• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Uvijek krenite od akumulatora, kabela i klema.
Pretpostavljam da je anlaser Iskra.
Ak su samo pikse, onda je manje od što kuna. Ak su i četkice, onda je oko dvjesto + radovi na kolektoru i lotanje četkica.
Ak je pukla osovina, onda popravak iste ili novi rotor.

Ak je anlaser rumunjski, provjerite stanje kolektora i četkica, jer on uvijek teško vrti.
 

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Nije akumulator..stavljen novi toplin 105 ah..znaci nist dok god se ne rastepe..hvala zj..dok ulovim vremena šarafim..ostalo je kukuruza još za brat..

Poslano sa mog HTC Desire 610 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nisi rekel čiji je anlaser. Nemoj čekati predugo, jer ak je pukla osovina, mogla bi ti razbiti zvono.
Skini ga još danas i pregledaj bendiks i osovinu, jer je to posel od jedne ure najviše. Ak je osovina cijela, vrneš ga natrag.
Usput skineš prednji poklopac i pogledaš stanje četkica i kolektora. Ak nisu do kraja potrošene, mulj s kolektora i poklopca očisti krpom i sve vrni natrag.
Ak nekaj od toga ne valja, ionak je bolje odmah srediti, jer more napraviti puno veću štetu. Ak nemaš vremena za popravak, radije ga za to vrijeme pali na šlep.
Trik za skidanje onog gornjeg šarafa,ispod filtera goriva: gedora 17, iza nje kardanski zglob, pa dugi i kratki nastavak te čegrtaljka. Skini ga prvog, nakon kaj otpustiš ostala dva ;)
 
Posljednje uređivanje:

zvijer007

Član
Tu od
11 Sij 2015
Poruka
229
Ma parkiran je u garaži ni ne palim ga..imam druga 4 traktora s kojima radim tak da mi nije sila radit s njim..a alnaser je iskrin..znam ga skinut, svejedno hvala na triku..nekom ce drugome zatrebati..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ima, u mojoj temi Obnova...negdje ne početku.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako slabo vrti najprije mogu biti spojevi do pokretača pa potrošena jedna četkica više i radi na tri a može biti samo zamašten kolektor sa prašinom četkica koje lagano predstavljaju kratki spoj.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani forumaši nekoliko pitanja o store 404, 1983. godište sa prednjom vučom, centralnim kardanom, gume slabe, ima kabinu, nema serva, a cijena je 10 800 KM
1) smije li izlaziti malo pare na odušak
2) kada smo ga palili malo je više verglao
3) koliko smiju biti bučni u kabini (čitao sam ovdje na forumu da su bučni)
4) koliko je tačno konjskih snaga taj motor
5) na sto posebno obratiti pažnju i koje su mu slabe tačke

Hvala na odgovoru
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
Smije malo puhati, to kaj malo teže pali nije ništ prestrašno i ne riješivo, navodno su s kabinom svi bučni, najslabija točka mu je kučište diferencijala gde se šarafi truba. Tu kad pukne
1347536052.gif
otpis.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Motor je 31kW (42ks)@2200o/min.

Ak ne budeš divljal s njim, jako ga raširil niti pretovarival, nebu problema ni s kućištem diferencijala.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,515
I ono osnovno, dijelova novih nema jedino pripasivanja od Univerzala (čija tvornica je isto pokojna) ili Fiata, ali to je bezobrazno skupo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Zato i jesu jeftini.
Simpa traktorčić al se slomi začas ako divljaš s njim .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Štore ima susjed već 30+g i samo riječi hvale za njega. Jako malo kvarova, ne pušta nigdje ulje, svaki stroj se może slomiti, samo treba raditi normalno i nema brige. Normalno je da teže pali, malo bolje pali sa novim pokretačem i ako malo dimi na odušak nije strašno. Prilično mu se čuje zujanje u kabini, više mjenjač i diff nego motor. Slaba točka su im spojnička u mjenjaču ali ništa strašno i mislim da ima 45 Ks. Dobar traktor.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani forumasi lijep vam pozdrav. Sinoć sam nabavio store 505, 1985. godina, sa prednom vučom (slike postavim dok ga uslikam). Danas probao orati pa mi ne ide, i zanima me štelaje hidraulike na njemu ako neko može da mi pomogne.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
Misliš na 504, oni i jesu dupljaci... A da ti neznaš slučajno kak se plug štela?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,754
Poštovani forumasi lijep vam pozdrav. Sinoć sam nabavio store 505, 1985. godina, sa prednom vučom (slike postavim dok ga uslikam). Danas probao orati pa mi ne ide, i zanima me štelaje hidraulike na njemu ako neko može da mi pomogne.

objasni malo pobliže u čem je problem
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Ma znam, ali ima sa desne strane podizanje i spuštenje pluga, a ispod toga ima još neka poluga koja u gornjem položaju blokira hidrauliku i ima još dva hoda prema dolje. u koji položaj da je postavim u oranju? prvi put se susrećem sa ovim traktorom a nema ih puno kod nas pa tražim pomoć. ako neko ima upustvo ili link dobro bi došlo.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
U ponedjeljak ću se pozabaviti stelanjem pluga i otpora. Velika vam hvala. ima li negdje link da skinem to upustvo
 

Najnoviji postovi

Na vrh