova: 16 14.0%
  • Znam sam procijeniti programe

    Glasova: 16 14.0%
  • Ne zanima me

    Glasova: 51 44.7%

  • Ukupno glasača
    114
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Malo sarkazma.
Ali ja da vam rečem,stvar i jedini problem je u tom što ljudi žele sve odmah i sad,ali nitko na putu do cilja ne vidi rad i to puno rada .
Svaki pokušaj oslobođenja od ekonomskog ropstva financijskom sustavu je popločen teškim odricanjem. Mnogi državnici su na toj temi pali, a neki i smaknuti. Npr. Čaušesku je oslobodio državu vanjskog duga i to mu je bilo zadnje. I tako se mnogi ponašaju po sistemu: ako ih ne možemo pobijediti, možemo im se pridružiti. :) Pa dok ide, ide.

Znamo mi jako dobro kako sistem funkcionira - drpi gdje možeš i čim prije, ali to ne može radit stoka sitnog zuba 🤛
To je princip koji još uvijek pali. Ne znam koliko dugo?

potpuno neovisan čovjek nigdje ne radi (tj. radi sam za sebe), nije u stranci, i nema kredit... 🤭
svi ostali su roblje...ne mogu dignut glas ni da hoće, uvjek ih negdje u nekom kutu netko čeka da ih ušutka.
Ima tu puno istine. Ako radiš sam, možeš biti neovisan samo, ako radiš za mnogo drugih ljudi. Ako radiš za nekoliko klijenata, ti si ovisan o njima. Ako oni propadnu i tebi se ne piše dobro.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
@Nostradurus ti raspolažeš s određenim znanjem, no nisu ni drugi ljudi neuki. Tvoje ekonomsko znanje je nedovoljno za srušiti drvo u šumi ili proizvesti pšenicu, kukuruz, napraviti kruh. Još je teže biti stočar, ja ti kao doktoru kažem boli me tu i tu, a živinče samo tužno stoji i propada. Ljudi su generali preživljavanja u surovoj stvarnosti, jer da nije tako več nas odavno ne bi bilo.
Ja sam osobno bio "don kihot" godinama, a malo sam zapravo toga promijenio ovako kako tebi treba da spasimo svijet od banaka i ostalih.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Mnogi državnici su na toj temi pali, a neki i smaknuti. Npr. Čaušesku je oslobodio državu vanjskog duga i to mu je bilo zadnje
Na jednom mjestu sam osobno spomenuo Čaušeskog, to što je uradio,zamalo me dopala njegova sudbina no otom potom.
Prije nekoliko godina baš na sam Uskrs, promatrm ja naš stol,I kad je trebao početi ručak na trenutak ih zaustavim te upitam ovako ,KOMU MI TREBAMO U OVOJ DRŽAVI ILI DRUŠTVU,te obrazložim ovako,jaja ,luk,šunka,janjetina,meso za juhu,zelena salata,pogače,kruh,vino,orahovac,sve naši proizvodi, eto osim što smo u tom trenutku na stolu imali kupovnu ,tjesteninu za juhu(i ona se da napraviti u kućnoj radinosti),sol(to moraš kupiti) ,colu i mineralnu vodu(nisu neophodni artikli).
Međutim trend društva je da se ne želi biti neovisan,naprotiv svi rade u tom pravcu da budu ,ili bolje rečeno malo ili ništa rade pa jesu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
@Nostradurus ti raspolažeš s određenim znanjem, no nisu ni drugi ljudi neuki. Tvoje ekonomsko znanje je nedovoljno za srušiti drvo u šumi ili proizvesti pšenicu, kukuruz, napraviti kruh. Još je teže biti stočar, ja ti kao doktoru kažem boli me tu i tu, a živinče samo tužno stoji i propada. Ljudi su generali preživljavanja u surovoj stvarnosti, jer da nije tako več nas odavno ne bi bilo.
Ja sam osobno bio "don kihot" godinama, a malo sam zapravo toga promijenio ovako kako tebi treba da spasimo svijet od banaka i ostalih.
Da ne mislite da samo vi radite za tržište. Također sam na tržištu i radim za mnogo kupaca. Naravno ne proizvodim hranu.

@komer
HNB-u ide bolje nego ikada. Razmišljanje (i račun) koje sam vam nedavno dao da zarada banaka u uvjetima inflacije neće biti ugrožena te da će ostvariti dobre profite se potvrđuje na HNB-u. Niti jedna banka neće pasti u probleme zbog inflacije. Naknade za usluge su povećane, a uvećane kamate rade odličan posao.
 
Posljednje uređivanje:

Nostradurus

Aktivni član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
696
Ima jedna zanimljivost u vezi ChatGPT servera. Prije tjedan dana sam ChatGPT pokušao natjerati da potvrdi tezu da dug u zemlji realno raste za kamatu banke, ali je svaki puta došlo do pucanja veze s ChatGPT serverom kad bi ChatGPT računao rast duga u inflaciji negdje u 3. godini izračuna. Probao sam 3 puta. Inače, tko želi koristiti ChatGPT može ga koristiti pišući pitanja na hrvatskom. Točnost odgovora naravno nije baš neka. Osobito na području financija.

chat.openai.com/auth/login
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,741
Može.
No ne mogu baš svi, za to moraju postojati određeni preduvjeti. I čim dalje od HR politike...
Ne mislite valjda da su svi koji su nešto zaradili i danas nešto imaju obični HR lopovi. Tko tako misli jako se vara. Mnogi naši sugrađani daleko više vrijede na svjetskom tržištu nego doma, daleko više znaju za njih vani, nego ovdje, doma, dokazano.

Možda je sad ovo kriva tema, vratimo se poljo temama...
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Dragi moji evo što se iza brda valja
NEVJEROJATNE SCENE

Kaos u Lidlu zbog ćevapa na akciji: Kupci se umalo potukli, jedna žena skoro ušla u frižider.​

A uglavnom je to zbog toga što većina ljudi voli štrucu kruha u hladu,nego neznam što na suncu,pa onda neka sit gladnom ne vjeruje.
A na žalost mislim da će ovakvih scena, kao iz ovog naslova biti sve više .
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh