• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore 504 getriba

  • Temu pokrenuo qutip
  • Datum prvog posta
Q

qutip

Guest
Ima li netko kakvu shemu getribe ili bilo što o slaganju getribe?

Susjed je raskopao getribu na štore-u 504 i sad ga mući neka poluga u getribi (nisam 1''% siguran što) pa ako netko ima neke upute za slaganje ili još bolje kakvu dokumentaciju

Hvala unaprijed.
 

grga24

Član
Tu od
28 Lis 2013
Poruka
50
Pozdrav, imam problem sa traktorom store 504, getriba je problem
znaci kad se salta u spore brzine 1,2,3 nije bitno koja recimo u oranju u sumi i tezi poslovi znaci di treba spora brzina pocne se cudno cut krči ko da drobi se nekaj u getribi zupcanici neznam kak objasnit ali jako lose zvuci i kad ga se vrati u brze brzine radi normalno nis se ne cuje, e sad dal je neko imao iskustva takvih i kak ih rjesit popravak kolko dodje recimo?
Svaka informacija savjet dobro dodje ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Otpri poklopac i pogledaj klima li se onaj dupli zupčanik reduktora. Možda se zdrobil kuglični ili igličasti lager.
Ili je možda dotrajal?
 

mrki12

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
21
Štore 504 problem

pozdrav svima,novi sam ovdje i mislim da nema sličnog problema već komentiranog na forumu tako da...uglavnom štore 504 odlično se šaltalo dok samo na jedamput mjenjač nije otkazao poslušnos kod mjenjanja sporih brzina.Znači brze mogu šaltat i vozitse a spore kao da su mrtve i mjenjač je skroz labav.Dal neko zna što bi bilo i od kuda da krenem sa čeprkanjem.....hvala svima unaprijed...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: Štore 504 problem

Skini poklopac mjenjača i kvar se bude sam pokazal po opisanom nešto sa vilicom sporih .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Štore 504 problem

ne žuri se , uvjek je brže gotovo kad je vani hladnije
 

mrki12

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
21
evo riješeno sa getribom.Ona srednja poluga koja prebaciva u brze ili spore preletila naprijed i ostao je u brzima.Skinuo poklopac i vratio je natrag i šalta se normalno.....
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Evo ovdje ti sve piše..

953e7e62b7.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Provjeri da u getribi nije motorno ulje.
Na seriji 400 su bila motorna ulja u getribi/hidrauliki.
 

Gtonek

Novi član
Tu od
1 Stu 2016
Poruka
29
Težko provjeriti, od oka je gusto,mislim da nije motorno ulje. Ona tabela mislim da je prava ili napravim kompromis pa uzmem nešto vmes.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Gtonek,

ova tablica ti je iz knjige koja je došla sa novim traktorom (Štore 502)kupljenim iz tvornice.

store-502-504-knjiga-upotrebu-odrzavanje-slika-48624000.jpg


E sad ako ti kaj su ga napravili griješe onda sam i ja tebi krivo savjetoval. Ovo je za 502/504 dok za 40X seriju neznam??? Iako su 100% identični mehanički do međuploče tj. jedina razlika u motoru.
 

Gtonek

Novi član
Tu od
1 Stu 2016
Poruka
29
Dao si midobar savjet, tamo je jedino napisano za ulje izpod 0 ili iznad. Pa sam mislio kakvo stavljate vi koristnici. Kupio sam štore pre par meseci, pa bi menjao sva ulja ( nemam original knjižice),tako da hvala za ono sliku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
U našem je Super3 bil 30 let.
Sad je Akros Multi 10W-30, jer je takvo ulje u Sameu, pa da ne miješamo ulja pri kipanju.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zj to kaj sada imate je definitivno bolje za zimu,al za ljeto bi bilo bolje da su zadnji brojevi 40.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Oficir zakaj bi bilo bolje gušče ulje ZJ-ovi traktori su i po ljeti i po zimi pokriveni dekama .Sad budeš ZJ-a stavil u brigu da po zimi stavi deblju a ljeti tanju deku ??
 

mrki12

Novi član
Tu od
15 Lis 2016
Poruka
21
Nisam stručnjak,novi sam u kod Štoreta ali kolega mi se razumije i isto tako je i meni savjetovao i bez tablica....
 

Najnoviji postovi

Na vrh