• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠTORE 402 DT - obnova (puno slika)

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,576
Meni je ovo jednostavno užitak gledati.

Velika želja je tako nešto napraviti na mom Didici, ali... :icon_rolleyes:

Čekam nastavak, šteta što je kraj
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ljep je ..kad se sjetim vremena kad je bil novi ..i ovaj je dobar ..bolji od nvog
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
...te je traktor bil spreman za vožnju
Readytogo_zpsd4229f38.jpg

naravno, sa svim šarafima na kotačima :)
I tu noč je Muhač na Jadran otputoval
3475769233.gif

Ah, lepo se setiiti tih prošlih dana, nego kad su se felge onda farbale :icon_scratch:

A oni šarafi kotača, to je moje maslo, kaj mislite da bi ja skužil da nisam znal. Kad bi gazda znal koliki su još viška ostali dok on nije gledal :icon_axe:


A što jest, jest. Bil mi je lepi onda, a ni sad mi nije žal muke i truda.
I naravno potrošenih novaca, goriva, telefona ......
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Neznam, nisam ga vagal. Ima potrebe jedino za više brzina. U brazdi nejde u 4. već u 3-oj, no s puno manje klizanja. No, to više ionak ne dela. Tijekom sijanja ljepše drži rede, nema problema s okretanjem...

No, nekak mi se čini, da nebu više nikada registriran: em trokut, kupovni okvir (to sigurno nebum kupil), sto kerefeka, a ispravniji je od većine "ispravnih". Ne želim ga nagrditi svim tim "državnim" glupostima, a i sebe financijski opteretiti. Kupujem samo policu osiguranja, za svaki slučaj, da se kaj ne dogodi.

A kak bu vrijedilo osiguranje bez tehničkog? Znači bez original okvira ništa? Ili atestiranog, a tko bi to platil...

Onak na klocnama djeluje nesigurno, valjda nije puhal vjetar prilikom farbanja :icon_e_biggrin:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesu zadnje felge,orginal njegove?
Izgledaju jako siroke,koda bi mogla puno sira guma gore?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
A zakaj se uvijek svi zapiknete za farbu? To je, doduše, najvidljivije, ali nije najvažnije.
Važnije je ono iznutra i tome smo posvetili svu pozornost.
Farbanje limarije nije uspjelo na način kak sam mislil da bi trebalo biti. To je najlošije napravljen posel u cijeloj priči. Veli se da škrti dvaput plaća, i to je istina.

Zato je blok pofarban kak treba, a i felge budu. To slijedi kasnije.
Felge jesu originalne, 11x28 mislim, ali budem provjeril.

Slike i radovi prikazani su kronološkim redom, tak da se dobije dojam vremena i faza obnove.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,587
Dobro odrađeno, nema što. Kod takvih poslova uvijek je bolje više pažnje posvetiti mehanici, odnosno kvalitetno i sa dobrim dijelovima odraditi unutrašnje sklopove motora i mjenjača (što praktički znači i više sredstava utrošiti). Ostalo izvana uvijek se može naknadno popraviti i ušminkati (naravno ako bude nekih nedostataka ili želja).:(clap):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Slažem se, ali ono unutra niko ne vidi, a ovo izvana ako se odmah ne napravi nebude nikad, a izvana je oku ljepše
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
...I onda je naš Štore, nakon više od 7 mjeseci, došel doma...
Athome_zpse171757d.jpg


malo je pogledal okolo po dvorištu...
P7041088m_resize_zps68234096.jpg


...i ušel opet u radionu
P7041090m_resize_zps7afb475d.jpg


Kak nije bilo originalnih stražnjih lampi za kupiti po prihvatljivoj cijeni, razmatrane su zamjenske
P7071093m_resize_zps91082948.jpg


no, nisu se estetski uklapale, a i bilo je prekomplicirano napraviti nosače za njih, pa su popravljene stare, originalne lampe
P7071096m_resize_zps874b183c.jpg


i postavljene na njihova mjesta
P7071097m_resize_zps4b8b3713.jpg

Nedostatak im je da su "starije" od blatobrana, pa ih je lako oštetiti.

Kak sam već prije spomenul, priprema i farbanje limarije nije napravljeno na nivou, pa nisu bile niti pokrpane originalne rupe, tak da bušenje novih nikak nije dolazilo u obzir. Zato su stare postavljene na originalna mjesta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
Radi prije spomenutih razloga, prednje su pozicijske lampe/žmigavci postavljene na višu poziciju (na blatobranu tvornički postoje dvije garniture rupa). Uz dosta mašte i kemijanja postavljeni i farovi u prednje lampe. Naime, originalne gume koje ih drže su - strunule.
P7071099m_resize_zps76857af8.jpg


montiran je i nova, industrijska sklopka, na mjesto štop-šaltera. S njom nebi trebalo biti problema kak je bilo s originalnom
P7071098_resize_zps0c7352ef.jpg

Ako bolje pogledate sliku, vidjet ćete da su na osovini kočnice ugrađene mazalice, kojih tu prije nije bilo. Naravno, promijenjene su i sve brončane pikse.

Kak je prednja instalacija modificirana, napravljena je i kompletna nova instalacija blatobrana i utičnice...
P7071100_resize_zps4955d5e4.jpg


... koja je spojena preko novog, 8-pinskog konektora (originalni je bil 6-pinski)
P8051199_resize_zps3e0062ca.jpg


izbačeni su konektori, te je sve spojeno u novoj kutiji
P8051198m_resize_zps497147a1.jpg

Relej na vrhu pali štop svjetla, a upravljan je prije spomenutom sklopkom. To je napravljeno radi pouzdanosti, jer originalni štop šalter, koji je direktno palil štop svjetla, brzo je izgoril a originalnog Hella-inog bilo je gotovo nemoguće nabaviti. Osim toga, puno je nježniji i nezaštićeniji od ove plave sklopke, koja uz to ima i dva para kontakata (NO i NC), pa je još nekaj predviđeno...
Znam da ova kutija izgleda ko šaka u oku, no nebu se vidjela ispod alatne kutije, a sami spojevi su puno zaštićeniji.

Modificirana je i utičnica za prikolicu. Na 54G je dodano napajanje rikverc svjetla za prikolicu...
P8051202m_resize_zps7943a540.jpg


... dodane su utičnice za štek-lampu i tropolni konektor za napajanje "nečega"
P8051204m_resize_zps867b4073.jpg


Već sam prije spomenul da je dodan relej za stražnje radno/rikverc svjetlo...
20130820_162252_resize_zps23160c1d.jpg


... i potezna sklopka za njegovo paljenje
20130820_162308_resize_zpsdebe7174.jpg

Tu je i obnovljeni šalter za duple žmigavce (crna kocka). Obratite pozornost na način montaže automata žmigavca (vertikalni položaj, gumeni ovjes).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Odlično riješeni droti možda štop mogel biti od Yuga ( jednostavnije) ma u biti sve super jedino ona razvodna kutija mi djeluje nekak ruski .Dok sve drugo kaj švicarski sat :icon_super:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,704
Ne znam jel ima kakve razlike al ovak prema slikama zadnje lampe mi se čine iste ko na uniju? Zamjenska je oko 80 kn a orginal 120kn ak me sjećanje dobro služi pa mi se to i ne čini kao neka investicija ili se varam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,072
Kam bi nagural štop šalter od yugovinila, ionak je gužva.
Elektro kutija je super rješenje kaj se vlage i prašine tiče ali meni je to grdo, možda da je druge boje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Šalter na lim iznad kočnica skoro gdje je i mikrosklopka (netreba relej) a kutija da je u boji šasije bi bitno mijenjalo estetiku no funkcionalno ok . Ma nekak kad vidim takvu kutiju odudara mi od našeg ZJ-a kaj da je del KO .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
Odlično riješeni droti možda štop mogel biti od Yuga ( jednostavnije) ma u biti sve super jedino ona razvodna kutija mi djeluje nekak ruski .Dok sve drugo kaj švicarski sat :icon_super:
Ne, nije niti mogel niti trebal biti od Yuga. Prvo i jedino, jer nema mjesta. Naime, sklopštop šalter treba imati NC kontakt, giba se zajedno s desnom pedalom i stisnuta je cijelo vrijeme dok se ne koči ili je zategnuta ručna kočnica.
Ova sklopka je samo dvaput veća od originalnog štop šaltera, ima tzv. snap action ("klik"), nepoderiva je i metalna. Drži 10A, no prek releja je bolje i sigurnije.
Za montažu nje je trebalo samo izbušiti jednu novu rupu i urezati M4 navoj.
I najvažnije, imam ih nekoliko, a dade se zamijeniti glava, kabel...i IP67 je (može raditi u vodi). Takvog štop šaltera Yugo sigurno nema :D:

Za kutiju se, već sam rekel, posipam pepelom. Nažalost, nije bilo moguće kupiti crnu, a ja sam s farbanjem (pogotovo plastike) na Vi. Da me posel nije stiskal, farbanje bi bil uvalil Muhi (zato me sad i kritizira kaj nisam :)).



Ne znam jel ima kakve razlike al ovak prema slikama zadnje lampe mi se čine iste ko na uniju? Zamjenska je oko 80 kn a orginal 120kn ak me sjećanje dobro služi pa mi se to i ne čini kao neka investicija ili se varam?
Razlika ovih i Unijevih lampi je nebo i zemlja. Ove imaju 3 žarulje, dva crvena polja i širje su. Videl sam ih montirane na Štorea, ali mi se to nije sviđalo.
Osim toga, imam još jednu staru rezervnu (ova lijeva je zapravo desna, bez rasvjete za tablicu).
Originalne su nekih 300+kn, no moje nisu bile razbite, pa ih nije niti trebalo mijenjati. Jedino kaj su strule iznutra.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
Kad smo kod elektrike, evo još nekoliko detalja.
Na Štoreu su postojala 4 "leteća" osigurača:
- jedan (glavni) pored anlasera. Taj je izbačen davno (pred 30-tak g.), jer su radi njega izgorjele diode na alternatoru, tak da niti danas ne postoji.
- jedan za uzbudu alternatora (dok je bil mehanički regler). Taj je izbačen dok je mijenjan alternator. Sad je gore Iskrin alternator, od Z101, 14V 33A, vjerojatno stariji i od traktora.
- po jedan, ispod instrumentne ploče, za duple žmigavce i od utičnice za štek-lampu.

Zadnja spomenuta dva su samo preseljena u novu kutiju.
Dodana su dva nova osigurača: jedan za stražnje utičnice (3p i za lampu otraga), te drugi za radne/rikverc lampe.
20141005_164533_resize_zps0acd7551.jpg


Kućište osigurača je bakelitno, od Zetora (od kabine?)
Addfusebox_zps3bcfddfc.jpg


Kad je već rađen nosač osigurača, predviđeno je da može nositi i dva instrumenta, te dvije signalne žaruljice (hidraulična kočnica prikolice, prednji pogon ...ili kaj već).
Fuseboxandinstrumentsholder_zps975e12bf.jpg

Nosač je nacrtan u Acadu, te laserom izrezan (uključivo sve rupe), od 3mm inoksa.
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Odakle ovolika prašina, imaš mlin pored traktora ili ste limariju šmirglali na traktoru?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,778
Obična prašina s dvorišta, nakon stajanja od nekoliko mjeseci...
 

Najnoviji postovi

Na vrh