• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 402 ulje u mjenjaču?

  • Temu pokrenuo Traktorist_Store
  • Datum prvog posta
T

Traktorist_Store

Guest
Pozz imam Fiat Štore 402 evo pričao sam sa nekim ljudima koje ulje sipati u mjenjač. Volio bih da i ovdje razmjenim iskustva sa Vama, dakle napišite koje ulje Vi sipate u vaš traktor tj. ovaj Fiat štore 402 ili 404 :). I ako može mala pomoč u mjenjaču imaju 5 kuglica sa oprugama tri idu dole, sad me zanima gdje idu ostale dvije jer sam u katalogu vidjeo da ide 5 ali nema nacrtano trebalo bi sa strane jer imaju šupljine. Ne znam ovo jer kada sam kupio traktor bio je u havarisanom stanju. Hvala unaprijed !

evo slika gdje idu kuglice preuzeto sa Poljoprivredni Forum

store-foto_15057894_17385595_17701808.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Po knjizi ide motorno 15w40,al tada nije bilo transhidrola,pa neki preporucuju transhidrol jer je ipak za to napravljen jes skuplji al je i bolji.
Kad bus naljeval stavi ga 2l vise nebu mu skodilo a bolje mu bude pogotovo ako radis po brdima a i bit ce tisi nebu jako zujal kak zna.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ja nedavno reparirao mjenjač. Stavio po preporuci majstora ina super3 u mjenjač-hidrauliku. Imam i knjigu di piše da se super3 preporuča za to
 
T

Traktorist_Store

Guest
pozzz da ne zna neko kako idu ove kuglice ispod šipki evo vidi se na slici gore ide 5 kuglica dole 3 sa federima ali ima i sa strane ali me buni to jer ima i suplje gdje dodje rucica za frezu kod prve sipke
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Meni u knjižici piše Transhidrol i moj glas je za njega:icon_razz:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
pozzz da ne zna neko kako idu ove kuglice ispod šipki evo vidi se na slici gore ide 5 kuglica dole 3 sa federima ali ima i sa strane ali me buni to jer ima i suplje gdje dodje rucica za frezu kod prve sipke
Tri odozdo (feder prije kuglice), a dvije (svaka u jedan dio odljeva) između osovina vilica.

Ovo boldani dio pitanja mi je nejasan.
 
T

Traktorist_Store

Guest
Tri odozdo (feder prije kuglice), a dvije (svaka u jedan dio odljeva) između osovina vilica.

Ovo boldani dio pitanja mi je nejasan.

Pa evo da kazem 3 kugle koje su evo označene na slici znači KUGLA 1 KUGLA 2 KUGLA 3 idu dole sa federima ali ima sad sa strane rupe nacrtao sam na slici kako ide. Znaci jel ide prva bočna kuglica izmedju PRVE ŠIPKE I DRUGE ŠIPKE a druga bočna kuglica izmedju DRUGE ŠIPKE I TREČE ŠIPKE . JA sam nacrtao na slici kako od prilike ide i da li je tako , a ako nije nek javi neko jel OK idul ovako 2 ostale kugle ovim redom.

3eGzt.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Odlično si to nacrtal.
Upravo tak ide, ona rupa ostaje prazna.
One tri su ti znači jasne, a ove dvije ifu ovak kak si objasnil.
Služe da se nebi brzine miješale.

Slika je od Fiata i kao što vidiš tu rupe nema, a isto je

 
T

Traktorist_Store

Guest
OK Hvala Vam puno zahvalan sam puno na ovoj informaciji ako mi bude još nešto nejasno ja ću pitati. Hvala još jednom :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Kaj se ulja tiče, to ti zavisi jel koristiš kiper ventil pa postoje mogučnosti da se ulja pomješaju, znači tu bira sila.
Ako nekoristiš možeš mu natočiti i jestivo, šalim se :icon_wink:

Motorno bi trebalo zadovoljavati uvjete jer kao što vidiš sa slike u toj getribi je bilo motorno i ona je ko nova.
Jedino kaj pomalo liči na TV-ovu getribu :(giggle)::(giggle):

Pretočiti ga treba obavezno i to skoro duplo jer ono kaj je u njemu je stvarno malo, još kad hidraulika potegne ili nedaj bože kiper, premalo. Puno premalo
 
T

Traktorist_Store

Guest
Pozz raja evo opet mene imam pitanjce jedno malo sitno. Ovako da li neko zna mozda koliko ide ovih limića što stežu ležajeve difrencijala i kolika je od prilike debljina. Evo dole slika da vidite šta je u pitanju.

IZV1C.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Ide ih po poterbi.Pločice bi trebale biti aluminijske.
njima štelaš luft na konusno tanjurastom i luft na ležajima diferencijala.
debljina (čini mi sa) ima različitih.
Ako niko nije čačkal prije tebe samo zamjeni konusne lagere kvalitetnijima i trebalo bi biti ok.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Što se ulja tiče to je vrlo jednostavno. U mojoj knjizi piše Transhidrol. Super 3 bude bez brige obavio zadaču jer dovoljno je i jestivo ulje da se malo bućka i podmaziva ako nema ni jednu drugu svrhu osim podmazivanja getribe. Ali... Ljepo piše na kanti od Super 3 za što je, a još ljepše piše na kanti od Transhidrola. Dobro se zna što se dešava kod promjena temperatura sa motornim uljem. Upravo sad slažem traktor iza vrhunskih mehaničara koji su u getribu stavili Super 3 i još milion stvari u stilu ma dobro je to. Plakao bi najrađe kad skinem bilo koji dio sa traktora. Doslovce je sve u šarafu osim mašine. Kad budem gotov to bude pila samo takva. volio bi da si bio s menom kad sam ga raskapao da vidiš što sve mogu veliki majstori napravit. Svaka rasprava je smiješna oko ulja za getribu jer sve piše na kantama od ulja, pogotovo ako se koristi za nešto drugo kak veli Muhanicar.


http://www.trgo-agencija.hr/ulje-transhidrol-ht-80-agrovisk-10-1-viskol.aspx
 

dika

Novi član
Tu od
10 Lis 2017
Poruka
2
Imam traktor štore 402 pa bi molio nekog ako ima bilo kakav katalog za ovaj traktor da mi pošalje.Ili neki katalog sa radioničkim merama.Jer nemam ništa u vezi za ovaj traktor.Bio bi vam veoma zahvalan.Unapred svima hvala,
 

zculo

Novi član
Tu od
28 Lip 2020
Poruka
1
Molim za pomoć tj. upute za zamjenu ulja hidraulike na traktoru Fiat store 402.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,666
Čep na getribi i ako ima na diferencijalu odvrneš i ispustiš ulje.
Nema tu neke mudrosti, šta izađe izađe.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ne zaboravi izvaditi i očistiti filter ulja hidraulike.

A kakvo novo ulje misliš ulijati?
 

Filip Trubić

Novi član
Tu od
30 Kol 2020
Poruka
1
Ekipa molim savjet za ulja u store 402 super.
Za motor znam da ide motorno, a zanima me vrsta ulja koja još idu u mjenjač, diferencijal i reduktor i količine. Unaprijed vam hvala.
 
Na vrh