• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni grašak za zrno

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,623
Si to bušil praznu ploču ili samo između postojećih rupa?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,651
Između postojećih...
Najmanji razmak na sijačici je 13cm, sad sam s bušenjem dodatnih rupa dobil 6,5 cm,ali mislim da to još nije dosta. Ak se ne varam soja se sije na 3 cm razmaka, ako je međe redovima 70cm?... Plan je pola površine proći u jednom tragu, a pola 2 put po tragu....pa ćemo vidjeti u žetvi
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,651
Ja jedanput za zelenu gnojidbu... Izrasel je dobro, a sad ne znam jel ima kakve rezlike u prinosu
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Jel sijao tko prvi reprodukciju graška za zrno ? Jel bi rodilo šta ?
Nemaš problema s njim jer se rijetko sije pa se nema s kime prekrižati. Ja sam sijao i kupljeno sjeme i svoje (čak i treća generacija) i nije bilo nikakve razlike u rodu. Samo domaćeg posij malo više ako ima loma, ja sam vagnuo kilu izabrao ručno lom van i opet vagnuo te prema rezultatu povečao količinu. Sijao sam ga žitnom sijačicom svaki drugi red. Sijao sam Uran i Erby. Odličan je za ishranu svinja jer za 50+ kg svinje možeš kompletno zamijeniti soju a malima sam miješao sa sojom.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Na brazdu sam bacio 150 kila 3x15 na ral. Još dobije toliko kana i to mu je to. Jel ispravno neznam jer ga drugi puta sijem.
 

mikula

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2008
Poruka
348
Ja sam u jesen bacao 300 kg 7-20-30, poslije ništa jer on sam apsorbira dovoljno dušika iz zraka. Eventualno ako je bio lošiji prilikom tretiranja od štetnika sam stavljao neku prihranu preko lista ali u večini slučajeva ništa.
 

zoki 38

Novi član
Tu od
14 Pro 2020
Poruka
14
To i meni nije jasno ,jel treba prihrana i gnojidba dušikom ako biljka usvaja dušik iz zraka.?
Ili samo krivo tumacimo usvaja dušik i veže ga na korijen.
Inače grašku u brazdu bacam 300hg /ha 3 x15 .
 
E

Ex član 8731

Guest
Mozda bolje bacit 0 20 30 i kad puati klicu bacit malo kana da ga potera dok ne počne samostalno usvajati dusik iz zraka?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Jel niknuo grašak ? Moj ništa. Danas bio gledao i dosta ga sad ima vani. Posijao na brdu, zadnja kiša valjda isprala sitnu zemlju sa površine a činilo mi se da ide i preduboko.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,651
Ja danas obišel svojeg, jako je sramežljiv, par dana sunca i mislim da bude sav vani
 
Na vrh