• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

V

VIBROPOLJ

Guest
mursanic kaže:
VIBROPOLJ neznam našto misliš kad kažeš da nisam početnik..što se tiče bušenja bunara tu sam sigurno početnik,pa te molim da ako znaš nekog da prodaje ili izrađuje takve strojeve javiš hvala.

Vidio sam neki kamion na koji je otraga namontirano svrdlo. Mislim da je bio na njuškalu stavljen na prodaju (pogledaj)
Druga mogučnost je ono šta ti kažeš traktorski priključak ( ručna izrada) ali to neznam tko ima.Jedan čovjek nije mogao iskopati tvrđe tlo svrdlom od fi 120, pa su morale ići cijevi od fi80. Neki treči je bušio bunar ručno 28 metara u dubinu , imao je samo veliki elektromotor koji je dizao cijevi i spuštao ih. cijev je težine preko 800 kg., ali svakih pola sata su ga dizali jer dolje na toj dubini nema puno zraka.

Napiši bušenje bunara
hallo oglasi.net
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Probao sam i bušenje bunara i bušenje i izrada zdenaca, ali vrlo malo informacija ,večinom se radi o oglasima za uslugu bušenja ili o strojevima za bušenje na večim dubinama ,a mene zanim klasični bunar.Pitao sam i ove iz oglasa no to ti se svodi na odgovore tipa -joj pa to vam se ne isplati ili neznam, to sam si sam nešto ... poslao sam pitanje i članu ovog foruma-miroslav masic, no nema odgovora.Inače iz prethodnih postova se vidi da se čovijek time bavi i bušenjem i izradom istih.
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Najjeftinije riješenje je elektromotor na tronošcu. drugo po meni bolje. Viljuškar na traktoru sa elektromotorom na vlicama. treče Kran na kamionu koji na kraju ruke ima saju koja se odmotava. Onda idu ostali strojevi skuplji.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
evo pratim temu pa ste me malo zainteresovali kada ste pomenuli da bi viljuskar bio pogodan za busenje bunara
posto imam viljuskar a volim da prckam ono ste mene interesuje sta bi od njega moglo najbolje da se napravi ?
sta se radi sa zemljom kod manjih precnika , kako se ona odtrasnjuje islplakom (ispiranjem) ili suvim busenjem ?

moj viljuskar ima radni pokret 3 metra i smatram da je to sasvim dobro za ovakvu zajebanciju

ima li neko kakva iskustva ili svi nagadjamo ? :scratch
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Majstore svaka čast s onom napravom za snijeg ( bacač snijega) . Nešto sam malo to razgledavao ali kod mene ima jako malo snijega, pa sve uspijem s lopatom ( rekreacija )
Nešto si se našalio samnom oko onog upita mješalice, ali nije bitno. cijenim i malo zafrkancije.

Imam viljuškar Imt i postavljam cijevi fi 100 . to mi je posao.zarada, život.
Moguče je staviti vitlo na viljuškar ali ja ga nisam nikad stavljao.
To je moja ideja, jer ako moše vitlo stajati na tronošcu (kad kopaju bunare ručno) naravno da može biti i na viljuškaru
(puno je stabilnije).
Vitlo bi trebalo biti na produženim vilicama.
Sa viljuškarom bi digao vitlo i cijev, došao iznad jame, i vitlom pustio u bunar cijevi.
Treba ti samo jedan maher kojega nije strah pustiti se u jamu ( nedaj mu previše piti)

MI PODRAVCI PUNO PIJEMO (recimo da sam ja jedno vrijeme bio pri vrhu ljestvice)
Koliko vidim ti imaš volju za izumljivanje.
Ali savjetujem da neznam točno koliko se to isplati?

((( NIKAD NEZNAŠ DA NIŠTA NEMOŽEŠ ))))

Ako imaš manji traktor, a iza viljuškar, da nebi dizao prvi kraj stavi kotače od nekog polovnog motornog viljuškara i
malo ih proširi. (koristan savjet). moraju se gibati kao i prvi kotači (lijevo i desno)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
ha pa kakvo pitanje takav i odgovor , jel tako ?
pitao si koja je mjesalica najbolja za mijesanje betona , ja odgovorio ''ispravna'' pa zar nisam u pravu :lol:
e kad si pitao detajnije za to nemam odgovor posto neznam :cry:
jebes zivot ako nema sale u njemu , inace sam zajebant u dusi i zezam i zezaju me i sa tim se zivi , onaj kome to smeta dovoljne je samo da mi kaze ''nemoj vise'' i sve OK ;)

e da se vratimo na temu kada kazes Fi100 jel mislis na 100cm ili na 100mm :scratch nije to isto
ja kada kazem bunar i viljuskar mislim na one PVC cijevi koje se spuste i u njih se ubaci ona tanka pumpa ili se stavi neka koja stoji vani , ti bunarevi su oko 10tak metara dubine zbog nemogucnosti vecine pumpi da viku sa vece dubine
ali ja kako tebe razumijem da ti radis sa vecim precnicima :scratch

gledao sam kod jednog kolege dolazila ekipa koja se bavi kopanjem bunareva profesionalno , ljudi opremljeni nema sta na kamionu dovezu traktor URSUS + ta masina koja busi radili precnik za cijev 100cm a kopali su rupu precnika cini mi se 125cm
kopanje rade na principu ajde ta tako kazem nekog lonca :lol:
taj ''lonac'' je prosjecen sa donje strane simetricno sa dvije srtane i ima dva noza , zemlja ulazi u taj lonac kroz ta dva otvora pored nozeva , kada se u loncu nakupi odredjena kolicina zemlje slijedi podizanje , kada lonac izadje iznad zemlje poture neku platformu koja pokrije rupu i na tu platformu iskipaju iskopanu zemlju koja se nalazi u loncu
prejebeno prejednostavno
nesto slicno na ovaj fazon
[youtube:17k2rmhj]YKqAlkWUxDc[/youtube:17k2rmhj]
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Bravo SAVORIS to je taj način bušenja ,a radi se o 100 ili manje cm.Mene zanima od čega uzeti reduktor pošto kroz njega mora prolaziti cijev na kojoj jeSVRDLO-LONAC.Cijev mora lagano prolaziti prilikom bušenja i izvlačenja .Koga god da pitaš od čeg je reduktor nitko pojma nema , a to bi več puno pomoglo. Sam sistem sa viljuškarom je interesantan no oni obično rade u visinu do 4metra pa bi trebalo opet nešto kemijati da se dođe do nekih 10 m kolko iznose prosječno bunari.Pogon sa traktora preko kardana je nešto kompliciraniji ali zato radi na svim terenima.Ako znaš nekog u blizini da je izradio nešto takvog ili ima ,snimi to i pokupi informacije -koliko vidim tebi to nije problem pošto se dosta razumiješ u izradu raznoraznih strojeva ...POZDRAV.
 
V

VIBROPOLJ

Guest
Još jednom ponavljam :
Na (Hallo oglasi .net) tip prodaje takav isti
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
ja sto sam gledao ove likove sto su busili kod moga drugara njihov reduktor je neki diferencijal od kamiona , cak nije ni zatvoren nego s'vremena na vrijeme pospu malo ulja po njemu :lol: srce diferencijala je unisteno ili iizvadjeno
dovoljno velikog precnika mu je rupa da moze proci pogonska cijev (svrdlo) kako ti kazes

za ove opcije kopanja vecih precnika viljuskar po mome misljenju nema sta da stazi posto bi trebalo milion prepravki a to se ne isplati
viljuskar bi bio idealan za busenje onih bunareva precnika do 200mm da se ubacuje PVC cijev , jer imas pokret od neka 3 metra , imas vodjice , samo na viljuske nabudzis hidromotor i tjeraj

a sto se tice ovoga nacina busenja sa loncom to je vec sasvim drugaciji stroj
ako ne mrzi nekoga da na osnovu ovih snimaka izracuna brzinu okretanja kopajuceg lonca , to bi nam u mnogome pomoglo pri izracunavanju reduktora
meni se vec mota po glavi neka ideja za ovu makinu :mrgreen: prilicno jednostavna i jeftina za napraviti
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
SRETNU i uspješnu novu godinu želim svim forumašima.Bravo SAVORIS vidim ja da češ mi ti biti od velike pomoči,zapeo si za izradu ,a ti koliko vidim ne puštaš dok ne proradi .Molim te da mi daš mjere ,porijeklo dijelova i sl.pri izradi...Inače i ja sam pomislio da se radi o diferencijalu od nekog kamiona ,a cijev na kojoj je (LONAC) je 100mm i sa dvije strane -jedna nasuprot druge -uzduž cijevi su zavarene dvije šipke promjera cca 30mm kao uporište srca pogonskog zupčanika...Pozdrav i javljaj sve što saznaš.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
naravno da cu pomoci koliko mogu sa ove udaljenosti

znaci ti bi pravio nesto sto bi liicilo na jajastu rupu koja ide kroz diferencijal nesto ovako oOo ako sam dobro razumio :scratch nije losa ideja
samo bi morao napraviti da se cijevi poravnaju pri nastavljanju jedne na drugu
i jos oko te cijevi od 100mm mozda bi bilo bolje navariti dva firkantna materijala da izgleda ovako
crveno je cijev a plavo ta dva dodatna firkanta recimo materijal 20X20mm
ovo ce lakse da klizi kroz diverencijal pri opterecenju kada lonac u toku kopanja ide nadole
naravno moras napraviti i takvu rupu u diferencijalu
18191563.png
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Da to je to jedino neznam od čega uzet diferencijal , kad se otvori diferencial onda treba vidjeti onaj zupčanik kroz koji če ič cijev možda več ima kakve utore ,pa bi se prema njima napravile(mislim na oblik) bočne šipke za cijev.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
nema tu nikakvih utora ricnovi su u pitanju a to je za ovu masinu neupotrebljivo
jedni dvokraki ulaz u diferencijal za koji znam je popularni FICO :lol:

a diferencijal kod ovih likova je od nekog kamiona veceg ali nisam ga mogao prepoznati :(
moje misljenje je da bi to mogao odraditi i bilo koji diferencijal koji moze da ima dovoljno veliku rupu koja zadovoljava debljinu pogonske cijevi + kajlovi
u krajnjem slucaju bi moglo kompletno srce da se izbaci i umjesto njega napravi imitacija koja bi samo nosila tanjirasti lezaj , jer kod vecine kamiona poluosovine nisu deblje od 50tak mm
a stavljanje deblje cijevi je nemoguce jer to ne dozvoljavaju mjere lezajeva koji nose tanjirasti lezaj :scratch
znaci stavljanje vecih lezajeva i pravljnje imitacije srca bi rijesilo stvar pod uslovom da se to sve tako nabudzeno moze vratiti u kutiju u kojoj je diferencijal :lol:

raspolazes li sa bilo kakvim diferencijalom mozda ???
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Nemam ništa slično ,no da znam od kojeg kamiona bi odgovarao nabavio bih ga ja.Kad bi bar u blizini negdje bio takav stroj da malo detaljnije pogledam diferencijal možda bih prepoznao od čeg je ovako ... Vjerojatno se radi o diferencijalu sa nekog od kamiona koji su bili lako dostupni na ovim prostorima TAM, ZASTAVA , FAP i sl. Ma, saznačemo jednom POZDRAV.
 
Tu od
17 Sij 2007
Poruka
36
pozdrav svim forumašima i sve najbolje u 2010,nisam se uspio prije javiti ....bijah na terenu,pa mi zatim crko internet,mislim da ima neki virus u kompu...
evo ak te još zanima ima jedna tvrtka koja se bavi izradom strojeva i alata za bušenje bunara,ovo ti je njih stranicahttp://www.geostroj.com/cro/
a što se tiče diferencijala netreba ti nešto preveliko,ako misliš koristiti doljnji pogon za rotaciju ili vrteći stol,ako koristiš gotnji pogon onda ti je dovoljan samo hidro motor,može i bez redukcije ovisi koju brzini postiže i koji promjer svrdla koristiš....
mislim da je od svega najteže napraviti dobro svrdlo,sve drugo se da improvizirati ,ustvari ako bušiš samo jedan bunar za svoje potrebe netreba ti nikakav pogon ,svrdlo možeš okretati i ručno...za dobro svrdlo ti nerteba neka velika snaga,a za manevar možeš koristiti ili vitlo ili hilrauliku...pozdrav
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Hvala na odgovoru ,no sve ovo sam več vidio na internetu ovo što ti kažeš za hidromotor nije loša ideja ali ja i opet neznam dali postoji takav kroz koji bi prolazila cijev 100mm.Kod mene isključivo dolazi u obzir klasični bunar mada znam da je takav i najlošiji što se tiče kvalitete ali kod mene (zagorje)TRAŽE BAŠ TAKVE.Ako bi se dalo nešto iskemijati sa hidromotorom kao pogonom a da je sve ostalo kao i s diferencialom, probao bi.Znači hidromotor ili diferencijal je uvijek u mjestu samo cijev na kojoj je svrdlo prolazi kroz hidromotor prilikom bušenja ili kod izvlačenja svrdla( za razliku od tvog gdje motor i svrdlo zajedno putuju)Ako znaš od čega bi se dalo pripasat hidromotor javi!POZDRAV!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,108
da u potpunosti se slazem sa tobom , ali mi smo raspravljali malo vise o precniku bunara od 100cm
ove busace garniture su PROfesionalne za nas obicne smrtnike , znaci skupe za onoliko posla koliko bi mi mogli da ih uposlimo

ova masinica sa snimka djeluje prejednostavno i lako bi mogla da se uklopi na postojeci viljuskar

a tesko da ces naci hidromotor kroz koji moze proci 100mm , ako radis manje precnike kao ove sa snimka onda ti ni ne treba posto mozes nastavljati cijevi po 3m , a za velike precnike mora biti prolazna rupa
a ako vec hoces hiromotor zasto ga ne stavis da bude pored cijevi za kopanje i na njega stavis neki manji zupcanik ili lancanik a drugi zupcanik,lancanik da ima rupu koja ti odgovara i velike lezajeve da moze to sve da prodje
mada za ovu masinu ne predlazem hidromotor , mnogo komplikuje stvari
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
mursanic kaže:
Hvala na odgovoru ,no sve ovo sam več vidio na internetu ovo što ti kažeš za hidromotor nije loša ideja ali ja i opet neznam dali postoji takav kroz koji bi prolazila cijev 100mm.Kod mene isključivo dolazi u obzir klasični bunar mada znam da je takav i najlošiji što se tiče kvalitete ali kod mene (zagorje)TRAŽE BAŠ TAKVE.Ako bi se dalo nešto iskemijati sa hidromotorom kao pogonom a da je sve ostalo kao i s diferencialom, probao bi.Znači hidromotor ili diferencijal je uvijek u mjestu samo cijev na kojoj je svrdlo prolazi kroz hidromotor prilikom bušenja ili kod izvlačenja svrdla( za razliku od tvog gdje motor i svrdlo zajedno putuju)Ako znaš od čega bi se dalo pripasat hidromotor javi!POZDRAV!
Ne znam kaj ti to treba ..ako se misliš profesionalno baviti tim -ajd. Ali ako trebaš rupu za sebe više te dođe novi hid. motor nego rupa od 10 m .a di je sve ostalo oko toga
 

Najnoviji postovi

Na vrh