• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 502/504 tekućine/ulja/specke/info

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Nisam neki strucnjak u papiroilogiji i istoriji,al sve sto si naveo vrti se oko para(novca).

Zasto bi ugradjivali jugoslovenski motor koji nije provjeren kad su imali MF-ove (Engleske) motore koji su davno provjereni.
.

U to se vrijeme nisu uvozile gluposti kao danas. Zato je uvozni motor zamijenjen domaćim. Ne znači da je IMR motor bil jeftiniji, no za njeganisu trebale devize niti clearing (kliring). A za engleski, ili bilo koji zapadni dio je trebalo davati i devize. A toga u to vrijeme nije baš bilo (kak ni danas).
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Kako je to zavrsilo jesi kupio ??? Koliko novaca si dao ???
Ja znam za jedan 502 ,varen mu je blok i sada curka pomalo voda ,na prodaju je i ne znam isplati li se to kupovati i gdje naci motor .Ja bih ga kupio ,svida mi se susjedov ide ko raketa i dobar je za lagane poslove,jedino se plasim boljki, getriba itd.
Kako provjeriti getribu, naravno ,na traktoru .

2006 godine sam ga kupio. Na kraju zahvaljujući ljubaznosti radnika tvornice naručio sam i novu glavu (šerafovi glave i ostale đinđurije za ugradnju sam dobio gratis :prayer:). Blok i nova glava me ispala cca 5,8kkn sa plaćenom carinom i papirima za Blok (radi registracije). Kakva je sad situacija dolje ne znam???

Ako je blok puknut samo s vanjske strane (tj ako nije po stublinama iznutra da miješa vodu ulje) ima rješenje bez varenja. Postoji dvokomponentni kit koji ti izgleda kao žvakača guma :D. Moram pogledati kako se točno zove. Uglavnom režeš ga sa nožem. Po sredini je jedna komponenta, a okolo druga. Pošteno ga izmijesiš (tj više kao plastelin zgnječiš obje komponente) i dobiš žvakaču koju nalijepiš po pukotini. Prije toga naravno pošteno očisiš oko pukotine i opereš nitrom. Inače taj kit se kasnije može i obrusiti, a otporan je na sva otapala i visoke temp. S njim sam pokrpao rezervoar na svojoj Stihl-ovki prije nekih 10 godina kad mi je lanac pukao i opalio po njemu. Nikad ni kapljica benzina nije izašla. Košta nekih 30-40kn. Provjereno rješenje i drži bolje vodu nego varenje bloka s obzirom da je to uglavnom legura i teško je pogoditi omjere, a da ne pričam o poroznosti i promjeni svojstava materijala koje dobiješ varenjem. Inače i varenje se može kvalitetno odraditi uz određene pripreme (grijanja), ispitivanja materijala bloka na tom dijelu i naknadno izrađenom elektrodom vezano uz rezultate istog... neisplativo u odnosu na ovo kako sam naveo iz meni osobnog iskustva provjereno rješenje :supz:

Sretno s kupnjom... Inače 502-ka je prejak traktor za svoju težinu i skužio sam da ga to unazađuje..poradiš malo na tome (ja upravo). U getribu samo kvalitetan transhidrol i paziti na razinu. Za malo love dobiš iole jak traktor za ovu klasu s malom potrošnjom :vragek:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ako je blok puknut samo s vanjske strane (tj ako nije po stublinama iznutra da miješa vodu ulje) ima rješenje bez varenja. Postoji dvokomponentni kit koji ti izgleda kao žvakača guma :D. Moram pogledati kako se točno zove. Uglavnom režeš ga sa nožem. Po sredini je jedna komponenta, a okolo druga. Pošteno ga izmijesiš (tj više kao plastelin zgnječiš obje komponente) i dobiš žvakaču koju nalijepiš po pukotini. Prije toga naravno pošteno očisiš oko pukotine i opereš nitrom. Inače taj kit se kasnije može i obrusiti, a otporan je na sva otapala i visoke temp.
Ajde pogledaj, pa javi ;)
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ajde pogledaj, pa javi ;)

Evo ga Pattex Repair Express

Pattex_Repair_Express_pboxx-pixelboxx-79287_72dpi_171H_171W.jpg


Samo kaj tad još mislim da nije bio u blister pakiranju :)

Evo i PDF-a sa detaljima...

http://www.henkel.hr/hrc/content_data/TDS_Pattex_Repair_express_FCB.pdf
 
0

007 marko

Guest
Sretno s kupnjom... Inače 502-ka je prejak traktor za svoju težinu i skužio sam da ga to unazađuje..poradiš malo na tome (ja upravo). U getribu samo kvalitetan transhidrol i paziti na razinu. Za malo love dobiš iole jak traktor za ovu klasu s malom potrošnjom :vragek:

Ako kupim postavicu slike.Da ,on je prejak nema tezine ,samo slajdra ,u oranju i u sumi je nikakav ,gledao sam jednom 402 ojku ,bolje ore.
Steta sto ga vise ne proizvode ,uz malo poboljsanja to bi bio mali tenk traktor zamisao i koncepcija traktora je dobra ,medutim nije dovrsen .
Napravljen je od nekvalitetnih materijala i dijelovi su skupi ,ona svaka spojnicka u getribi je cini mi se oko 1000 kuna .Ne znam od cega su mu delali dijelove za getribu ,od zeljeza za armaturu .

Negdje sam cuo da u okolini Bihaca ili Cazina prodavaju modificirane dijelove za getribe Store Samo sad se ne sijecam vise.
 
B

barba1

Guest
modificirani dijelovi-štore

da,moguće je pronaći te neke dijelove za traktor štore,u cazinu!
 
0

007 marko

Guest
da,moguće je pronaći te neke dijelove za traktor štore,u cazinu!
Ja sam mislio na dijelove koji su modificirani u nekom smislu ,pojacani ili kako vec ne obicni dijelovi ,imas neku adresu, telefon ,pa postavi .
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Ja sam mislio na dijelove koji su modificirani u nekom smislu ,pojacani ili kako vec ne obicni dijelovi ,imas neku adresu, telefon ,pa postavi .

IMa li netko getribu i kućište zadnjeg diferencijala za Štore 504...Hitno?
 

ivan123

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
55
Jedan novi info ukoliko još niste prokljuvili....

Komplet crijeva za hladnjak/vodenu pumpu Štore 502/504 odgovara od IMT549

:partyman:

A hladnjak?

@mrga,,., zanimljive informacije uz tvornicu i povijest :supris: još kad bi mi našel di u okolici bačen prednji pogon :lol:

Ovakva je situacija kod mojeg Štoreta. Od njegove proizvodnje sam siguran da je u reduktorima, getribi, kardanu i volanu Trasnhidrol 85. Jest da mu je mjenjač ko od auta (btw jedan dio u njemu je 100% kompatibilan sa dijelom iz Campagnolinog AR55 mjenjača :rolleyess: i interswapable je) no kod mene fala Bogu nikad nije došlo do izbacivanja iz brzine, njegovog kvara i nadam se da s ovim sad nisam bacio "kletvu" :confused:.

A da; ne štedim ga ni na jednom području od lakših poslova oranja sa dvobraznim, pa do mučenja u šumi izvlačenjem trupaca preko vlaki di prolaze oni zglobnjaci.. tako da.:prayer:

Uglavnom već sam zakaparil 20L transhidrola i 10L Motornog za 1. mjesec za kompletnu izmjenu tekućina i onda gasss...

Imas prednji pogon na kmetijskom oglasniku. U okolici ljubljane!
 

Sini 502

Novi član
Tu od
26 Kol 2019
Poruka
9
Pozdrav pre neki dan išao sam da orem sa štoretom i primjetio sam kad stisnem kvačilo da nešto traska malo sam se raspitao kažu ad je druk ležaj .Poslije par dana skinuo sam ona 2 poklopčića sa strae što se nalaze na zvonu mjenjača i našo sam ovu osovinicu i nosač polomljen zanima me dali neko zna od čeka je osovinica i nosač
 

Prilozi

  • 1584688401199-810974311.jpg
    1584688401199-810974311.jpg
    72.3 KB · Pregleda: 20

Sini 502

Novi član
Tu od
26 Kol 2019
Poruka
9
Ali još uvjek ide i ima vuču dali da ga vozim dok nestane ili da ga rastavim

Da li je normalno da se čuje brujanje u 3 sporoj i kad ga pustim na leru čuje se u mjenjaču kao neki luft
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Znači, za to postoji tema u kojoj su več neke stvari opisane samo treba pročitati i ako te još kaj zanima pitati pa ti bu neko odgovoril ;)
 

Mikša

Novi član
Tu od
16 Pro 2019
Poruka
24
504 imam ja, isti kak i 502 samo s pogonom naprijed.... motor Rakovica, licenca Perkins.... Inaće taj traktor tj. traktori imaju izrazito nježnu getribu, kak igračku, pazi na nju... uspoređujem s ursusom 335 i njegovu getribu koja je duplo glomaznija, a 35 ks.
Od cega si uzeo prednji most ako si pravio prednju vucu.I zanima me jel ga mogu saltat iz 2 u 3 sa međugasom nista ne krci

Zasto su u Store poceli ugradivati IMTov motor zna li tko?
Imam štorca 502 sa motorom od 504 original talijan motor
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Ma nije, IMR je. Osim ak netko nije zamijenil haubu :hahah:
 

Najnoviji postovi

Na vrh