• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Štore

  • Temu pokrenuo vasso123
  • Datum prvog posta

slavkic

Novi član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
6
Je, ide kroz diferencijal, prema natrag. Budi oprezan, i pazi s koje strane su ti limići (tanke pločice i poklopci koji drže ležaje i semeringe diferencijala. Označi ih da ih ne pomiješaš, jer bude problema s centriranjem diferencijala.
Ujedno provjeri aksijalni zazor piramide (nemožeš ga pritezanjem matice na prednjoj strani popraviti, već umetanjem pločica s prednje ili stražnje strane.
Kad već to radiš, promijeni i semereinge na poluosovinama i kardanu. Provjeri i stanje kočnih pojaseva (preporučam zamjenu).
I naravno, pogledaj stanje ripni na spojničkim osovinama i ozubljenoj spojnici-disku, kao i hod lamele za kočenje spojničke osovine.
kad ti je već kuplung pred očima, provjeri stanje onih malih štiftova za odvajanje drugog stupnja, te ih po potrebi zamijeni. Curi li semering na radilici kod kuplunga? Ako ne dobro, a ako da - skidaj i zamašnjak...
Priči nikad kraja čim počneš nekaj tak raskapati.
Ako ti treba kakav savjet, bez obzira kaj si mehaničar, samo napiši (poznam ga u dušu).
pozdrav ja ima štore 404 i mijenjao sam piramidu i zbčanik od druge brzine sad mi traktor ima čudan zvuk pišti puno i zbučanik od rikverca je stalno uljučen sa tom piramidom i čuje se kako melje valjda nisu isti zubi pa zbog toga
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Zupčanik rikverca i mora biti stalno uzubljen u piramidu.
U kojem smislu je čudan zvuk?
Jesi li pogledal stanje igličastih lagera na piramidi? U kakvom su stanju lageri na osovini koja nosi piramidu? Koliko ima zazora? Kak si podesil zazor zuba na diferencijalu?
 

slavkic

Novi član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
6
Pa ima buku takvu, pišti puno kao u trećoj sporoj, tako ima u svakoj sad. Znači prosto jauče. To mi je majstor radio. Dok nisam zamijenio tu piramidu nije mi se čuo tako da pišti. A lageri su dobri, čim se nisu čuli prije mijenjaja. a ovaj zazor zuba na diferencijalu: jel se to odnosi na konusni i tanjirasti zubčanik?

I da, zaboravio sam da napomenem, kad mi se zagrije ulje u hidraulici neće da digne dok ne udarim čekićem u onaj ventil ispod sjedišta. Čim tu malo kucnem, diže odma.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Da, na konusni i tanjurasti par sam mislil.

Jel pišti na mjestu ili dok se voziš? U cestovnim i/ili u reduciranim brzinama?

Jeste li skidali pogonsku kutiju prednjeg poona? Ak jeste, jesu li postavljeni dihtungi na onaj umetak?

Jesu li ugrađeni novi ili rabljeni dijelovi?
 

slavkic

Novi član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
6
Pišti kad vozim u pogonu. U svim brzinama se čuje, a najviše u 3 sporoj. Stavio sam nove dijelove. I nisam skidao kutiju prednjeg pogona.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Moguće je da su zupčanici malo grublje obrađeni od originalnih, pa zato.
Jesi li mijenjal i zupčanike na gornjem snopu?
U 3. se čuje radi reduktora.
 

slavkic

Novi član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
6
samo jedna sam u gornjoj osovini mijenjao. ma ne bi trebao on da uči ovoliko, ja samo sumnjam što ste rekli da nije uzubljen konusni i tanjirasti.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,514
Onda znaš postupak, reduktore dole i poštelati skidanjem i dodavanjem pločica
 

slavkic

Novi član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
6
koje vi ulje preporučujete da sipam u mjenjač?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,514
Ako se mene pita transhidraol.
Mada mogu reči, jer sam videl uživo kak izgleda iznutra nakon mnogo let, da je i motorno uspješno mazalo.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Ono koje imaš u ostalim traktorima ako koristiš zajedničke hidrauličke priključke.

Ja stavio ina super 3....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Super3 ti je motorno ulje, gradacije 15W-40. Preporučeno ja za Štore 400 serije.

Transhidraol 85 je UTTO ulje, dakle za prijenosnik i hidrauliku. Preporučeno je za Štore 500 serije, iako je getriba identična kao i na 400 seriji.

Naš Štore 402 sad u getribi ima UTTO ulje, gradacije 10W-30, dakle "rjeđe" od motornog, koje je uvijek bilo u njemu. Jedina je razlika u tome da ga sad ima 3cm iznad gornje crte na šipki, tak da je kompletna piramida potopljena.
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
jel ima netko koljeno za auspuh? trenutno se auspuh nalazi dolje iza,al bi promjenio ga.. da stavim gore..jer mali dimi sve u 16
 

johnnewman

Član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
369
Hitno problem do bola
U pola sjetve sam stao
U pitanju je štore 502 ošla mi brizaljka od boš pumpe do dizne sad je ko ursus dvoklipac hahah ne mogu nigdje nać naso sam jedan pa sam se napatio ručno ga moto grijo let lampom kad na kraju isti je šaraf 17-ska al presjek navoja je veči na drugom sarafu htjeo sam ga polupat i traktor i slovenca ovog janeza koji ga napravi sa srpskim motorom
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
to traži u trgovini s IMT djelovima ...ne spominji štore nego im daj uzorak i reci da je to IMT-a
 

Najnoviji postovi

Na vrh