• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Ak su zvona i sva mehanika ista trebale bi i one. To se da provjeriti u dućanu

Evo upravo sam izmjeril debljinu. Jedna je 9mm druga 10mm :icon_super:..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Imaš Turke i za 160 kuniča....
Predpostavljam da je ova druga TMS Ivanec? Tu uzmi radije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Radi toga ti i preporučujem da uzmeš kvalitetniju.
 

CAPO ZG

Član
Tu od
20 Kol 2013
Poruka
360
pozdrav, ekipi

nemam iskustava pa ispitujem :)

* evo malo prelistavam upute u korištenju i održavanju štore-a za me zanima da li kad frezate stavljate klin u položaj blokade grede ili ne ,,

* posudio sam plug od susjeda naravno da mi je pomogao sve nariktati (plug batuje dvobrazdni) posao sam odradio a prvu nelogičnost u uputama sam primjetio svi susjedi zatežu plug a tu u uputama se navodi da nesmije biti zategnut kako vi koristite to ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Mozeli neko ko je skoro radio generalku motora reci koliko kosta jedan set (klip,karike i kosuljica ili kako je vec ko zove) al malo kvalitetnija.
Kod mene u Bosni kosta oko 50e kvalitet ne poznat.
Koji Štorko?
Ako je 40x onda možeš na specijalu probati izvuči da ne mijenjaš košuljicu.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
U pitanju je 404.
Al ja neznam da li je neko prije otvarao motor.
U svako slucaju htjeo bih kupiti kvalitetne dijelove kada budem radio motor.
Za sada motor ne trosi ulje i pogoni frezu sirine 180cm bez problema.
Bio sam u trgovini slucano sam vidjeo na stalazi da imaju kip i kosuljicu pa mi ta cijena od 50e po setu ne uliva neko povjerenje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Teško ti je to napamet kupovati prije nego si otvoril.
Takve košuljice kakve su sad unutra ugrađene danas teško da buš više igdje kupil tak da ih je po mojem razmišljanju šteta izbaciti. Bolje ih je probušiti na veču mjeru ako se da.

Kad dojde vreme (izgubi snagu, počne ulje trošiti, teško paliti u zimi .....) još buš imal godinu ili dvije za nabavu dijelova tak da ne kupuj unapred. To se nekad tak radilo kad je dijelove trebalo čekati, a danas ih kupiš u pola noči.
Barem tak ja razmišljam.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Koliko sati ima motor? Susjedov ima preko 7000, dimi i jedva pali ali još ide i ne troši puno ulja. Hladni start 99% nizbrdo.
Kako stojiš s paljenjem? Svi kažu da otežano pale original.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Tek ima 5000rs.Zimi ukljucim grijac malo vergla i upali.
Za 5god kako je kod nas nikako ga nismo palili na guranje ma koje godisnje doba bilo.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Teško ti je to napamet kupovati prije nego si otvoril.
Takve košuljice kakve su sad unutra ugrađene danas teško da buš više igdje kupil tak da ih je po mojem razmišljanju šteta izbaciti. Bolje ih je probušiti na veču mjeru ako se da.

Kad dojde vreme (izgubi snagu, počne ulje trošiti, teško paliti u zimi .....) još buš imal godinu ili dvije za nabavu dijelova tak da ne kupuj unapred. To se nekad tak radilo kad je dijelove trebalo čekati, a danas ih kupiš u pola noči.
Barem tak ja razmišljam.

Znam mene samo zanima cijena dijelova u HR.
A ne planiram otvarati motor sve dok ne pocne trositi ulje.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Lani je to i mene mučilo. Kad skineš ručicu za dizanje-spuštanje unutra je osovina u osovini. Probaj sa licnom ili tankim limićem čačkati da izvadiš hrđu. Kombinacija spreja za pranje kočnica i wd-40 rješilo je problem. Nemoj raskapati ništa, sigurno je problem tu.

Hvala Black Jack..Točno je tu bio problem..toliko je zacvikalo da sam moral skinut to sve dolje jer ovak nisam mogel skinut ni ručku za podizanje..ne pitaj več sam mislil s brenerom grijat..uglavnom..rastavil.. pobrusil osovinicu, namazal s masti..i sad to funkcionira ko da je novo..a opet usput je danas dobil novo ulje u mjenjač i hidrauliku.. nalijal sam 16 litara transhidrola 85..na mjeraču je iznad maksimuma..al bolje da ljulja nego da žulja:icon_super: još samo riješim ulje u bočnim reduktorima i onda sam s njim miran..:(party):
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Može li mi neko pojasniti kako se pali nezavisni kardan na štoretu 502 a da ne krči jel sam ja toliko neznan ili ne može bez krčenja.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Stisni kuplung do kraja...Ak krči onda treba štelat drugi stepen jer ne odvaja
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Potraži u mojoj temi obnova Štorea kak se podešava kuplung.
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Nemojte zaboraviti da na kuplungu postoje 3 ovakva vijka, i sve ih je potrebno podesiti na jednaku zračnost@zj
Sad si me izbacil iz takta pravo koja sad tri šarafa:icon_axe:
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
@zj probo sam danas naštelat na 1.5mm al opet krcne al manje jel u tebe nema baš nikakvog krčenja :mad::
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod ZJ-a nema krčanja traktor pokriven i odmara . Kod Univerzala uvijek malo krcne a to su slični traktori sa lamelama naopak (vučna druga a kardanska prva ).
 

Najnoviji postovi

Na vrh