• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠTORE 402 DT - obnova (puno slika)

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne vjeriuejm ti ,hočeš mi ogaditi nekaj gdje se ti osladiš
ne skupljaju se tam muži radi buha
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo kaj na moju mlekaru nesmiješ doći sa Štorkom (isto kak na dvoj dvor sa IMT-om ):icon_rofl: Puknuti u pravu si čudna je moč mlekarskih sabirališta :icon_super::icon_super:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Na mlekalri mores doznati i ono kaj googe nezna,,,:(nod):
bar u mom kraju,,,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Nisu mlekare više kaj su negdar bile.
Mlade snahe, koje su negdar tam išle, su ostarile.
Današnjim snahama mlekari hode po kućama :D:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ja znam da bu meni ova moja "igračka" na kojoj sad trenutno radim ljepša ali ako Bog da zdravlja ........

Sprema li se nešto, ili sam krivo protumačio poruku?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Muha da nije jedna freza labin sa prikolicom u remontu kod tebe???
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa malo intuicije,malo više aktivnosti u temi labin orogres...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Evo odgovora na upit jednog člana, kak se demontiraju kočnice.
Pogledaj slike 2 i 4 u OVOJ poruci.

Videl budeš jedan bolcn, j na kojem se vrti "ključ" koji zateže pojas, koji ima odrezan jedan kraj. Taj kraj štrči van, dok je veći dio poravnat s prirubnicom.

Taj bolcn moraš izvaditi van. Nasprejaj ga dobro Odvijač sprejem ili WD-om, te ga vudri čekičem, da ga potjeraš prema unutra (da ga oslobodiš, jer je sigurno zapečen), pa opet malo spreja...i naoružaj se strpljenjem.
Uzmi neka kliješta i nježno ga za onaj D dio probaj okrenuti ili polako izvlačiti. Ak nejde, probaj ga s nekim malim pajserom iznutra pogurati prema van, na način da upreš onaj ključ prema unutarnjem kućištu diferencijala.
Ak nikaj od toga ne pomogne, u sredini mu izbuši rupu i nareži navoj (na mojima se vide rupe s navojem M6, može i M8), te ga onda izvuci van.

Pri ponovnoj montaži, namaži rupe vilice pojasa i bolcn grafitnom masti. Pazi da ne zaboraviš postaviti piksu s unutarnje strane, između pojasa i unutarnjeg kućišta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Pa malo intuicije,malo više aktivnosti u temi labin orogres...
:icon_thumright::icon_thumright::icon_thumright:
Vreme je da mjenjaš sliku avatara u ovakvu

2842d054_90c7_4fbb_b9df_67afa860849c.jpg


Ili da ti ja poklonim za nagradu kaj si me odal
http://www.ebay.co.uk/itm/Inspector-Clouseau-Shirt-Sellers-Minkey-Monkey-Panther-/230569497050
rnutny64f
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nije bilo zlonamjerno!
Samo ako si se primil tog skalamerijskog posla nadam se da bude prikolica sa pogonom i pravim gumama,ripnjačama!?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A jadan oficir , mobilizirali su te za prljav posao ...sapun ne pere ruke od toga
 

Vuga

Član
Tu od
7 Ruj 2014
Poruka
130
Pozdrav. Svaka čast na trudu uloženom u traktor. Super izgleda i nadam se da će još dugo služiti. Zanima me tko vam je nitrirao spojnicu na faksu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Iskreno - neznam.
To je tam došlo prem prijateljevog prijatelja. ..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Nakon uhodavanja, na redu je bilo prvo podešavanje kuplunga. Prvi stupanj je jednostavan i nije ga potrebno često podešavati, no za drugi stupanj već treba nešto znanja ... i pokušaja.
Otvori se poklopac s desne strane, tam ispod nosača bočne kose, pa se vidi korpa kuplunga.
Nekakvim prikladnim alatom (čitaj veliki šarafciger ili manji pajser), okrene se zamašnjak tak da se dođe do jedne capice i S poluge, koja odvaja drugi stupanj.
Početak odvajanja drugog stupnja, podešava se vijcima s kontra maticama:
Drugi%20stupanj_zpspib9ftam.jpg


Tvornički propisana zračnost je 1,5mm, no na većin traktora to je prevelika zračnost i neće odvajati, pa krči prilikom uključivanja kardana.
Na našem također, no lijepo je odvajalo na 1.2mm, pa je na toliko podešena. Ako je potrebno, zračnost se može smanjiti do 1mm, no onda pedala zna biti tvrda, a to znači da je i drugi stupanj malo "oslobođen" prilikom stiskanja kuplunga, pa može doći do trošenja lamele kardana.
Za samo mjerenje zračnosti, koristim kalibre odgovarajuće debljine (1,5 i 1,2mm):
Mjerni%20listii_zpso8sl6rt7.jpg


Sama zračnost, odnosno početak odvajanja, između prvog i drugog stupnja, podešava se zazorom čela vijka i S poluge. Za podešavanje su potrebna dva ključa, 10 i 13 mm, te odgovarajući kalibar:
Scarontelanje%20kuplunga%20za%20kardan_zpsofnocwa0.jpg

Nemojte zaboraviti da na kuplungu postoje 3 ovakva vijka, i sve ih je potrebno podesiti na jednaku zračnost.
Napominjem da je kalibar potrebno svezati prilikom štelanja zazora, da nebi slučajno upal u zvono kuplunga.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
lijepi kalibri.
Ja sam mislil da su to otvarači za pive, da su zato na špagici :icon_blackeye:
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Napominjem da je kalibar potrebno svezati prilikom štelanja zazora, da nebi slučajno upal u zvono kuplunga.

Si probal pa ti to iz iskustva? :(giggle):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Naravno da nisam.
Malo sam zreliji od tebe, pa neke stvari i sam znam zaključiti.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
ZJ sa tim sem se igral na novom Štorku ali nalon desetak sati košnje opet se raštelalo ili klizal ili krčal pa sem kosil tak da sem sa ugašenim traktorom uključil i dalje vrtel za kosu nebitno .
 

Najnoviji postovi

Na vrh