• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Stočni grašak za zrno

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Ja prihranio svoj jari..prije ovih kiša sa 200kg kana po ha.pa kak mu bude.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Moj je ispao nekak rijedak. Ili su ga vrane povadile ili sam ga preduboko posijao pa nije niknuo. Na pola je kao dobro a na pola slabo. Kažu prvi mačići se u vodu bacaju. Tak i ovo. Nagodinu budem pametniji. 😂
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Bilo je dosta suho do ove kiše tako da možda i u tome ima nešto,ne samo vranama..
Ja isto prvu god sijem ali sa zobi za sjenažu..pa ćemo vidjeti..2ha za probu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Vlage mislim da je bilo dosta. Dok sam orao na dnu brazde se nazirala voda. Tak da sumnjam da je to. A možda sam malo i zatvorio sijačicu na drugoj polovici. Nije bitno. Samo da se malo presuši pa da bacim kana pa kak bude. Evo i sad pada. 😒
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Kod nas isto pada..samo da nebude zadnja kiša do ljeta...kukuruz nisam posijao ni zrna,a pripremio sam dan prije prošle kiše sve..ali nema veze.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Ja sam prihranil kad je izašel sa 80 kg/ha. S tim sam htel postići da budu mahune visoko od zemlje, a sad jel bude tak bumo vidli. Moram ga špricati protiv korova, oa će onda prava prihrana. Isto ga sijem prvi put. Evo slika od neki dan.
IMG_20190424_200223.jpg
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857


Evo kombinacije grašak i zob za sjenažu..visine do koljena otprilike.cvjetovi se tek pojavljuju,ali ne otvaraju se,nego se tek primjećuju..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Kad vidim taj moj izgleda dosta jadno i bijedno. I bolje da mi nejde postavljanje slika
Negdje sam zaj..... Valjda drugi put bude bolje. 😲
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Postavi slobodno,da i mi nešto naučimo iz tvog lošeg iskustva.
Zato forumi jesu da pomognemo i naučimo..
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Kad vidim taj moj izgleda dosta jadno i bijedno. I bolje da mi nejde postavljanje slika
Negdje sam zaj..... Valjda drugi put bude bolje. 😲
Ne mora biti... Kaj ne vidiš kakva je luda godina.

A kad bude žetva i vidim kakav bude prinos budem napisal cijeli proces kak sam radil.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Kod mene će žetva za par dana... sad jel ima ko iskustva sa žetvom? Jel treba na kombajnu kaj prepravljati ili može postavke ko za žitarice? Zanima jel bude lomilo zrno.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Tak sam se veselil žetvi tog graška i svemu oko toga, al kak mi se čini da niš s toga. Sav je na zemlji, a ova kiša ne da u žetvu i ne da, taman jedan dan lijepo vrijeme i drugi kad se išlo žet, kiša... Ni prognoza za dalje ne obećava. Sve mi se čini da bu išel grašak pod zemlju bez kombajna. Nažalost
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Tak sam se i ja veselio. Moj kombajner je pobrao negdje oko 200 kila ostalo sam riješio tanjuračom. Možda bude imao više sreće kao zelena gnojidba nego kao zrno.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,650
Pa dio zrnja sam mislil iskoristiti za zelenu gnojidbu na strništima, tak da mi je i to propalo..
@dado6340 jesi teško našel kombajnera ili ti je vršil ko za žito?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nije problem kombajn nego kombajneri. Neće se nikom zafrkavati sa tim. U mojoj bližoj okolici je to malo problem. Žito u travi nije problem pobrati ali grašak je. Budem si i to kupio kakvog takvog. Za mene bude dobar. Neke godine mi je propala rauola za sjeme zbog istog razloga. Stavio je najkrupnije sito šta ima na kombajnu malo ga poštelal i to je to. Jedino šta grašak skače kao loptice pa ga ima svuda.
 

Najnoviji postovi

Na vrh