• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

M

markobrezovec123

Guest
mene najvise muci okretna spojka kroz koju ide voda u cjev i svrdlo za kamen sa ona tri okretna noza ili vec kak se zovu tocno , a cjevi bi imao tubing debljina mesa 6 mm ..
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A jel imaš ti pumpu za to?Kak kaniš navoje delati?Isplačna glava se zove ono kaj ti trebaš.Ima jednostavnijih i manje trajnih izvedbi,te skupljih i trajnijih.Ja kad sam delal sam koristil obične semeringe,ali ih pijesak pojede.Pravi pakung kojega bi ti trebal košta oko 100 eura po komadu,a trebaju ti dva.Malo guglaj pa buš našel kaj trebaš.Ak ne,moremo se najti da ti objasnim,jer ovak je teže.
 
M

markobrezovec123

Guest
hvala na nazivu .. .navoje bi dao narezat i spojke za cjevi kod tokara ,a navoji moraju biti u konus , pumpu bi koristil vatrogasnu kazu da funkcionira i vidio sam da ide .. a vi imate stroj kad se puno razumijete ili ste tokar pa ste radili te stvari
morat cemo se nac pa da mi neke stvari objasnite ,kad imate iskustva ..
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ja sam rudarski tehničar.Piše ti u profilu,ne moraš mi govoriti VI,jer ja to ne tražim,a ionak pretpostavljam da smo tu negde po godinama.No to je najmanje bitno.Gle,sve se zasniva na tome kaj ti hoćeš i kolko para imaš.Ako hoćeš malo bolji stroj zaboravi na barem 2000 eura kod tokara.Tolko sam ja dal,a delal mi je čovek s kojim sam postal jako jako dobar u međuvremenu.Znanje koje sam ja skupljal od bušača i raznoraznih "inovatora" da ih tak nazovem su najvažnija,neka dobra neka loša.Ali vidi,badava tebi stroj i sve dok se barem ne upoznaš s osnovama.Evo primjera.Kak buš postupil kad vidiš da manometar isplačne pumpe naglo poraste,pa polagano opada,pa opet poraste i onda odjednom padne na nulu?Ha?Kaj se tu dogodilo?Pa da vidiš kad umjesto npr.130 metara pribora izvučeš 40-50 m?
Vatrogasnu pumpu nebih komentiral.
 
M

markobrezovec123

Guest
a iskreno neznam ocito se dogodilo nesto ili se zarusilo i popucala cjevi ili je svrdlo naislo na neku prazninu u dubini pa ta isplaka odlazi u dubinske supljine .. ja sam 85 godiste
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Eh,vidiš da si stariji.Na dobrom si tragu.Ja te ne obeshrabrujem,ali velim ti,to je rizik pravi,još pogotovo ako nemaš nekog pokrića,pa ti ne plate i sve to.Al ok.Kak si ti taj stroj predvidel da izgleda?
 
M

markobrezovec123

Guest
gore i dolje bi bilo na prencipu viljuskara pogon preko hidro motora i razvodniki manometri za pritisak sile sigurnosni ventili i pumpe za hidro motore i pogon traktorski motor ..
a ti imas stroj za busenje doma ?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Imal i prodal.Razlog neplaćanje.Isto na principu viljuškara.To je jednostavno rješenje,ekonomično,ali ima jednu manu.Nema pritisak nadole.To se može ostvariti težinom pribora ali u nekim slučajevima nije dovoljno.To bi bilo na traktoru ili nekom dodatnom postolju?
 
M

markobrezovec123

Guest
ima pritisak na dolje ako su dvoradni cilindri ,jednoradni cilindar nedjeluje ..
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A da zemeš Tamića nekog?Košta te 1000 eura,a odma imaš pogonski motor,konzolu,a i prevoz kaj nije mala stavka kam god da ideš.
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
A na koji način kaniš seliti opremu s bušotine na bušotinu?Pretpostavljam da bi ta konzola morala imati neke kotače ili bude na sanjkama.Bilo bi poželjno da ima i neku masu da ti se kod zaglave ne okrene sve oko šipke.Al ja bi najprije od pumpe krenul.90 % bušenja je u pumpi.Način na koji se bu to okretalo je veruj mi,najmanje bitan.
 
M

markobrezovec123

Guest
pumpa bude vatrogasna djeluje sigurno ...biti ce skapceno na teaktoru i ucvrsceno .. a vidjet cu jos kako to sve bude a od cega si ti imal svrdla i gdje si navavil ih
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ti znaš,daj Bog da šljaka pumpa.Za prvu silu si moreš napraviti troperac od Hardoxa.Drži sigurno v glini,laporu,pa i mekšem vapnencu.Za ozbiljnije pothvate,ak dojdeš do tvrđih stijena ne preostaje ti nikaj drugo osim Tricone bit.Guglaj opet.Da ih se najti od 300 do 800 eura po komadu različitih promjera.Ili iti na jezgrovanje.U biti,moral bi svakak imati barem jedan jezgroaparat pa kad dojdeš na slojeve koji ti se sviđaju da moreš videti točno kaj imaš.
 
M

markobrezovec123

Guest
a na kojoj stranici da potrazim svrdla znas li ti , pa da mi pos link ili stranica kak se zove
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
To moreš direkt od nekog proizvođača naručiti(čitaj:jako skupo) ili moraš poznati neke mahere iz jedne velike domaće firme,neću imenovat nikoga i onda poiskati od njih.Složeno je to tak za amatere poput nas.Nema neki link ili tak.Imaš recimo bauportal.Tam se more svega najti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
A šta mogu ovakve kreacije
stroj-busenje-bunara-slika-14713985.jpg


Inače ovih dana se srećem sa geoistražnim mašinama i kada vidim sa čime se i kojim problemima ljudi susreću naježim se , buši se do nekih 300 metara
Mašine sa kojima se susrećem su GEOMAŠINA 150 i 300 , ''janez'' i jedna 1200 metarica , najčešće su ove 300stotke , ima i jedna ''longerica''

Sve one imaju pretežno 3klipne pumpe za vodu (isplaku) i mogu vam reći da su pumpe pod velikim terorom , radi se sa gustim isplakama jer dolazi do gubljenja pošto se bušći u krečnjaku i uglju a oni su prilično ''šuplji'' , e sad , za dubinu od recimo 200 metara ti treba jaaako moćna pumpa da podigneš talog sa dna

I ja sam razmišljao o nekoj mašinici koja bi se namontirala na viljuškar traktorski ali u svemu tome pogon je najmanji problem , veći problem je pumpa za vodu,cijevi i krune za bušenje , to košta ohoho
 
B

bosniahos

Guest
.

Nedavno ekipa ili jedan ,neznam ,iz Pitomače bušio tj, produbljiva bunar kod mojeg znanca i kaže prezadovoljan,a nekad kaže i on je bio na kojekakvim iskopima.Kad je krenila voda iskolačili oči dva sata bez prestanka pumpa izbacivala vodu čistu ko da je iz boce u trgovini.Jednom sam pisa da bi kod vikendice-kljeti htel dati bunar da se izbuši došla nakon toga dvojica malo pogledali kaže gazda nema tu šanse da ima vode,,prikopčaj se na lokalni vodovod.Kako to, po čem su tako zaključili.Dal ima netko tolika iskustva da po nečemu u prirodi tako zaključi.Inače cijena im je 400 kn metar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh