• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Mora biti dihtung debljine cca 1mm, jer inače sjedne ručica prenisko i cvika na vilice.
Upravo se događa to kaj se i tebi dogodilo

Mi smo nakon reparacije mjenjača morali postaviti cak dva dihtunga iz istog razloga.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Ma vidi ti vraga svaki k.... smeta barem sam ga sredio biće i to sutra napravito
AL biće njemu lakše ove il na početku iduće planiram uzet zetora dvoumim se između dobrog 53 il 63 20 ili 72 ili 7745 e sad opet ona nedoumica šta ce mi traktor sa duplom vučom a ne more povlekat 3x12 bicee 6320 :icon_e_wink:
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Jel zna netko gdi ima nabavit zamjensko gumeno crijevo od zraka? Il da pase od nečeg drugog.. Novo orginal je malo skupo
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Pitao već nisu imali..jedino ak su dobili u međuvremenu.
Muha jel znaš ti o onim diznama kakve su? Gdi sam već davno postavio pitanje..
Hidrojet.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Kaplje mi gorivo na onoj pipici tj tam negdi. nije stvar u njoj(kupio novu) nek mi se cini da pušta na navoju onom plasticnom.. sta da napravim.?.cak sam i stavio drugu gumicu unutra i opet..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Hmmm, skini poklopac mjenjača, pa buš videl zakaj ispada. Jel slabo drži feder ili je čelo spojničke poderano. Ak je ovo drugo, treba navariti zube ili zamijeniti osovinu.
Ja sam svojega složil tak da dalje uzubljuje i nikad nije bilo problema s tim.
 

komar

Član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
132
Pozdrav,
trebam podatak kako se šteluje kardanska kočnica na štore (koči spojničku kad se stisne 2 stepen kvačila). Ako ima netko da to pojasni sa slikom, jer kod tvorničkim uputama za podešavanje kvačila to nije napisano.

Hvala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nije to kočnica kardana (ne postoji), već kočnica mjenjača.
Štela se na onoj matici naprijed na način da si nađeš mjeru kad nakon koliko vremena se dade mjenjač ubacivati u brzinu, a da ne krči. Ak ju složiš da previše koči, onda se teško šalta iz više u nižu (s međugasom, naravno).
 

lunar

Novi član
Tu od
24 Ožu 2015
Poruka
6
Pozdrav stručnjaci i ostali posjetitelji ovog foruma, čitao sam ovaj forum i našao sam puno zanimljivih i korisnih stvari.
Nigdje nisam vidjeti crteže ili katalog mjenjač za šrore 404.
Mjenjač sam uzeo pripovijest, jer su nosili dosta brzine i sad treba povući natrag, ali bojim se da neće zbuniti ono, ja bih preporučio da se bilo skica katalogu, ili kompozicija slike zupčanika na vratilu.
Prvo, zamijenio sam motor s jači, onda raznio trenja ploče kada je već bio traktor na pola opet, pogledao sam na mjenjač, koji je ujedno bio i kraj nekoliko zupčanika. Iznad svega, 2-3 i rikverc, pa sam odlučio nastaviti zamijeniti piramidu i dva votrlih Osovina mjenjača, kupio sam novi ležajevi, tako da sada treba nosile nova 30 godina kao što je bio slučaj do sada.
 

mimi504

Član
Tu od
16 Ožu 2015
Poruka
56
Hmmm, skini poklopac mjenjača, pa buš videl zakaj ispada. Jel slabo drži feder ili je čelo spojničke poderano. Ak je ovo drugo, treba navariti zube ili zamijeniti osovinu.
Ja sam svojega složil tak da dalje uzubljuje i nikad nije bilo problema s tim.

Zamjenio sam osovinu prije 20 h ali nekako nije to to,krci kad ukljucujem i izbacuje...:^):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Krči, jer ti kuplng nije dobro naštelan. Probaj umjesto 1.5mm podesiti ga na 1.2mm. Tak je moj i dobro odvaja.

Lunar,
lahko ti pomagamo, ampak napiši vprašanje na slovenščini. Ta Google translate je slab, in je težko razmeti to kaja vprašaš (moj Slovenski je takoj slab :) ).
 

mimi504

Član
Tu od
16 Ožu 2015
Poruka
56
A di se to štela???a sa cime mjeris da li je 1,5 ili 1,2mm....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

lunar

Novi član
Tu od
24 Ožu 2015
Poruka
6
ZJ se izvinjavam zbog koristenja translatera, možda ču moči malo obuditi znanje iz pred tridesetak i nešto godina. Također se izvinjavam zbog nekoliko zaboravljenih rječenica, ali probat ču jasnije postaviti pitanje.
Tražim katakog rezervnih djelova od fiat štore 404, u međuvremenu sam iztakao link na ovim sajtovima, ali kad otvaram katalog mi je resulucija jako loša i ne mogu van prihvatiti crtača kao što je onaj na vačih sajtovima!
Molima uz pomoč, kako otvoriti italijanski katalog za menjač i getribe, da bih bio jasnije vidan!
Ponovo se izvinjavam zbog slovničkih greška!
Nadam se da čete moči razbrati moju molbu uz pomoč kod slaganja getriba!
Pozdrav!
 

Najnoviji postovi

Na vrh