• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

stroj za bušenje bunara

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Čovek je bil 200 metri od Toplica kad smo bušili,pikiral je na toplu vodu,ali nikaj,da ima ovak nekaj bil bi presretan,a ovaj ih još najuril,umesto da budala proda sve i otvara toplice.
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Baco,prijatelju,jesi ti živ!A umalo i poginul!Daj reci gde ima posla kakvog za bušenje,ovo je ludnica postala.
Lijepi pozdrav Hrv ,evo živ.Dobro da izvuče glavu čitavu ovog ljeta !!!Ljudi poludili od sunca i suše i od tople vode.
Ma ima posla moj drug preko glave ,ne stignem sve .Knjiga narudžbi se puni ,pa kad grane sunce ,udri i vrti!!! Oćeš ti postat već svoj gazda il ćeš stalno radit za druge ?
Kakva ti ono makina na youtube?

Da ne bi sve crno ,onaj gazda poslo po prijatelju 100 eura prije Nove godine i još kaže da je voda naj taman za pit sad kad je vani -10,ne zebu ga zubi.
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Nikak prijatelju osamostalit,financije nedaju,a i ovde kod nas sve škrto,čim se cijena metra popne prek 250 kn bez materijala svi odustaju,a i nedaj Bože da je dubina veća od 15 metara.Jbg,ti radiš male stvari pa ima posla,ovde kod nas do 15 metara nebreš nikaj računati.Ono je GDR 150,made in BRE,stara raga,od čoveka gde sam delal.Čeka se nekaj za Bosnu da bi se išlo na veće dubine,pa možda od toga bude kaj.Daj ti slike od svoje makine tu da vidimo o čemu se dela,a ako imaš posla,morem ti ja uskočiti,trenutno sam slobodan.
 
M

missell

Guest
Pozdrav svima majstorima,bušačima i onim u pokušaju da izbuše bunar ili da naprave svoju bušilicu!!!!
Evo da se nadovežem na razgovor o "toploj vodi".Moram vam ispričat kratku priču,koja ide koi sve druge ovog ljeta kad je bila suša .Pozove mene prijatelj da mu dođem izbušit bunar kod susjeda jer je njegov 9 metarski gotovo suh u okolici Bjelovara .Stroj u gepek i buši ,21 m fi 125mm ,došo sam do kamena i dalje nisam mogo, zacijevili i proba davanja 800l/sat svi veseli,ide gazda nosi bokal da se napije ladne vode ,prpipeklo a on čeka ladnu vodu,kad ono mućak ,vrućavoda . Svi misli da je zaj.... stavarno vruća,39,7C .Ide voda cijeli dan a gazda čeka da se napije ladne vode.Kako dan odmiče gazda sve više ljut,poče kunit i nas i bušilicu i vruću vodu.
Da ne dužim jedva natovarišmo bušilicu ,dobro da nismo dobili po glavi,već su se počele šipke hvatat.
Stoga jedan prijateljski savjet :bježte od tople vode !!!
super temperatura, tu cak i ne treba toplinska pumpa za grijanje, .
za podno je , mozda i prevruce.
kod nas se desilo u jednom selu pocela u bunar pristizati vruca voda. neznam tacno koliko stepeni ali tri sela dolazila da vide cudo. domacin bio presretan, pravio planove za grijanje itt. i onda se bas razocarao kad je stigao racun za struju... PROBIO MOTOR NA PUMPI, vuklo na uzemljenje, potrosio puno struje...
 

BACO

Član
Tu od
13 Svi 2010
Poruka
59
Hrv,financije su glavni problem ne samo našeg posla nego svakog. Materijal,kvarovi,popravci,gorivo,mazivo,ljudstvo.Na mojoj bušilici radim sam,vodim kompu samo da imam popit s kim pivo.Duze pijemo nego što radimo,kad nam ide onda 25 metara za 25 minuta (osobni rekord)a kad se za,,,, onda cijeli dan.
Ona tvoja kombinirka je bila odlična,mala ,pokretljiva i sve si napravio sam .
Ma jedini problem je kod vas gore što vam je takav teren grbav pa morate stavljat kolone koje su skupe,filteri,pumpe na kablu.Općenito sva je oprema koju ti moraš upotrijebiti je skupa zbog takvog terena.Kad vidim brdo hvata me jeza ,takav posao prepuštam ipak majstorima-profesionalcima.Dok je alkatana nemam brige!
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Pozdrav forumaši!Jel ima kakvih naznaka o bušenju ili pokušajima bušenja?Nikaj se ne piše u ovoj temi.Kod mene se možda pokrene nekaj,pa ako ima koga zainteresiranog možemo se dogovorit za bušenje.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Pozdrav forumaši!Jel ima kakvih naznaka o bušenju ili pokušajima bušenja?Nikaj se ne piše u ovoj temi.Kod mene se možda pokrene nekaj,pa ako ima koga zainteresiranog možemo se dogovorit za bušenje.

ja i susjed probali
nekakva noname pumpa 20m3, korito za svinje šurit, i pocinčana cijev 5/4 "
i nekoliko litara tuduma, metoda ispiranje

prva dva metra u dvije minute, treči metar nekih 10-15 minuta, onda zaključili da je mjesto krivo(nekad je tu bio orah) uletjeli smo u korijenje i išlo je jako teško,
a onda nam je nestalo tuduma i odustali smo

ali smo izvukli i dobru pouku, ako neželite da vas slijedeći dan boli glava nemojte bušiti bunare:mrgreen:
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Dobra pouka :D .Možda da je bilo više tuduma bi bolje išlo.Kakvom napravom ste se borili?
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Dobra pouka :D .Možda da je bilo više tuduma bi bolje išlo.Kakvom napravom ste se borili?

pumpa -crijevo- cijev-rupa-korito- -pumpa
i onda ko zagorci u seksu, noter -van
zapravo puno sličnjie masturbiranju, sve smo radili ručno:weedman::weedman::weedman:

a onda smo opali, nismo znali zašto,dal od težine tereta ili tuduma
ali drugi dan nam je bilo sve jasno:madmana:boli glava
 
M

markobrezovec123

Guest
savjet

kako li napraviti okretnu spojku kroz koju prolazi voda kao sto imaju na stroju za busenje bunara .. ako tko ima kakav savjet pa da kaze hvala
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Kakva je procedura za legalizaciju bunara i šta uraditi ako već imaš bunar u dvorištu,ili voćnjaku?
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Ti marko kaniš delati bušilicu za bunare?
Njoko,ostavi tak kak je,pokrij nekim improviziranim strašilom i goni.Nemaš druge osim bandi ostaviti par hiljada eura.
 
M

markobrezovec123

Guest
da tako je mislim nesto raditi ,pa me zanima i trebam savjete isplati se ili ne i gdje bi se nasli neki djelovi ako tko zna ..
 

hrvoje999

Član
Tu od
20 Pro 2009
Poruka
928
Marko,pogledaj ovu temu i moje postove i videl buš dal se isplati ili ne.Uglavnom sve se svodi na to da kad napraviš posel da nema plaćanja.Za 100 kn po metru ti se ne isplati delati.Minimalna cijena bez tvog materijala bi trebala biti barem 300 kn po metru samog bušenja,bez osvajanja bunara.Nekad ide dobro,zavisno od terena,al nekad si izgubil gaće ako nemaš dobru opremu.Neznam kolko si upućen u bušenje i te stvari,ali nije to tak jednostavno kak izgleda.Ako ti ikaj znači,prije traženja bilo kakvih hidromotora i toga svega najdi neku klipnu pumpu za isplaku.Ja znam gde se kaj more najti,ali recimo mala Geomašinina pumpa od 80 l/min koja ti je dozvoljava maksimalni promjer od 125 mm ti rabljena košta oko 5-6 hiljada kuna.S pumpama iz Pevca i to nema koristi.Centrifugaln pumpe jednostavno nisu za to.jer ti nekad moraš upumpavati cement u bušotinu,a s tim je nemoguće.Ako te zanima znam strojčić za 12-13 hiljada eura s kompletnim priborom koji bi tebe zadovoljil.Buši do 130 metara dubine,teoretski more do 150.Ako kaniš iti na neke vodovodne cevi i takve improvizacije,odmah zaboravi,pogotovo u šljunku kad počne zaglavljivati,zarušavati i slično.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
@hrvoje999@
Jel može ko garantirati koliko ima vode u dubini?? Što ako npr, bušim 150m i ima vode samo za par dana??
 

Najnoviji postovi

Na vrh