• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,772
🙃 Kako bi Vi ta dva ulja, razlikovali, bez ambalaže, da ih natočim u kristalnu čašu i stavim ispred Vas? Kako bi raspoznali viskozitet, kvalitetu, robnu marku i uprli prstom: ovo je ovo, a ono je ono drugo?
 
  • Like
Reactions: ZJ

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
139
🙃 Kako bi Vi ta dva ulja, razlikovali, bez ambalaže, da ih natočim u kristalnu čašu i stavim ispred Vas? Kako bi raspoznali viskozitet, kvalitetu, robnu marku i uprli prstom: ovo je ovo, a ono je ono drugo?
Moral bi umočiti prst ... pa koje je gušće ! :cool:
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
139
Kako vam je podešena faza pumpe. Tvornički? Jel vam se crte poklapaju ili ste je podešavali na ranije/kasnije?
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
139
Složil sam traktor natrag. Upalil je nakon odzračivanja i malo duljeg verglanja.
Skoro niš ne dimi, ni bijelo, ni crno, no na leru malo nemirnije radi, ko da kašljucne na kratko.
No kak sam ga malo provozal i to se je smanjilo, ali za sad nije skroz prošlo. Za sad nigdje ne curi ni ne kaplje. Bar ovaj dio koji sam slagal. ;)
I anlaser radi ko beba. :cool:
Anlaser je slagal Kajfeš na Samoborskoj (110€), a dize i pumpu Ivanuš u Zaprešiću (220€).
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
najs , izgleda malo para za pumpu ako je mjenjao glavu?

kajfeš je dobar izbor, kad on napravi anlaser nema greške , prije 10tak dana je odjebo kolegu s anlaserom od (mislim) kramera jer kao nema dijelova za to a ne želi inprovizirati .Mislio sam da se jednostavno ne želi zajebavati s tim ..ali ipak ima istine u tome , tak rade masjtori.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Složil sam traktor natrag...
Jesi videl kak je dobro kaj smo te "prigovaranjem" potaknuli da sam riješiš neke stvari? ;)

Tak možeš pokako i riješiti semeringe na diferencijlu i kočnice. Ima na YT-u dosta filmića, pa ti koji od njih more dti ideju.
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
139
Na pumpi nije mijenjana glava koliko znam. Predihtana je i zamijenjeno je par stavri. Glavu nito nije spominjal. Mijenjani su ulošci na sve tri dize.
Stavljena je i nova AC pumpa .. talijanska za €37 .. nije beg cicija.
Sad moram još poštelati ventile i riješiti luft na prednjem mostu. Luft nije lijevo desno nego naprijed natrag, ono valjda manje od milimetra ali radi klik kad cimas volan lijevo desno, pa zafrkavaju na tehničkom.
Ne znam da li je problem u piksama ili kaj ....
Inače par slikica s traktora.
Sve na mjestu:
2023-10-21 17.26.28.jpg

Podešena faza pumpe izvana:
2023-10-21 17.26.38.jpg

Podešena faza pumpe na zupčanicima ( 4 ide na 4):
2023-10-20 15.48.45.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Izmjeri špijunima kolika je aksijalna zračnost prednje osovine i onda se tu umetne šajbica. Ako je 1mm, onda se da kupiti kaljena šasbica za aksijalni igličasti lager.
Na takav smo način taj problem riješili na mojem.
Usput, svi imaju taj aksijalni luft ;)
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
139
Da ideš na selski tehnički pred krčmu te nebi za to pitali.. 🤭
Nisu pitali do zadnje godine dve godine. I nije pred krčmom, nego pred općinom. ;)

Izmjeriti kak veli zj ,bolcan van,šajbicu nutra i vrati bolcan....ako nije zapečeno..ako je zapečebo najebo si.
Taj bolcan se vadi prema napred koliko vidim sa specijalnim alatom.
1697955088224.png
 

Najnoviji postovi

Na vrh