• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 404

dragec

Novi član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
5
Pozdrav!

Dali ima tko skenirani katalog dijelova za štore 404 sa zracnom instalacijom?
Kupio sam nedavno taj traktor pa me zanimaju neki dijelovi koje trebam zamjeniti.
Unaprijed zahvaljujem.
 

dragec

Novi član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
5
Pozdrav!!!

Dali ima tko uputstvo za odrzavanje i upotrebu za štore 404, nek se javi.

Unaprijed zahvaljujem.
 

prigorac

Član
Tu od
26 Ožu 2012
Poruka
71
Re: Problemi sa el. instancijom na TV traktorima

ja imam store 404 i imam problem sa paljenjem,
zamijenio sam automat prema preporuci električara ali i dalje 10 puta zapali a 11 put neče ugase se lampice od kotakta i od ulja i ako vise puta pokušavam paliti počne se malo dimity ispod volana....( nije se ništa zapalilo ali se malo zadimi.) i naravno tada ga moram zapaliti direktno na automatu ili na spust.
ima li netko slična iskustva.
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
379
Re: Problemi sa el. instancijom na TV traktorima

ja imam store 404 i imam problem sa paljenjem,
zamijenio sam automat prema preporuci električara ali i dalje 10 puta zapali a 11 put neče ugase se lampice od kotakta i od ulja i ako vise puta pokušavam paliti počne se malo dimity ispod volana....( nije se ništa zapalilo ali se malo zadimi.) i naravno tada ga moram zapaliti direktno na automatu ili na spust.
ima li netko slična iskustva.
probaj kontakte plus i minus ocistiti vjerojatno su korozirali pa nema dobrog kontakta pase zato dimi a moze i brava da zeza
 

dragec

Novi član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
5
Dragec,
kak si zadovoljan s traktorom. S čim jesi, a s čim nisi?
lp

Bok. evo sada mi je godina dana kaj imam taj traktor i mogu ti reci da sam super zadovoljan njime a radio sam puno s njim, jedino kaj mu je nedostatak po meni kaj nema sinhronizirani mjenjac i kaj je malo prebucan u sestoj brzini . A ti ?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ja ga nemam, ali me zanima. Je tvoj 404 super ili samo 404?
Kak je tih 6 brzini raspoređeno. Zakaj veliš da je bučan u šestoj? Kaj se čuje (zuji) getriba? Koliko si oddelal vur do sad?
lp
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
A kaj te zanima?
Imamo ga skoro 33g.
Kupljen kao 402, pa mu '96-tedodan prednji most.
Getriba melje i zuji radi konstrukcije, jer se u 3./6. vrti više od motora.
Nakon 7t rh napravljena reparatura motora i mjenjača. Dakle, generalka motora (iako bi još išel,ali je teško palil).
Na getribi izmijenjeni svi lageri i spojničke osovine.
Susjedov 402 ima debelo preko 10t sati. Na motoru izmjenjene karike na nekih 5...6t i jednom spojničke osovine.
To nije traktor za divljanje, jer je prenježan. U pažljivim rukama je vrlo zahvalan. Potrošnja goriva na prosječnim radovima je vrlo niska.
Ak te još kaj zanima, pitaj
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
13±1º prije GMT, statičko predubrizgavanje.
15º dinamičko predubrizgavanje, ukupno 28º (na 2350 rpm).

Hod klipa motora 110mm.
 

dragec

Novi član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
5
Ja ga nemam, ali me zanima. Je tvoj 404 super ili samo 404?
Kak je tih 6 brzini raspoređeno. Zakaj veliš da je bučan u šestoj? Kaj se čuje (zuji) getriba? Koliko si oddelal vur do sad?
lp

neznam kolko tocno vur sam napravil jer mi ne radi vura, radil sam sve polj. radove drva vitla,l vozil , kalal s kalačem. sve je ostalo ok jedino je bucan u 6 brzini na određenim obrtajima. raspored brzina su gore 4 pa ler onda 4 dolje. Od kud si? Ja radim u kr.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,931
13±1º prije GMT, statičko predubrizgavanje.
15º dinamičko predubrizgavanje, ukupno 28º (na 2350 rpm).
Imaš možda informaciju kolko bi to bilo u mm prije GMT?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Približno 2 mm.
Na zamašnjaku bi trebale postojati oznake GMT i početka predubrizgavanja.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Daj provjeri , moja matematika kaže da je 2 mm 15,5 stupnjeva
13 stupnjeva je 1.6 mm ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Tak nekak u grubo. Da si to ptal dok je motor bil rastavljen, mogel bi ti reći u dlaku. Ovak je rupa od dize u koso, pa je teško to točno izmjeriti.
Za točan izračun bi trebal znati duljinu klipnjače, klipa i pomak osi bolcna.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
A gdje su oznake na zamašnjaku , jel se vide bez skidanja motora ?
Pripremam teren za remont boš pumpe
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Okrugli poklopac na zvonu, desno ispod filtera ulja. Samokočna matica M8.
 

Najnoviji postovi

Na vrh