• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako ima navoj u sebi super..uzmi navojnu šipku ,na nju plocu i preko dva moze i drvena oslonca vuci van bolcen.razumiješ?
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
148
Ma složim si ja i izvlakač, nije problem, ali sam mislim da je netko već to vadil, pa ako ima neki svajet da ne izmišljam toplu vodu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Ako ne planiraš vaditi bolcen van jer mi se cini da nema potrebe ..dovoljan je malo duži vijak..povuci ga toliko da možes s zadnje strane gurnuti podlosku..A i tu bude prici kraj jer je taj hod vjerojatno 3-4 desete .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Nek sam filozof ali milimetar lufta na centralnom bolcnu je ništ i bez strojne obrade je to ionak samo maskiranje.
Pločica koju kolege spominju se podmeče ali sa prednje strane jer je zadnja neravna i nemoguče je taj milimetar ugurati. A i brzo bu ju opet razbilo.
 
  • Like
Reactions: ZJ

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
148
Pa i je maskiranje, za tehnički ... :cool:
Bum zmjeril luft , pa bum vidjel kud dalje.
Razmišljam raspiliti pločicu da može proći prek bolcna i onda ju samo nabiti ... prije tehničkog :LOL:

Luft je oko 0,85mm.
I s prednje strana već ima šajbicu, ne znam jel to originalno ili ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Tebi, meni, a i svima oko nas je jasno da bu ta pločica do tehničkog ispala ako ju ne zaljepiš na nekaj..... još bu te neko psoval kad si gumu na nju izbuši....

Kompliciraš, sam Bog da je pločica gore.
Potklocaj, izvadi bolcn, napravi deblju za izmjereno + i napucaj ju gore. Mjeriš kad je trap rasterečen ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Dobro sam ja pročital, a i napisal. Od doma do tehničkog bu ta pločica ispala.
A isto tak kontam i da si se samo šalil.

Gle kakve sam ja borbe vodil sa sličnim trapom.
I kakve sve specijalne alate i izvlakače koristil pošto sa zamišljenim alatima nije popuštalo.... i na kraju kontra uputa uspel....





 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
148
Danas mi je traktor malo teže upalil, onak ko da je zima, a bilo je oko 20C.
Mislim da moram malo vratiti kut paljenja, za malo. Sad je točno narihtan na crticu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
da li si mjerio kompresiju ?
dijelovi su za *****
skidaj dizu po dizu pa kad uhvatiš tužibabu zamjeni mjesta dizama ..opet traži tužibabu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,245
Malo je niski gas. Naš je obično 850-900 o/min.
Zaletavala se. Ja sam radi toga mijenjal pumpu, pa je bilo isto. Čak i nakon reparature motora i novih diza isto...valjda je normalno :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Kak se bu vrtel okruglo kad je tri cilindra :unsure:
Dobra pumpa na tom motoru mora se čuti, a svi oni imaju nepravilan rad kad su novi.
Rekel je moj kolega ixxxxx txxxxx jxxxxxx mxxxxxxx to je to, tak je delal kad je novi bil nakon kaj se pumpa vratila sa remonta.
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
148
da li si mjerio kompresiju ?
dijelovi su za *****
skidaj dizu po dizu pa kad uhvatiš tužibabu zamjeni mjesta dizama ..opet traži tužibabuDelal je dobro sa starim dizamam
Pa bila je OK dok nisu stavljeni novi ulošci dizi i predihtana pumpa.
Bum odnesel dize na provjeu još jednom.
Ler gas je kak treba biti , kak je bil i prije. Nekaj drugo ne štima ili dize ili pumpa ili kombinacija.

skidaj dizu po dizu pa kad uhvatiš tužibabu zamjeni mjesta dizama ..opet traži tužibabu
Daj malo objasni kaj si točno misli? Da skidam lajtung sa svake dize da vidim da li ima neke razlike kad jedna ne radi? Ili nekaj drugo?
 

Najnoviji postovi

Na vrh