• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠTORE 402 DT - obnova (puno slika)

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
najlijepse je kod traktora sto ti oni pruzaju izbor...imas publiku ako kitujes i ako ne kitujes
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Felge na traktoru se mogu i pozlatit zato nemoj tak pisat. Svaki ko se upusti u renovaciju raspolaže sa svojim parama.Neki damo nešto i na izgled onog što renoviramo pa nas konačni izgled poplati sa izgledom.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,693
Ja sam na autu kitao felge i još drži tako da ne vidim zašto se na traktoru nebi mogle. Kolko se sjećam da je @ ZJ napisao da se traktor neće koristit u nekim ozbiljnim radovima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Traktor bude korišten u svim radovima kak i prije, samo u manjem opsegu jer imamo i većega, a i manje radimo. Felge su za 33 godine bile neogrebene i nije ih trebalo nigdje ravnati, pa nebu (valjda) ni sad.

Nemojte se hvatati toga kitanja kao pijan plota: ideja je bila popuniti rupice od rđe, i to se postiglo. Nije to metalik lak na Mercedesu pa da mora biti savršeno, no, još jednom velim, ispalo je ljepše nego kaj smo se (mislim da i Muha isto) nadali.
Ak gdje pukne farba, bumo ju pokrpali, iako sumnjam, jer je podloga bila savršeno obrađena.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se tice filera i kita na felgama koje su pjeskarene nema tu nista lose,dapace,samo je bitno kvaliteta kita,filer vise manje svejedno.

Pucanje kita na felgama na traktoru je smješno,pogledajte kolike je debljine materijal ili ti lim za felge.
A pogledajte papiric od lima na autima,i koliko radi taj lim na autima a koliko felga na traktoru,a mislim na razliku u temperaturama i opterecenje uvijanje i piganje.
Tako da pucanja kita može biti samo radi loše kvalitete kita.

Zj je odradil sve školski i svaka mu čast na tome,a ljubomoru i zavist ostavite sa strane i stisnite mu koju zahvalu,zaslužil ju je!!!
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Niti natjecateljice za mis svijeta nisu tak nalickane kaj ZJ-ov traktor mogu se sakriti u Hjustonu Apolo mu nije do koljena :icon_super:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Evo, sad kad su se kit i filer pomirili, a farba osušila, možemo nastaviti :)

Prije montaže kotača, slijedila je zamjena ulja. Kak je traktor dugo stajal, ulje se sleglo, pa je ostavljen da na klocnama radi u najvišoj brzini nekih sat vremena, da se, koliko toliko, digne špena.
Najprije je ulje ispušteno iz zadnjih reduktora
PA051253_resize_zpse55453cf.jpg

Unutra je bil INA Hipenol 80W-90.

a zatim i iz prednjih reduktora
PA051255_resize_zpsdece317d.jpg


Kad su "iscjeđene" obje strane, ostalo je ispustiti ulje i iz prednjeg diferencijala
PA051256_resize_zps411eeafa.jpg

U prednjem mostu je bilo motorno ulje Super3 15W-40.
Neznam zakaj je bilo tak tamno, no u njemu nije bilo tragova pjenjenja, kao u Hipenolu iz zadnjih reduktora.

Nakon toga je ulijano novo ulje. Prednji su reduktori napunjeni do polovice, zakretanjem čepa u horizontalni položaj, jednako kao i prednji diferencijal. Stražnji su reduktori napunjeni do razine gornjeg čepa. Trebalo je malo manje, ali...

Već sam prije napisal, no još jedanput:
- u stražnje reduktore ulijano je ulje za transmisiju SAE320
- u prednje reduktore i prednji diferencijal, ulijano je UTTO ulje INA Transhidrol JD50, ekvivalent ulja Akros Multi F 10W-30, koje je u mjenjaču a nisam ga imal dovoljno i za prednju osovinu.

Kad je to napravljeno, traktor je postavljen na "svoje nove šlape", i ponosno je sam izašel iz garaže :)
Scarontore_nova_zps21209de7.jpg


Ovime je traktor opet priveden funkcionalnosti.
Slijedila je razrada motora do nekih 50-tak sati, te je nakon toga počelo njegovo normalno korištenje.

Ostalo je za dovršiti dosta stvari, koje se malo po malo, rješavaju. O njima će kasnije.
 

Istrijan84

Novi član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
2
Pozdrav svima,
tek sam neki dan naletio na ovaj forum jer sam tražio podatke za moj štore 404. Svaka čast svima na znanju, iskreno nisam znao da ima toliko štorketa u RH, i da ih ljudi toliko hvale :)
Mislio sam da ja i moj susjed imamo jedine :D: Gledao sam slike od ZJ i svaka čast na trudu, a s obzirom da i mene čeka nešto slično, bar što se motora tiče, zanima me kako stavit motor u fazu? Motor još nisam išao otvarat, htio bi se malo prije informirat :(sweat): pa ako može par savjeta.
Unaprijed hvala...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Prouči temu od početka. Na slikama je sve vidljivo.
Zupčanici razvoda imaju oznake, tak ak imalo paziš, nebi trebalo biti problem.

Ako otvaraš motor, svakak otvori i getribu. Sigurno budeš našel nekoliko sitnica u njoj za popraviti.
 

Istrijan84

Novi član
Tu od
8 Sij 2015
Poruka
2
Getriba je rađena lani u ovo doba, pojeli su se zupci na vratilu na kvačilu pa smo bili promjenili i kvačilo i semeringe i ležajeve,ali unutra nije bilo nikakvih oštećenja,unutra je ulje super 5 od kad pamtim za sebe, i u motoru isto... sad sam skinuo glavu i mislim da cu ovdje stat sa rasklapanjem jer su košuljice klipa kao nove, nigdje ni ogrebotine :) tako da nebi isao skidat klipove ni radilicu... pogledao sam slike i vidio sam oznake na zupčaniku VT pumpe pa cu se po njima ravnat... hvala do daljnjeg :(clap):
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567

Nije valjda da je auspuh ostao neofarban ili mi se samo čini?
Inače svaka čast na odrađenom poslu,lijepo je vidjeti ovako dobro odrađeni posao :(clap):
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Kod mene ovih Štoreta skoro da ih nema,ima ih par pijanica za prevoz do birtije, a da bi ih video u radu nema.Svaka čast ZJ da ga je renoviro ali neke cjene ovo traktorče neče nikad imat jer je duplikat svega i svačega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Iznenadil bi se kolike cijene dupljaci postižu.
On nije duplikat, jer jedino mjesto u kojem su Š402/404, Fiat 420/420DT i Someca 420 bili proizvedeni su bile Štore pri Celju.

Glede auspuha: tad još nisam bil odlučil hoću li kupiti novoga ili ne, pa ga nisam ni farbal.
Sad je pofarban :)
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Prva modifikacija: odušak spremnika goriva.
Originalno, spremnik ima odzraku koja "gleda" prema instrument ploči. Zato zamasti sve žice i skuplja prašinu. Da se to izbjegne, odušak je izveden pored oduška kartera.
Oduscaronak1_zps69181c1b.jpg


Ovu sam modifikaciju davno napravil, no sad su postavljena nova crijeva, pa je to ljepše za vidjeti :)
Oduscaronak2_zps334e7bfa.jpg


Jedino sam se razočaral u kvalitetu Gufero crijeva. Skupa su, a već su se raspucala.
Oduscaronak3_zpsce8aab52.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Neki dan gledam svoje gufero crijevo od nafte na traktoru i raspucalo se isto ko ikkod tebe,al ne curi nigdje,a nisu ni 6mj gore,a drugo mi je od nekog slaufa za vodu već 2god. i isto je ko i prvog dana.:(:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Je, samo kaj se ovo ne stvrdne.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Nema kaj super zamišljeno i odrađeno do u detalj, svaka čast :(clap):
Još kad dobije sve ostalo kaj je planirano i kad se sjetim kaj je sve dobil, a kaj u temi nije viđeno ....
Možda nema vrijednost, puno je uloženo i vremena i novaca ......

Ja znam da bu meni ova moja "igračka" na kojoj sad trenutno radim ljepša ali ako Bog da zdravlja ........
Hvala na današnjem poklonu :(hi):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Nema na čemu.
Bumo mi složili i Samea tak :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Mene više nekak vleče onaj 25-tak pa da ga pred mlekarom u selu Zetora izložimo :(rofl):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
TA mlkara je izgleda neko kultno mjesto , jel se more tam dojti s opelom i otpeljati kaj pod poplun?
 
Na vrh