• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Trebalo bi pasati od 549, ako nema onda kemija od Zetora ili od automobila.
Najvjerojatnije ti je lajtung pukel na glavici, za silu se može prepiliti na pola i od toga drugog kojeg imaš uzeti polovicu koja ti paše pa spojiti varenjem.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno Muhač tak sam ja autogeno spojil za silu i izdržalo više od motora isto pukla glavica a bil praznik .
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
dečki riješen problem zviždi štore
zj jel se sipa u štoreta 502 ulje u reduktore tj gdje se sipa ako ide i koje ulje ide
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Dobro ga je nekad i zamijeniti :)
Ak misliš na zanje reduktore, na dnu imaš čep za ispust, a na sredini za ulijevanje/razinu.
Ide tri litre ulja u svakoga, od motornog, hipenola, transhidraola...ja sam ulikal sintetičko transmisijsko SAE 320.
Nije važno kakvo je, važno je da ga ima.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Govoril sam ti za bočne reduktore, unutar zadnjih kotača.
Ak pitaš za mjenjač, priča je malo drugačija.
U mjenjač i hidrauliku ide ili Super3/5 ili Transhidraol 85 (ili JD50). Ulijeva se pored ručice mjenjača, a ispušta na čepu gdje ide cijev za usis ulja hidraulike.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ma jok za mjenjač znam to sam mijenjao ulje dosad dva put
krivo sam ti objasnil jel se sipa baš na reduktoru zadnjem šta je šaraf napo srede i sipa se ukoso najbolje ak možeš poslikaj:icon_pray: jel šaraf stoji vodoravno ili horizontalno
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Onaj šaraf na sredini poklopca, u visini poluosovine, koji stoji horizontalno prema nazad.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Hm, 4100 sati i već generalka???
60000 kn za štoreta dat???
Mislim da se za te novce nađe i jači traktor sa duplom vučom.
Eto to je moje mišljenje na temelju tog oglasa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Za te novce ti ja prodam mojega 404, za kojega sam emotivno vezan...
Nemre se reći da ne izgleda lijepo, no kakav je mehanički iznutra, teško je reći.
Uglavnom:
- 4000h i generalka??? Taj motor bi trebal izdržati više
- hauba nije originalna (već je od 400 serije)
- nije poštovana originalna boja (crni blatobrai i nos, felge presvijetle/prebijele...)
...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Da vidiš, sad sam pogledal slike i skužim da limarija nije njegova
 

universal340

Član
Tu od
29 Kol 2011
Poruka
82
da, nešto je grdo bilo s tim štoreom dok ga je kompletno sređival.
inače tražim štorea 404, 504 ili universala 445 pošto je moj u 340 ne stigne odraditi sve poslove na vrijeme :/
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Imaš Universala 445 od 25000 kn, nije duplak al je opet jako zahvalan. Ima i 550 modela, mislim da sam danas na njuškalu vidio jednog 550 dt za ok novce, ovo je broj oglasa 13368108
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
495
Po broju telefona, adresi i sličicama bil bi mi tak reći sused .
Samo nisam imal pojma da ima traktor.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
To je najmanji problem. Recimo model bez prednje vuče i stariji par god. je 20-tak tisuća jeftiniji.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
A i ovaj Uni je čudan. Za tu godinu su mi čudni blatobrani i lampe. Nikak nije išlo jedno z drugim u isto vrijeme.

Ima nekoliko stvari zakaj Štore drži cijene:
- Universal je jako neokretan u usporedbi sa Štoreom, a o xx3 seriji da i ne govorimo (pogotovo 4-cilindraši)
- Znatno je življi i brži od Unija
- Ima ugrađene kvalitetnije komponente (hidraulika, elektrika...)
 

Najnoviji postovi

Na vrh