• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Mi ga na U445 nismo nikad uspjeli podesiti da bar malo ne zakrči kad upalim kardan, osovina izlazna miruje i mogu ju rukom okretati a on zakrči. Isto je bilo i na ostalim univerzalima i štoreima koje sam probal. Ne znači da je to dobro ali mi ga nismo uspjeli drukčije podesiti, ako ga podesimo da ne krči onda proklizava kardan.
 

volvo

Član
Tu od
3 Tra 2016
Poruka
90
Ja sam prije cca 3godine kupio isti set za 402!!! Zazor na 1,2 i radio savrseno,pedala na prvom stupnju mekana ,ma kaj da velim bilo je super! Al sad ovo nema veze s vezom!!!
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
nisam stručnjak ali ti štoreti imaju neki međusinkron na sredini traktora prije mjenjaća. to je kao neki disk na osovini. rastavlja se na onim šerafima koji idu u krug.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,639
To je kočnica osovine mjenjača. Zaustavlja samo zupčanike mjenjača, s kardanom nema veze.

Prvi stupanj je isti kao i na Universalu, no drugi stupanj (za kardan) nije isti. Spojnička osovina je deblja i zato nije ista lamela kardana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
To kvačilo je riješeno tak kak je riješeno, jako kilavo sa onim štiftičima .... I zahtjeva stalno doštelavanje kad se stavi novo.
S vremenom kad se "prilagodi" jen čas odvaja normalno.
Na večini je tak i ja osobno nisam rješenja, osim doštelavanja, za taj problem našel.
 
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,639
Onaj koji ti je klipove za tvojeg prodal se nikak nebi složil s tobom, a ni ja koji sam u njegovom, a i u tvojem bil ;)
Možda nekad kasnije i jesu dijelom izrađivani u Sloveniji, ali svi nisu
Čisto sa se nadovežem na raspravu od prije.
ovaj F420 je uvezen iz Njemačke.
1666978023422.jpeg
Vidi se razlika, jer ima proširenja zadnjih i prednje blatobrane, te nezavisnu ručnu kočnicu:
1666978046484.jpeg

A na pločici piše ovo:
1666978085208.jpeg
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,880
Svi traktori sa "njemačkog govornog područja" imaju posebno ručne kočnice, a posebno nožne - znači 4 doboša
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,639
Svi traktori sa "njemačkog govornog područja" imaju posebno ručne kočnice, a posebno nožne - znači 4 doboša
Mogu i 3.
Parkirna kočnica može biti preko diferencijala (Deutz, Torpedo, IMT560...)

Hm, na šta je spojena ova ručna?
Donja osovina sa kegelradom je produžena naprijed u zvono i na njemu je troml s pojasom.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Znači ako malo pusti semering nema ni kočnice?
Mislim da je opcija kako ima UNI, mokra u ulju i blokira diferencijal možda još i najbolja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,639
Drži ta i masna ;)
tractor%20-%206031421503_0181.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Čisto sa se nadovežem na raspravu od prije.
ovaj F420 je uvezen iz Njemačke.
Ja nisam rekel da se nisu izrađivali u Sloveniji ;)
 
  • Like
Reactions: ZJ

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Znam da ovo nije najbolja tema, ali tema Orbitrol je neaktivna, a ovdje se je nedugo pričalo o hidrauličnom volanu, pa ako može netko pomoć? Hvala! Orbitrol
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ekipa ajde brzinski

štore 40x, sito nafte na ulazu u bosch pumpu - ona 2 federića, klipič onaj sitace itd. Tata je rastavio jer se nabralo smeća i krivo složio neće više traktor upalit.

ako netko ima sliku kak to ide ili iz radioničkog pripručnika?

thx
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Opruga največeg promjera, papirnata brtva, ona kao cijevčica (duža strana dole), u cijevčicu klipič i opruga najmanjeg promjera , poklopčič (duža strana gore), sito, opruga srednjeg promjera, bakrena pločica i na kraju čep u kojeg šarafiš lajtung
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ako koga zanima super reduktor za Štorkana znam za jednog koji je na prodaju.

 

Najnoviji postovi

Na vrh