• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
..daleko si još do pune fure ,granica je kad čuješ luft na bolcnu prednjeg trapa xd.... upri ga dok traje garancija (ako je ima)
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Dakle, ovo mi je prvi put da radim sa vitlom .Do sada sam izvlačio sa sajlama i ova drva što sam izvitlao, sa sajlom bi mi trebalo deset puta ( 10 x) duže vremena od vitla pa sam htio naglasiti kako sam se preporodio u svakom smislu a što se tiče vitla moglo je biti bilo koje je marke bilo Zenta,Krpan ,Karas ili neki drugi bitno mi je da se nisam napatio kao do sada a onaj tko je ovo prošao kao ja sigurno me razumije.Za moje osobne potrebe zadovoljan sam - nisam se fizički umarao kao prije,uštedio sam na vremenu, nisam se navozao traktorom i izvlačio krošnje na nekoliko puta i nije mi ostalo niti jedno drvo neiskorišteno tj neizvučeno.A onaj tko se bavi profesionalno naravno da ima puno više iskustva i zna koje vitlo je najkvalitetnije i najbolje za njega.
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
..daleko si još do pune fure ,granica je kad čuješ luft na bolcnu prednjeg trapa xd.... upri ga dok traje garancija (ako je ima)

Bolje ne isprobavati. Ja sa u subotu isprobaval kaj moze uniforest i fino sam fiata slozil na bok.
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Da pise,bilo dosta na dugacko i trupac od bukve 11-12m duzine i 65 u promjeru kad je krenulo otkotrljal se je bočno u jarak, a ja nisam odma popustil i ode na bok ko igračka.
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Samo limarija, auspuh i zadnja lampa. Stakla su srećom ostala na mjestu.

Iskustvo velis, pa da sad znam kaj drugi pura nebum radil. I malo tumbanja u kabini.
 

Prilozi

  • 20170527_132306.jpg
    20170527_132306.jpg
    69.4 KB · Pregleda: 147
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,290
Dečki moji šuma nije zajebancija,nikad ali nikad ne treba nagliti sa drvima,sekunda ti je dost da čovjek nahebe.
Zato nema žurbe niti brzopletnosti,sve se bu stiglo kad tad.
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Skinuli dizne i šlepali bez. Tud je izbacil sve kaj je povukel iz zračnog filtera. Vratili dizne i radi bez greške
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Dize se skidaju samo kad si u žurbi s paljenjem, inače nema potrebe.
Ponekad je dovoljno samo za ventilator okrenuti ručno par krugova.
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Nije islo, proklizava. Povukel je svo ulje iz zracnog. Mislim da je ovo najsigurnija varijanta da baci van. vadit dize. Ili se varam?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Najsigurnija definitivno, samo komentiram da ponekad nije potrebno.
Ja sam ih par komada od uljil preko remena ili su se sami ocjedili od stajanja.
 

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Vjerujem da znas posao. Vjerujem i da ide na taj nacin. Citam dugo vremena ovaj forum i pratim samo kaj ne pisem puno.

Prije nekih 10 godina mozda i vise djed je prevrnul traktor. Onda smo to radili na nacin da smo podignili jedan straznji kotac i rucno okretali na trzaje u 4-toj brzini i isto je bilo sve u redu. Oprostite ako nije usko vezano za temu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,117
Mi takve stvari rješavamo šlepanjem , ubaciš ga u najveću brzinu a drugi traktor ga vuče najsporijom brzinom , ako je stublina puna točak polako proklizava ali je napet pa polako provuče ulje dole ili na usis-izduv.
Nakon što okrene tako par krugova pali normalno.
Nama to najsigurnije a najjednostavnije u šumi pošto obično se nema alata za rasklapanja.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,504
Pozdrav svima forumašima, novi sam član foruma , vidim da imate zanimljivih tema na forumu oko šumskih strojeva i rada sa istima .Ne snalazim se dobro oko pisanja nadam se da ćete mi pomoći oko tog.

Nekoliko godina pratim vaše teme , koje su jako zanimljive pogotovo mi se sviđaju radovi i komentari oko vitlova i šumskih strojeva koju su izrade "Sam svoj majstor". Imam jedan zanimljiv stroj koji će vjerovatno nekima biti interesantan jer se pokazao kao ozbiljno šumsko vozilo za šumske poslove po brdovitim predjelima.Zasad neznam postavit sliku , ali ima ozbiljne performanse. Spada u vozila napravljena kućnim radionicama.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,733
Bok smilane, ako imaš android telefon ili slično tako ćeš najlakše postaviti slike.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 
Na vrh