• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

mimi504

Član
Tu od
16 Ožu 2015
Poruka
56
Šipka mjerača ti je pored ručice mjenjača. Ulja treba biti bar za 1 cm iznad gornje crte.
Kak ide svega 10-tak litri ulja, najbolje ti ga je zamijeniti (pitanje jel ikad bilo mijenjano?).
U riginalu je bilo motorno, kasnije su nalijevali TH85. Najvažnije je da ne miješaš ulja.

MTD...to je Fiat, a ne Štore. Jel to u Sukošanu? Tam sam videl i jednog Štorea, ali bez okvira ili kabine.

Znaci isti je mjerac za hidrauliku i mjenjac....sad je novo ulje i ja sam nasipao oko 15 lit...
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
Pozdrav, i pitanje za znalce ;) fali nekakav nastavk na usisu zraka dali ima tko sliku kakav treba biti da stavim da mi smece neulazi ili da se stavi KN filter Gljiva?
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 138

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Tu se otprilike vidi kako to izgleda

3b6c77d17d5e334c99fb2adadf1ce08c.jpg
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
E bas to fali e sad dali je to neki filter ili spiralni tunel to je slika od tvog traktora jer vidim da je naslon za leđa povecavan .....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
To ti je vrtložni predfilter.
Po obodu skuplja prašinu, koja pada kroz onu gumenu "cicu".
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
E bas to fali e sad dali je to neki filter ili spiralni tunel to je slika od tvog traktora jer vidim da je naslon za leđa povecavan .....

Da, to je moj traktor i naslon za leđa nije povećavan. Naslon je pomičan i da se podizat i spuštat. E da, to nije štore nego U 445.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
E a sad..znalci..da čujem jel je tko imo problem sa ručicom hidraulika na štori 402.. Samo ju je u zadnjih par tjedana sve teže i teže potezat i spuštat..bojim se da nešt ne polomim..a ako otpeljam k ovom svom majstoru taj bu celog hidraulika raskopal i tak bu sve stajalo barem 2 tjedna..a to mi se neče..pa da vidimo..ja sam ju probal skinut..nemreš ju ni mrdnut..onog šešira sam odvojil iza nje šarafcigerom tak da nije u tom problem..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
E bas to fali e sad dali je to neki filter ili spiralni tunel.
Vrtložnici na Štoretu i na univerzalu sa slike nisu isti.
Ali se daju prilagoditi.

E a sad..znalci..da čujem jel je tko imo problem sa ručicom hidraulika na štori 402.. Samo ju je u zadnjih par tjedana sve teže i teže potezat i spuštat..bojim se da nešt ne polomim..a ako otpeljam k ovom svom majstoru taj bu celog hidraulika raskopal i tak bu sve stajalo barem 2 tjedna..a to mi se neče..pa da vidimo..ja sam ju probal skinut..nemreš ju ni mrdnut..onog šešira sam odvojil iza nje šarafcigerom tak da nije u tom problem..
Tam pod odnim šarafičem ključ 17 (u sredini polužja) ti je kočnica.
Možda je tu zahrđalo, ili si ti baš to odvojil?
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
A to je to, tu sam kocnicu odvojil..ma nemre to zahrđati samo tak..to njega nešto unutra muči..a neznam kaj..ne nije traktor stajal 30 let da bi zahrđalo
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Lani je to i mene mučilo. Kad skineš ručicu za dizanje-spuštanje unutra je osovina u osovini. Probaj sa licnom ili tankim limićem čačkati da izvadiš hrđu. Kombinacija spreja za pranje kočnica i wd-40 rješilo je problem. Nemoj raskapati ništa, sigurno je problem tu.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Mozeli neko ko je skoro radio generalku motora reci koliko kosta jedan set (klip,karike i kosuljica ili kako je vec ko zove) al malo kvalitetnija.
Kod mene u Bosni kosta oko 50e kvalitet ne poznat.
 

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Pozdrav, Ja sam 2006 Klipove od Perkinsa za Rakovičin motor plaćal cca 400kn/kom original borung jer sam uzimal i novi blok u Rakovici tak da ne znam za košuljice.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Otišla mi je kuplung lamela na 402,,I sad zovem u dučan i ponude mi neku tursku za 210 kn i neku za 450kn kao jedinstvo radi il tak nešt. Kaj mislite koaj je bolja?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Rade i jedna i druga. Ako radiš sam riskiraj sa jeftinijom, ako plaćaš ruke uzmi bolju.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Ne radim sam..majstor mi slaže..samo me zanima koju bi bilo bolje. Štore jel pašu na 402?
 

Najnoviji postovi

Na vrh