• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

štore 402 super hladni start

incipius

Novi član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
12
posjedujem štore 402 super...odličan traktor...ali...muči me paljenje,u ovim "hladnim" danima nikako da upali,jednom smo i palili vatru pod njim da upali..grijač je zamjenjen nedavno, akumulator je novi, pumpa reparirana...i dalje ne pali...ak mi mžete dati koji savjet vrijedan..
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ja nemam pojma što bi mu moglo bit, moj stoji vani pod šupom i pali i po najvećoj zimi.
Danas je kod mene bilo 6°C ujutro i upalil je bez grijača bez jednog okrenutog kruga bezveze. ima 4200sati.
Kad je temperatura dosta ispod nule cca -10, -15 onda mu treba grijač inače treba jako dugo verglat. Grijač nam dosta vremena nije niti radil, nismo ni znali da je neispravan.....
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Malon više podataka o traktoru nebi bilo na odmet, kolko sati ima, jel baca dim dok vergla, kakav je alnaser itd. Na ovim sad temp. on mora ak je kolko tolko dobar palit bez problema i to bez grijača. Nije baš dobro za motor al jednom da probaš palit sa start sprejom pa da vidiš jel budem kresnul isprve.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
posjedujem štore 402 super...odličan traktor...ali...muči me paljenje,u ovim "hladnim" danima nikako da upali,jednom smo i palili vatru pod njim da upali..grijač je zamjenjen nedavno, akumulator je novi, pumpa reparirana...i dalje ne pali...ak mi mžete dati koji savjet vrijedan..

ak je pumpa bila na reparaturi,nemora značiti da je "dobro" složena...:evil:

imal sam ga ja prije,bil je kupljen novi i uvijek je ujutro jako teško palil (čak i ljeti bez grijača ni misliti makar je bil novi) onda nam to jednog dana dodijalo i odnesli smo pumpu na reparaturu...od onda to je sasvim drugi traktor...:supz:
 

incipius

Novi član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
12
konačno otkrio šta mu je bilo...grijač nije radio...novi pa ne radi...za poludit...zamjenio ga,grije i pali bez problema...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Pa zar i sad trebaš grijač dok su temp. debelo iznad nule?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
Pa zar i sad trebaš grijač dok su temp. debelo iznad nule?

to je fiat,kaže kolega koji ga ima da ga treba grijati usred ljeta....:shock:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Ma kakvo grijanje, on mora i kad je oko nule palit bez grijača. Ak je motor u banani onda je to druga priča
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Onda su svi Štorei i Univerzali koje znam u banani:weedman: Start sprej nije štetan ako ga se malo koristi, da u motoru ne lupa:partyman:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Hoćeš reć da je normalno da na +10 ili +15 koristiš grijač kod prvog paljenja? Ja imam U445 i prošlu zimu je palio na -10 bez grijača, sad dok su ovakve temp. kresne na zub ko od šale. Bratić mi ima U-453 sa cca 4000 radnih sati i isto ne pomišlja da ga grije ako temp. nije oko nule. Tak da mi nisu jasne priče o tome da Fiatovi motori teško pale kad je malo hladnije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Onda su svi Štorei i Univerzali koje znam u banani:weedman: Start sprej nije štetan ako ga se malo koristi, da u motoru ne lupa:partyman:
Od aerosola i babama kosa na glavi odpada ................
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
Ma kakvo grijanje, on mora i kad je oko nule palit bez grijača. Ak je motor u banani onda je to druga priča

ovaj tako pali od prvoga dana ..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
A neznam kaj bi ti rekal na to, navrni kod mene da vidiš kak moj pali. Grijač koristim samo u extremnim slučajevima.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Evo ovako izgleda paljenje mog traktora na 12C° danas oko 15 sati bez grijanja s time da traktor stoji vani od sinoć i nije paljen sve do tada.

View My Video
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Neznam kaj bi rekel na to Fiatovo loše paljenje, dal je to od modela do modela ili baš zbog loše pumpe ili nešto treće.
Uglavnom imam ga i ja i sad ima oko 13.000 rs i veli deda da od kad ga je novog kupil da je uvijek teško palil i zimi i ljeti. Motor nije do dana današnjeg otvaran, tek kad je dobil novu PVP je bilo malo bolje, ali ni to nije to, nego prije godinu dana kad smo nosili PVP skupa s diznama bošisti da promjeni semering u njoj i tad ju je poštelao, e od tog dana kad je stavljena gore traktor pali dobro kao nikad i djed je sav u čudu kak dobro pali, veli da unazad 33 godine taj traktor nije nikad tak dobro i brzo upalil, a sad je tek motor za neku ajd nazovimo to generalku (trebalo bi samo karike i leteće promjenit). Kod prvog paljenja bez grijača upali sve dok je temp iznad 10°C, a ispod tog ga moram zagrijati.
A prije....sami problemi s paljenjem, i usred ljeta ga je trebalo grijati.

Ima kolega F110 i prek zime ga niti ne koristi, neče upaliti da mu boga daš, nema grijača ni tvornički ugrađenog, neznam ja kak su si to oni zamislili tak. A motor je dobar, puca od snage
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
ni moj FIAT nikak nepali po minusu! kad je recimo -10 nema boga da upali! al nepali jer ima izmedju 20000 i 30000 RS!

ja sam prvi put ovdje na forumu cuo da fiati nepale po zimi! svi majstori kazu da su bas fiati ti koji pale po velikom minusu! al ja se nisam u to uvjerio
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Recimo vidio sam jako puno fiata koji tvornički uopče nemaju ugrađen grijač, ili ga iamju ugrađenog, al nije mu dovedena struja i dovod nafte, tak da stvarno neznam zašto tak.
pa nije grehota zagrijati traktor u zimi, štoviše, to je samo veliki + za cijeli traktor.

Znam osobno jako puno fiata koji baš ne pale u zimi samo tako, što starih modela, što novih.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Mislim da je tu najveći uzrok loše poštelana PVP. Moj je jedino znal zezat kod paljenja kad je alnaser bio loš i motor na izdisaju. Sad kad je bio mraz neki dan kresnuo je to jutro bez grijača samo tako, možda mu je trebala sek. ili dvije duže nego inače ali uglavnom upalio je bez ikakvog mučenja.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ako se ne varam univerzal nema fiat motore, to su rumunji...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Licenca je ista.
Nekaj slično IMR - Perkins
 
Na vrh