• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Ma nemislim se baviti profesionalno zaposlen sam ali dodatna zarada neškodi nikome ,ako uzmeš u obzir koliko te košta jedan prosječan bunar i još da napraviš par bunara uslužno ...isplati se ako sam izradiš stroj osobito ako koristiš dijelove s kojekakvih strojeva koji se daju (jeftino ) kupit. Ovi što sam vidio su jako jednostavne izrade i njima ljudi rade profesionalno,samo neznam od čeg je diferencijal.Pozdrav!
 
Tu od
17 Sij 2007
Poruka
36
mislim da nećeš naći hidromotor sa rupom 100 mm u sebi,mislim da se takvi ne proizvode ,možda jedino po narudžbi...
mali zupčasti hidromotor možeš upotrijebiti za pogon diferencijala ,a možda bi mogao koristiti i četvrtastu cijev kao radnu šipku,dok ostale mogu biti i okrugle ...mislim da ti netreba rupa u diferencijalu od 100 mm,moje cijevi su ti 65 mm u promjeru i mislim da je to sasvim dovoljno...diferencijal možeš uzeti i od nekog manjeg traktora,npr imt 533,kupiš tanjurasti i konusni zupčanik u paru i pokušaš od toga složiti vrteći stol,a za pogon možeš koristiti ili lanac ili kardan ili hidromotor...većina vrtećih stolova kroz koje putuju bušaće cijevi se pokreće lančanim pogonom...pokušat ću nabavit par slika pa ih stavim na forum ,možda ti to više pomogne od ovih tekstova...pozdrav svima
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
zvonisO1 možeš li mi dati broj od tog čovjeka da ga pitam o stroju ,pošto je on iz slavonije a ja iz zagorja nisam mu nikakva konkurencija pa bi možda dobio informacije koje me zanimaju hvala.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
a ja sam ti pricao o ovakvom hidromotoru ;) danas slikao kod drugara
hidromotor stoji sa strane ima jedan prenos zupcanikom i prolaznu rupu kroz veliki zupcanik
image0029z.jpg

image0028.jpg
 

asestic

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
601
Pozdrav bušači razmišljam o bušenju bunara imam postojeći obični bunar(9,5m dubok) te sam mislio u njemu bušiti pa me zanimaju vaša iskustva. Pozdrav Anđelko. 8)
 
H

hrv999

Guest
Nekad je ova struka bila cijenjena i kad si spomenuo da si bušač gledali su te s poštovanjem,direktor je bio nula prema bušaču ili geobušaču,a danas s oproštenjem svaka budala nabavi glupost neku koja bi trebala sličit na bušilicu i kaže da buši bunare.a ne razmišlja o tome da je cijena bušenja pala upravo radi takvih ljudi,jer zašto bi ja bušio za 100 eura ako mogu za 50.ali sva sreća da pravi bušači ostaju,a oni improvizeri nemogu konkurirati.najlakše je nabavit viljuškar,vodilice i pizdarije ostale.ja radim pravi stroj i kad završi stavit ću slike da se vidi.jer sramota je doć sa vodovodnim štangama čovjeku u dvorište,pumpom iz peveca i koje kakvim izmišljotinama i ajmo bušit.
Svaka čast pravim kolegama bušačima!Držim fige dečki da izdržimo ovu krizu!
 
H

hrv999

Guest
Stani malo.ne zajebavam ja nikog,jednostavno je tak.svi se prihvatili bušenja,jer je kao dobra zarada,a to je uz uvjet da se posao napravi prema pravilima struke.ugovoriš nisku cifru,čovjek odbije nekog ko zna kaj dela i onda mu ti nemožeš napravit,jer nemaš alat takav,zapneš na kamenu,i slične stvari kojih sam se dosta naslušal.da svi drže cijene kak treba bilo bi posla i dobro plaćenog posla.tu sve ima svoje,ne vređam nikoga,ali jednostavno velim da kuhari,konobari i prateća ekipa nemaju kaj delati u struki rudarstva i bušenja.za to sam ja 4 godine išel u školu i mučil se,ali hvala Bogu,malo bolje poznam geologiju,način bušenja i srodne stvari od nekog kome po glavi ide zarada na laki način,a ne težak,neuredan,ali posel vredan poštovanja!Sretno!
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
izvini sto pitam ali moram
koliko imas godina i koliko si bunareva do sada LICNO TI izbusio ?
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Joj DEČEC ,DEČEC ... znači ak je skupi onda je puno bolja voda, ili? Veliš da si ti išel 4 godine v školu i da si se JAKO mučil , pa čuj nema razloga da ti ne vjerujemo .Nekom je JAKO teško učiti.Neznam te ,ali iz tvojeg pisanja ,čini mi se da si premlad i pišeš nešto o čem si negdije čuo,ili se bojiš konkurencije... Ova tema se zove MEHANIČKA RADIONICA i zato MOJNE ME BATJE! Usput Savoris samo da znaš da čekam da mi čovjek napravi jezgru pa krečem u izradu stroja ,i ne sekiraj se zbog ovakvih :idea:
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Offtopic
UH yebote, pa šta bi ja onda trebao da kazem, zavrsio 4 godine srednje stručne škole, pa 4 godine mašinskog fakulteta, pa magistarski studij, pa sad radim magistarski? Jel bi ja sad trebao da se pravim pametniji od svih ljudi ovdje zbog te škole?

Svako je u nečemu dobar i moze nešto skontati, konstruisati, uraditi, pogledajte samo ovaj podforum, šta su sve ljudi uradili i napravili, pa mogli bi fabriku poljoprivrednih mašina napraviti kad bi se udruzili a siguran sam da bi bili mnogo bolji i pravili bi bolje i kvalitetnije stvari od mnogih velikih imena u toj branši, iako neko mozda i nema nikakvu školu, a neko ima i faklutet. Sama škola apsolutno nije bitna, bitno je šta neko ima u glavi, malo talenta, mnogo volje, mašte i ideja.

Mnoge stvari koje obični ljudi naprave daleko su bolje od nekih koje su x puta skuplje a koje su pravile neka velika imena.

Ontopic

Vidio sam u Tuzli lika sa mašinom za bušenje, al on buši one velikog promjera u koje se spuštaju betonske cijevi. Pogoni je Ursusu C355, ima gore nekakav ogroman diferencijl sav otvoren i razvaljen. Jes da izgleda ko najzadnji otpad (mogao ju je vala ofarbat i očisiti ponekad) al radi savršeno. Ja imam u dvorištu bunar promjera 1.5 metara i dubine 27 metara, iskopan ručno 1979. godine, pitao sam ovog lika dal on moze toliki izbusiti i kaze da nema sanse.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
mursanicu kakvu jezgru ti pravi ? :scratch

skola , hehe pa ja sam bio najgori djak u razredu :lol:
u srednju skolu skoro da nisam ni isao vise vremena sam proodio po kaficima i bilijar klubovima , nesretno ratno stanje tada bilo pa skola kao pojam nista nikome nije znacila , pa ni meni :mrgreen:

pun mi je ..... mahera koji su umisljeni toliko da samo oni znaju da urade odredjenu stvar , ja koju masinu ocima vidim rukama je pravim , ne treba ni da je mjerim ni da je skiciram
isto to vazi i za stroj za busenje bunareva , ako mi se digne ona stvarka da ga pravim ja ima da ga napravim i tacka
i boli mene za one mahere koji se boje konkurencije , ja kada sam nekome konkurencija OBAVEZNO sam skuplji ali obavezno sam i najbolji u tome , tu kod mene nema zajebancije ja za dzaba ne radim

hehe zombi pa bas o tome covjeku i njegovoj masini sam pisao par stranica prije , jeste krsina neopisiva ali bunar precnika 125cm dubine 7 metara je uradio do rucka ;) , kazem jer sam licno prisustvovao posto sam mojim traktorom odvozio zemlju , bez obzira kakva mu je masina vidi se da covjek zna radnju i kvalitet posla je bez ijedne moje primjedbe
a poznat sam kao picajzla
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Jezgru kroz koju če prolazit pogonska cijev sa svrdlom, ista če biti uglavljena u ležajevima , a pogon če bit preko lančanika .Pozdrav.
 
H

hrv999

Guest
Vidim da s nekim ljudima čovjek nemože na zelenu granu,ali neka.mene to ne sekira.vidjet ćemo kad se počne bušit.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
tu bi dobro mogao da se uvali onaj lancanik sa kombajna sto je na tocku , velik je i dovoljno jak ;)
 
G

ggeohott19

Guest
pozz... imam pitanje jedno koje odmice malo od vase teme..planiram busit bunar nezz bas koliko duboki sta trebato trebam jos vidit...pitanje je moje jeli moguce izvesti da stavim neku crpku da vuce vodu iz bunara u cisternu od 1500 lit i da bude pod pritiskom, tako da mogu od cisterne razvest po štali cirka 20-25 pojilica, i kad se malo izprazni cisterna da je odma nadopunjuje vodom.... koja pumpa je za toga???
 

Najnoviji postovi

Na vrh