• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Strizna kosilica

Bcs kosilica

Novi član
Tu od
10 Lip 2019
Poruka
6
H
Evo ,pokušat ću ti pomoći .Između noža i vodilice podlaganja nema ,nikakovih plehova . Tvornički razmak je napravljen s tolerancijom i dovoljan je za nesmetan hod noža lijevo desno.Pogledaj kako stoji nož ,da li se pravilno miče iz lijevog u desni položaj ,onako kad je uključena u hod košnje ,dakle ugašena.Nož na sebi ima vjerovatno nekoliko provrta gdje ručno podesiš njegov položaj i mora raditi .Nikakvog zapinjanja ne smije biti.Drugo ,pogledaj remen,koliko je napet ,vjerovatno ima napinjač koji funkcionira sistemom poluge preko ručne komande sajlom.Nema što drugo biti.Sretno .(y);)
Hvalti. Druze ali kako mislis rucno podesis dal ovde na ove dve te su stegnani dovolno

Dal mislis za ovia strafovi so pritegaju noz dobro su stevnani
 

Prilozi

  • received_2281205288635964.jpeg
    received_2281205288635964.jpeg
    57.2 KB · Pregleda: 10
  • received_1770041143142302.jpeg
    received_1770041143142302.jpeg
    101.7 KB · Pregleda: 10

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
Za ovu Tomos -Alpina kosilicu možeš jedino negdje polovne noževe naći (ali sasvim slučajno). Inače noževi su tanki i gusti, prebrzo se kreću i rado pucaju. Motor je male snage i ako je finija trava (ne ide baš). Loša strižna kosilica, možda najlošija!

A što reći ili napisati za ovu (čudnu ) kosilicu iz Makedonijata. Samo sliči strižnoj kosilici, ja bi volio da se sa njom može kositi (ali sam skeptičan). Podsjeća me na jedan komentar iz neke serije "napravili su je kao ni samim sebi". Ako su noževi oštri i pravilno podešeni (a ne kosi), onda bi mogao biti problem u slaboj zategnutosti remena (pa proklizava) i ne stigne dovoljno tjerati noževe. Ili pak noževi nemaju dovoljno hoda, ili nemaju dovoljnu brzinu (pa ne stignu odrezati travu). Može bit i da je kosilica na kotačima prebrza.

Sad vidim na ovim slikama, noževi nisu u špic, nego su odrezani, to ne bude kosilo!
 

Bcs kosilica

Novi član
Tu od
10 Lip 2019
Poruka
6
I imovde imam neki luft olizana e plastika dal bi moglo to da gusi celu stvar
 

Prilozi

  • received_2291852601134491.jpeg
    received_2291852601134491.jpeg
    67.5 KB · Pregleda: 15

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,535
E da na ovoj slici se bolje vide noževi (oni su u špic), i to je ok. Na prethodnoj slici se slabo vidi.
Kako ti je istrošena plastika (element na tom dijelu na slici), to se manifestira tako da kosa u svakoj kretnji lijevo - desno zastane i ne kosi pa čupa travu. Znači treba taj element napraviti novi i da ima što manje lufta.
 

Bcs kosilica

Novi član
Tu od
10 Lip 2019
Poruka
6
Probat ću nabavit novu ako ima ako ne popravim staru, hvala pa pisem opet dal je opravim pozdrav
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fergomil

Aktivni član
Tu od
2 Ožu 2019
Poruka
257
Podešavanje razmaka između noža i letve mora biti takav da se lako rukom može nož pokretati lijevi-desno. Ako se nož ručno ne može micati onda je neki vijak previše zategnut i treba ga malo otpustiti. Sa ovim gustim noževima treba više okretaja motora. Naravno treba, kako kaže "brgud", provjeriti zategnutost remena i napraviti novi elemenat koji ima puno lufta. Tada bi to trebalo da radi.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Strizne kose su osetljive, moraju biti uvjek ostre i sa malim zazorom, inace nista od kosenje. Ja sebi napravio rotacionu za traktor. Sa dva noza 80 centimetara, kosi i melje. Kod mene komsija ima tako neku manju kosilicu sa rotacionim nozem, odrzava vikendice svaki dan kosi, naravno trave koje se ne koriste.
 

Najnoviji postovi

Na vrh