• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Jigoslavoja je upropastila štore samo da zajebu fiatovoh 30%...haha ..zajebali njih pa zajebali sebe..
 

Popit

Član
Tu od
14 Velj 2023
Poruka
47
Jigoslavoja je upropastila štore samo da zajebu fiatovoh 30%...haha ..zajebali njih pa zajebali sebe..
30% nije bio problem nego vizija fabrike koja je bila za tadašnje vrijeme jako jaka konkurencija ''centralnom planu'' :) ajde ljudi kradu i danas, ali znate li što je direktor neke tvrtke rekao svom predradniku koji se žalio da ljudi kradu hakove? ''neka kupe toliko da svatko ima svoje i onda više neće krasti'' :)
vjerujem da bi bio danas Štore negdje u rangu Revoz tvrke i pravio nešto uz New holland produkta, ali ne vjerujem da bi bio još stari Štore. Možda.
 

anita79

Novi član
Tu od
16 Kol 2023
Poruka
1
Pozdrav!

Imam problem sa traktorom Štore 504. Ugrađena je prije nekoliko godina hidraulika proizvođača Garbey (Turska). Ugrađeno je "na crno" i nemam nikakve dokumentacije ni računa. Majstor je dijelove nabavio preko interneta (tako kaže). Problem je što su me na tehničkom upozorili da ako se ne napravi atest, neću proći tehnički. Za atest mi je potrebna dokumentacija koju nikako ne mogu nabaviti. Kontaktirala sam proizvođača preko maila (garbey.com) i nitko mi ne odgovara. Ako netko zna kao doći do dokumentacije, bila bih zahvalna.
 

Prilozi

  • 20230413_082351.jpg
    20230413_082351.jpg
    19.8 KB · Pregleda: 16

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
137
Pozdrav svima,

imam Fiat Štore 402, 1981. godina - 3000 radnih sati.
Trebalo bi na njemu složiti par stvari - kočnice, anlaser, bosch pumpa kaplje, prednji most ima lufta.
Malo mi je to prevelik zalogaj za mene, pa tražim nekog dobrog servisera u okolici Zagreba (idealno zapadani dio, Zaprešić i i okolica, ali nije nužno).
Pa ako netko ima iskustva, preporuke, bio bi zahvalan.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako ti Sesvete nisu daleko mislim da je Traktor Univerzal dobar odabir servisa samo kaj košta...
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
O kvaliteti servisa bi se dalo razgovarati.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Može biti, ja pišem (ovaj put) ono kaj sam čul.
Poznanik je tam vozil Unija i hvalil ih je da su mu dobro napravili.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
A nebi ti uskočil? Ovjes, kočnice. kotači, struja... tu si ti tata mata.
Boš pumpu ja dojdem prebrtviti, samo kolega kupi gumice i ništ ne košta moj posel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Daj naj.
To je posel za nekog mehaničara u penziji. Sve se riješi za koji tjedan poslije objeda.
Nego, gdje si podrl kočnice na 3000h,ak su na susjedovom s ~15t h još originalne?
 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
137
Nemam, ali mogu se raspitat sutra, to ti nije daleko stvarnoHvala
Super! Javi!

Daj naj.
To je posel za nekog mehaničara u penziji. Sve se riješi za koji tjedan poslije objeda.
Lako je toretizirati .... Ja tražim konkretnog majstora koji zna posel, a ne da tri puta raskapa traktor, jer ili ne valjaju dijelovi ili je nekaj krivo složil, jer inače to ne dela...

Daj naj.
To je posel za nekog mehaničara u penziji. Sve se riješi za koji tjedan poslije objeda.
Nego, gdje si podrl kočnice na 3000h,ak su na susjedovom s ~15t h još originalne?
Kočnice nisam podrl nego puštaju semerinzi od diferencijala pa maste i kočnice. Jedna je OK .. druga nije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,626
Pa nije to svemirska znanost,.
Ispustiti ulje iz getribe, otpustiti 10-tak šarafa i reduktor s kočnicama je dolje. Pitanje jel i treba ili je dovoljno samo ih poštelati.
Piksiranje prednje osovine more napraviti svaki tokar... Opet pitanje kak na 3000h? Na našemprednja osovina nije bila dirana niti na nekih 5t.
Anlaser skineš na tri šatafa i odneseš nekom autoelektričaru...
Ak imaš traktor, valjda imaš nekog susjeda vičnog šarafljenju.

Ak sam ja to mogel napraviti a nisam nikad prije delal, valjda more netko koje držal ključ v rukama.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Lako je toretizirati .... Ja tražim konkretnog majstora koji zna posel, a ne da tri puta raskapa traktor, jer ili ne valjaju dijelovi ili je nekaj krivo složil, jer inače to ne dela...
U pravu si, lako je teoriju znati, a još lakše na forum dojti.... da si ga barem prelistal..... možda nebi takav stav imal ;)

 

MaliMravac

Aktivni član
Tu od
3 Lis 2023
Poruka
137
Nemrem sve to sam napraviti, hoću nekog da mi to pošteno složi.
Zato i pitam za majstora, ali nekog koji je fakat OK. Koji zna koje bu semering stavil, a da ne puste za godinu dana. Isto tak ak su nauljenje pakne, onda i one trebaju ići nove. Nije problem kupiti, problem je kupiti nekaj kaj koliko toliko valja.

U pravu si, lako je teoriju znati, a još lakše na forum dojti.... da si ga barem prelistal..... možda nebi takav stav imal ;)

A koji to stav? Da mi je ovo kaj sam napisal previše za mene?
Da me je frka skidati bosch pumpu? Da me kičma pili pa nesmem preveč teško dizat?
Zato sam lijepo i pital za majstora. ne kužim u čemu je problem?
Sam inače redovito servisiram traktor ( promjena ulja i filtera i druge sitnice), ali ovo mi je malo previše.
 

Najnoviji postovi

Na vrh