• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

styer 40A

  • Temu pokrenuo IMT560
  • Datum prvog posta
I

IMT560

Guest


imam u ponudi za kupnju ovaj traktor, posto sam mal poznavalac Styera traktora volio bih da cujem vase misljenje, koliko je KS, izdrzžljivost, za kakve je radove teze ili neke lakse...

hvala
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Čuj,steyr kao steyr je odličan traktor,ovo je malo stariji model,ali ako je u dobrom stanju odličan je,ako nije ,dijelovi su jako skupi za njega.
Ako se nevaram to je traktor 40 konja,i po mom traktor sa 40 konja nema šta radit sa prednjom vučom,malo mi je glupo što je na tom traktoru prednja vuča,a traktor od 40 konja ti nije za nikakve teže radove,bar u mom kraju.
 
I

IMT560

Guest
prodavac mi rece da je 45konja, al mi je to malo nelogicno posto pise 40...a i meni traktor ne izgleda lose, sto se tice prednje vuce nikad nije viska :)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma nije viška,nego jednostavno 45 konja nema snage vuč na sve 4 + još plug ili takvo nešto.
Koja mu je cijena?
 
I

IMT560

Guest
dino kaže:
Ma nije viška,nego jednostavno 45 konja nema snage vuč na sve 4 + još plug ili takvo nešto.
Koja mu je cijena?


cijeni ga 11000 KM, jel to puno za taj traktor....i dali bi ga vi uzeli sebi?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Koliko je to kuna ili €?
Ovog nebi uzeo jer ima prednju vuču,da nema prednju vuču,i sad da je u dobrom stanju,sad još da znam cijenu,meni kao 3. traktor na gospodarstvu,za lakše poslove,zašto ne!
 
I

IMT560

Guest
dino kaže:
Koliko je to kuna ili €?
Ovog nebi uzeo jer ima prednju vuču,da nema prednju vuču,i sad da je u dobrom stanju,sad još da znam cijenu,meni kao 3. traktor na gospodarstvu,za lakše poslove,zašto ne!


to je 5500 €, meni bi i bio 3 traktor, samo me sada malo razbija sto ima prednju vucu jer ipak to je stariji traktor i pitanje je koliko bi jos mogao da radi a da se ne pokvari :?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A koliko ima radnih sati?
Ako je na traktoru orginal sat,i ako je on i malo normalno vožen,on mora odradit najmanje 10 000 - 15 000 radnih sati bez greške.
Mislim da nema straha kod kupovine,samo mu je cijena malo veča.
 
I

IMT560

Guest
dino kaže:
A koliko ima radnih sati?
Ako je na traktoru orginal sat,i ako je on i malo normalno vožen,on mora odradit najmanje 10 000 - 15 000 radnih sati bez greške.
Mislim da nema straha kod kupovine,samo mu je cijena malo veča.

nije mi znao reci koliko ima radnih sati, mozda za par dana odem pogledati traktor pa onda ti se javim sa detaljnijim informacijama :) ...i meni je cijena malo paprena za ovakav traktor, al sve u svemu vidjet cemo... hvala na pomoci :)
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Majstore ja taj traktor ne bih uzimao. Prodaje ga švercer, stariji je traktor a i stayer je, a i sam znaš kavo je stanje s djelovima u BiH. Moja preporuka ti ja da kupiš kakvog Zetora, dobri su i kvalitetni, a djelova ima u čitavoj Bosni a i nisu skupi.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Stara drglja. Slažem se s Bosonogom, uzmi ti Zekana ili Imt-a pa si miran.
 
I

IMT560

Guest
21yes kaže:
Stara drglja. Slažem se s Bosonogom, uzmi ti Zekana ili Imt-a pa si miran.


ljudi nisam uzeo stayera, mozda sam malo vise zabrljo, uzeo sam STORE 302, 2200 radnih sati uvezen iz Slovenije...Sta vi mislite :?:



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Na oko ne izgleda loše.
Koliko para?
 
I

IMT560

Guest
muhanicar kaže:
Na oko ne izgleda loše.
Koliko para?

3000 eura, trebao bi ga dovuci ovih dana, pa cu vidjeti valjda nisam pogrijesio....samo ako mi neko moze reci, covijek ciji je traktor sa nesigurnoscu mi govori da je 33 KS dali neko sigurno zna koliko konja ima ovaj traktor :?:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Motor je kolko vidim rumunj, a za snagu nemam pojma.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
dino kaže:
Čuj,steyr kao steyr je odličan traktor,ovo je malo stariji model,ali ako je u dobrom stanju odličan je,ako nije ,dijelovi su jako skupi za njega.
Ako se nevaram to je traktor 40 konja,i po mom traktor sa 40 konja nema šta radit sa prednjom vučom,malo mi je glupo što je na tom traktoru prednja vuča,a traktor od 40 konja ti nije za nikakve teže radove,bar u mom kraju.
Dino post ti je na mjestu, a pogotovo ovo podebljano. U mom kraju (vidi lokaciju) i kao treći traktor na gospodarstvu ovaj stroj je dušu dao. Ja veliku većinu poslova radim s landinijem i eurowolfom (oba prednja vuča) i nema tog posla u kojem nisam bar jednom uključio tu prednju vuču, ako za ništa drugo onda da mi ne potjera traktor na nizbrdici kad zgrčem sjenažu recimo, pogotovo poslije ovih kiša kad moram kositi još po mokrom i već drugi dan baliranje.

Evo prije par tjedana bila strka (spremala se kiša), pospremala se i sjenaža i otava, i morao sam zgrtati sijeno s trećim traktorom, IMT 540. Ljudi moji koji je to šok bio za mene, prvo volan (sreća da sam se dobro najeo ujutro), ali dobro ima i traktora bez prednje vuče sa servom koji je još lakši za okretanje od ovog s prednjom vučom.
No dobro zaboravimo težak volan, sad na red dolazi padina na kojoj obavezno uz uključenu prednju vuču držim i šperu uključenu šta god radio, ovaj put sam na IMT-u mogao samo uključiti šperu i moliti se bogu i naravno desna ruka stalno na ručici od hidraulika, ali dobro je prošlo. Bila je suha zemlja...A ovakvih primjera ima puno, no to su čari Bilogore :mrgreen:

No da se vratim na temu, visoka je cijena ovom štajeru, i to mislim baš zbog prednje vuče jer su takvi mali traktori rijetkost i traženi su.

Sretno sa štoretom.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ma za 3. traktor,taj štore če bit odličan.
M.M.
A čuj,i ja nekad *ebem sve svima po spisku što nemam prednju vuču,a opet u nekim slučajevima ju nebi htio da je neznam šta.
A gdje se ti točno nalaziš na Bilogori?
Taj Steyr je ok, kao recimo 2. traktor na gospodarstvu na nekim full brdovitim područjima da mora bit 4x4 obavezno.
 

M.M.

Član
Tu od
3 Stu 2008
Poruka
442
Na pola puta Bjelovar- Đurđevac, na podravskoj magistrali, nemreš fulat :mrgreen: Ja sam ti na samom prijelazu Bilogore, selo prije i selo poslije već imaju lijepe i ravnije zemlje, a kod mene su brda i doline :mrgreen:

Kažem nema tog posla u kojem ne uključujem bar nekad prednju vuču, a na malom eurowolfu s kojim ne radim teške poslove (ne ore, ne rotira...) uključujem ju kod omatanja bala (moram u rikverc, a omotač mi lagano diže zadnji kraj traktora i ako idem uzbrdo nema šanse bez prednje), kod okretanja, zgrtanja, košnje ako mi livada jako visi (vrlo čest slučaj :mrgreen: ), kad idem s nekim većim teretom na nizbrdici/uzbrdici...

Ti si na ravnom, znaš kako se kaže: Sit gladnom ne vjeruje! :mrgreen:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Za kaj ti taj traktor treba?
Štore 302 ti ima jednostepeni kuplung (koliko ja znam). Premali i prelagan traktor za neki ozbiljniji rad.
 
I

IMT560

Guest
ZJ kaže:
Za kaj ti taj traktor treba?
Štore 302 ti ima jednostepeni kuplung (koliko ja znam). Premali i prelagan traktor za neki ozbiljniji rad.

meni treba bas za laksih poslova, prikolica, grablje, sijacica, rasipac gnojiva.itd...samo me interesuje dali ima vise od 30 KS..
 
Na vrh