• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

strongboy

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Hvala !Također i tebi, sretna i uspješnija 2011 godina sa obiljem roda u poljoprivredi naročito u duhanu !
hvala hvala....al kako je krenulo ove godine sa odtkupom duhana...:?:?:?zele da nam ga uzmu za upola cene od proslogodisnje.....eto poceli strajkovi i blokade puteva i granicnih prelaza....jako teska situacija.
hehe a niste zaboravili da se bavim proizvodnjom duhana:partyman:
pokusao sam da povratim staro ime,al ne ide nikako.opet mi je odredjeno ovo novo korisnicko ime...al sve jedno i onako znate da se radi o istom forumasu...t.j JA:gitarist:.pisat cu kao gost svom starom korisnickom profilu ;)al sada kao pocetnik:)) ako administrator procita ovaj post i ako ikako moze da mi da staro ime, bio bih mu zahvalan.
 

mzilja18

Član
Tu od
27 Velj 2010
Poruka
440
Što se tiće cijene duhana kod nas je isto škakljivo.Tražimo povećanje tvorničke cijene,ali za sada nemaju sluha za naše muke.
Koliko sam shvatio vi tražite veću cijenu od države(poticaj)-jel tako.
Ako možeš reci mi koja je sadašnja cijena po kg.duhana kod vas ?Znaći koliko plaća tvornica a koliko država ?
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Što se tiće cijene duhana kod nas je isto škakljivo.Tražimo povećanje tvorničke cijene,ali za sada nemaju sluha za naše muke.
Koliko sam shvatio vi tražite veću cijenu od države(poticaj)-jel tako.
Ako možeš reci mi koja je sadašnja cijena po kg.duhana kod vas ?Znaći koliko plaća tvornica a koliko država ?
ovako...mi trazimo lanjske cene za otkup duhana.lanske prosecne cene su bile 3.08 eura po kilogram otkupljenog aromaticnog duhana i plus 1 euro po kilogramu poticaj.
a ove godine otkupna cena je 1.46 eura po kilogramu aromaticnog duhana.a o poticaju i ne razmislamo...jer ga verovatno nece ni biti, jer nema odakle.....grdne pare je drzava potrosila za spomenike i luksuze...
znaci strajkovi nisu za poticaja...vec protiv otkupnoj ceni po kojem ga kompanije zele otkupiti....da ne kazem oteti od nas.al smo svi misljenja da je to sve zabrljala drzava.jer nije rupa u budzetu...nego ambis brate mili.
jako lose su prosli i lozari.uzeli su im grozdje za 0.08 eura po kilogramu.i ni to im nisu isplatili...nije ispolacen ni jedan jedini denar.
prosle je godine bilo i smrt za farmere...otkupljeno mleko nikad nije placeno.a nece nikada ni biti.
vocari isto...jabuka prvoklasnog kvaliteta je otisla za predsu u sokove...placena naravno nije.zad smo mi proizvodjaci duhana dosli na red.al su prizvodjaci duhana cela armija ljudi...nemoze joj se tako lako stati na put...nemoze vlast protiv proizvodjaca duvana...previse nas je....nema te sile koja ce nas zaustaviti..radi se o egsistenciji. bez duvana nama preti smt gladju...tako da... nemamo ni sta izgubiti osim goli zivot...
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Kod nas u Makedonija, Kinezi su trazili da ga otkupe siot duhan po cena od 5 evra po kg, bez razlika od klasi, ali nasi politicari nisu dozvolili. Sada otkup je oko 2 evra i manje, a drzava mozda opet prodaje po 5 evra.
Kjari isto ako ne i vise nego oni koi ga proizvode, ali sta je tu je...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Kod nas u Makedonija, Kinezi su trazili da ga otkupe siot duhan po cena od 5 evra po kg, bez razlika od klasi, ali nasi politicari nisu dozvolili. Sada otkup je oko 2 evra i manje, a drzava mozda opet prodaje po 5 evra.
Kjari isto ako ne i vise nego oni koi ga proizvode, ali sta je tu je...
zemjak...pa i ja sam iz makedonije heheh.a plus i sadam tutun:).nemozat da doagaat kinezi...bidejki njie kako proizvoditeli imame skluceno dogovor so otkupuvacite.a otkupuvacite ne otkupuvaat za drzavata tuku za stranski kompanii.no0 razlikata najverojatno ke ja zeme drzavata.... a eve ti vikam otkupnata cena e od 40 do 90 denari za kilo..osbven onamu kaj so ke se pojavi ministerot za zemojdelie:).tamu odi do 170 den ama doeeka e on tuka.
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Ej zemjak, ja znaev deka so tutunot ovaa godina ovaka ke bide...
Lani go platija dobro, dadoa subvencii od 1 evro, cenata bese zadovolitelna, a ovaa godina (bar kaj mene vo seloto), site nasadija duplo od lani, a i nekoi sto nikogas ne sadele ovaa godina nasadija i po 10 dekari, lugeto i argati plakaa.
Tie pari sto gi dade lani drzavata ili otkupuvacite seedno, na tutunarite ovaa godina indirektno ke im gi zemat so niskite otkupni ceni...
Pozdrav...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Ej zemjak, ja znaev deka so tutunot ovaa godina ovaka ke bide...
Lani go platija dobro, dadoa subvencii od 1 evro, cenata bese zadovolitelna, a ovaa godina (bar kaj mene vo seloto), site nasadija duplo od lani, a i nekoi sto nikogas ne sadele ovaa godina nasadija i po 10 dekari, lugeto i argati plakaa.
Tie pari sto gi dade lani drzavata ili otkupuvacite seedno, na tutunarite ovaa godina indirektno ke im gi zemat so niskite otkupni ceni...
Pozdrav...
hehe...a zs ne im kaza d ane sadat?:)abe se ukazuvase na toa deka i godinava tutunot dobro kie se plaka.pogotovo sto grcija ima malo proizvodstvo bidejki predhodnite godini imase zaboleno celi regioni...i tutun ednostavno ne uspevase.no ne veruvam deka ke ni go zemat tutunot po ovie ceni.sea za sega toa e taka za da im se zeme na onie so stvarno moraat da go dadat...nema od so da ziveat
ama za drugite ne veruvam deka ke uspeat po tie ceni da ni go zemat. ke se paralizira celata drzava
tutunarite ne se 100-200 dusi.iljadnici se
koja policija ke se osudi da go tepa toj narod???
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
hehe...a zs ne im kaza d ane sadat?:)abe se ukazuvase na toa deka i godinava tutunot dobro kie se plaka.pogotovo sto grcija ima malo proizvodstvo bidejki predhodnite godini imase zaboleno celi regioni...i tutun ednostavno ne uspevase.no ne veruvam deka ke ni go zemat tutunot po ovie ceni.sea za sega toa e taka za da im se zeme na onie so stvarno moraat da go dadat...nema od so da ziveat
ama za drugite ne veruvam deka ke uspeat po tie ceni da ni go zemat. ke se paralizira celata drzava
tutunarite ne se 100-200 dusi.iljadnici se
koja policija ke se osudi da go tepa toj narod???

Mislil sam nekaj pročitat al niš od tog,,,,,, fanti su se našli.
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Mislil sam nekaj pročitat al niš od tog,,,,,, fanti su se našli.
hehe ispricavam se:roll:...al je to bilo u smislu...da su proizvodjaci duvana velka masa naroda...da ce izdrzati u svoje namere da svoj trud ne daju po tako niskoj ceni...a sdruge je strane potraznja velika jer se u grckoj smanjila proizvodnja zbog bolesti na parcelama za duvan....da su dosad duvan predali samo oni sto su u dugovima, pa njima treba novac koliko toliko...eto toje to :)da ne prevodim sada bukvalno do reci, zato sam napisao samo sustinu "nerazumljivog" ;)
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Da pričaš bi te razumio al pisnje baš neznam pročitat.
Radio sam kod Vas pa sam naučio ponešto,,,,,,,,,,,,,,;):drinkers:
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
dragi prijatelji,forumasi i poljoprivrednici,SRETNA VAM NOVA 2012 GODINA,puno zdravlja,ljubavi i srece.nek nam se ove godine trud i muka bolje isplati od lani.:gitarist::partyman:
 
B

BAGERISTA

Guest
pozdravljam i također želim sve najbolje..:partyman::partyman:
 

Najnoviji postovi

Na vrh