• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
To je samo dio sistema ali puknuti dobro aludira.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mikser

Član
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
322
Nema na lancaniku nista, sve je na ovim plocama zasad po dve haha......ok. zahvaljajujem Puknutom@,kad budem sredio cu probam.
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Danas vitlo uspjesno polozilo test.
Prvo vitlanje polomilo lanca.
Dojmovi su da je osjetno jace od karasa 4,5t
Bilo je opake akcije, kisa, blato...
 

Prilozi

  • DSC_0008.jpg
    DSC_0008.jpg
    80.4 KB · Pregleda: 143

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,157
To ti je kao da usporediš jugića i mercedesa i jedan i drugi su su prevezli s jednog mjesta na druga samo kako :icon_lol:
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Nije da nevalja karas, sluzi svrsi, nikad drvo nije ostalo u jarku uvjek ga je izvuklo. Vecinu drva u 2 ili 3 komada, al sad kad sam vidio da vitlo od 5t osjeti na gasu fiat od 57kw.
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
E sad koliko je brzi neznam. Karas je uvjek bil na punom gasu i vecina toga je islo taman da je izvuklo ili je stalo, lamela proklizala. A uni ne staje ili gasi traktor ili puca lanac sa kojim je zakopcano drvo.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
uni je "mercedes" , uni i krpan su nekad bili u kompi , krpan se prihvatil masovne prizvodnje a uni je napal zahtjevno zapadno tržište .
Istina da sam bil kod njih zadnje prije 7-9 godina , nadam se da nisu promjenili filozofiju od tada
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Nadam se da nisam pogresil... Tu u mojoj grabi ih nema. Svi su vjerni krpanu ili karasu i zenti. Bas zato sam ja htel nekaj drugo.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Znam ljude koji su radili puno u šumi a imaju stari tajfun i noviji uniforest oba od 4T. Rađe uzmu uniforest je da kod njega proklizi lamela prije nego što strga lanac ili sajlu a po njegovom mišljenju ako si razbio možeš ići doma a ako si prepilio po pola nastavljaš rad. Ja sam probao uniforest od 5T na IMT 560 kojeg ugasi kao od šale ako je prenatrpano ili ako blokira.

Jednom prilikom sam vukao jednu topolu desetak metara iz potoka ali to je išlo jedva jedvice.
33b3ea71dc3577668b68dbdf3d572e63.jpg


Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Da to ja sad pricam. Jucer sam vukao bukvu nekih 40-45 cm prepiljena kod prve grane i zakopcana oba komada traktoru pada gas al lamela ne klize.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Da tako meni i krpan ugasi traktor ide i na 539i 560 .
To je izgleda radi brzine ali i bolje je to tako niš se ne dogodi.
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Osjeti ga fiat od 78ks kako onda nebi 539. Kopcal sam ja karasa na univerzal 640 al sta vrijedi kad ga propinje i nemozes slajsat ni pola kubika. Mislim mozes al samo po zadnjim kotacima. Onda je to privitlavanje mucenje stalno skakanje gore dole po traktoru.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Zato je zakon ono vitlo sto ja imam na C 360 montirano direktno na traktor. Vitlam preko menjaca u drugu brzinu i zakacim cer od njega bude 2,5 m drva kad ga izvitlam. Niti mi gusi traktor na 1200 o/min niti ga propinje, samo ga ljuljuska po malo. Ucinak odlican, a potrosnja po kubiku smesna, skoro zanemariva.
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Znaci to tvoje vitlo je nesto sporije al jako. Opet vitla montirana direkt na traktor su neka druga prica. Drugaciji raspored sila vucenja.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pa i nije ono nesto sporo. Mali lancanik je 8 zuba, a veliki 54. Nego ga ja teram preko menjaca pa mu odredim brzinu kako mi odgovara. Ima finu snagu, ali sto je bitnije da to moze i da se iskoristi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh