• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Dosta grubo napravljeno ali ima da ide svuda samo ako ne sjedne. Još da ima traktorske gume...
Kako si spojio dva diferencijala u paru iza?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ako gazdu ova zadovoljavaju, onda su odgovarajuće:)
Da su traktorskog profila, onda nebi mogel prek 30 km/h, a ove su sigurno i jeftinije.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Ma koristim dasta asvaltnih puteva a pri brzinama od 40 km nebi pod teretom izdrzale ni sezonu. A nemoze da stane samo ako ima drvo napominjem dva vitla vuku u svim parvcima.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483


Na reduktou sam dogradio izlaz za treću pogonsku osovinu. Na zadnjem diferencijalu sam dogradio nosač koji pridržava kardan dužine 80 cm i podiže ga iznad središnjeg diferencijala. Zadnji kardanima tri krsta i centar ležaj. Na asvaltu ga najčešce isključujem, te koristim samo središnji jer je dovoljan.Kad budem skidao pod sve ću poslikat.
 

Prilozi

  • GALERIJA 326.jpg
    GALERIJA 326.jpg
    23.4 KB · Pregleda: 164
Posljednje uređivanje:

neven123

Član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
66
Zanimljiv stroj... živo me interesira neki video kak se ponaša na u brdu kad je blato.
No svaka pohvala za ideju i trud...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
jpg.gif
Do sad sam uglavnom savladavo sve puteve i staze kuda prodje traktor bez prednje vuče ja idem tuda pod teretom. A po ptrebi brzo se montiraju lanci , do sad sam uvjek bio u prednosti nad traktorima. Problem mi napravi zelena trava na valikim kosinama kada sam prazan i kad mi se sidro pri sajlanju podvuče pod kubik zemlje , onada malo forsiram u mjestu dok je nespržim .Ako imam prostora u dva navrata spustim sidro pa je uzrovim kretanjem unazad i onda sam miran.Zbog snažnog vitla nepostoji nerešiv problem.
 

Prilozi

  • GALERIJA 277.jpg
    GALERIJA 277.jpg
    84 KB · Pregleda: 186
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483

Moja procjena je oko 2 tone. Parazan normalno kreće iz prve brze i koristim taj raspon brzina za kretanje do teških uslova.
Ovako izgleda postavljeno vitlo i preko dolazi pod. Nisam znao da ću ovo postavit na forum, imao bih bolje slike, ali ubuduće kad podignem pod, to ću po redu poslikat da se sve vidi. Imao sam slika i videa dok sam radio sa krupnom šumom , sada do jeseni mi je sve do 50 cm stabla, ako se pojavi neko prečnika metar onda ću to snimit jer se može tad uporedit duzina i prečnik trupca u odnosu na stroj te možete da procijenite snagu.
 

Prilozi

  • GALERIJA 332.jpg
    GALERIJA 332.jpg
    17.2 KB · Pregleda: 198
Posljednje uređivanje:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Opasna masinka i mnogo dobro opremljena. Ja vec duze mastam da napravim neku masinu za rad u sumi, ali pusti snovi. Skupo mi izlazi to sto sam zamislio. Koliko je kostalo ovo sokocalo da se napravi?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
Nisam ja računao koliko je izašla cijena jer sam oko 8 godina skupljao dijelove po divljim deponijama (dok je bilo željeza po potocima), tako da sam ja maksimalno uložio možda nekih 750 eura i možda još 200 eura struje , šajbi i elektroda. Imam strug i sve sam radim u svojoj radioni, jedino sam za neke sitnice išo kod kolege gdje sam koristio njegovu glodalicu gratis. Sajle su posebno. Nevjerujem da bi ga dao za 10 000 eura , vitlo nebih dao za pet hiljada eura. Za 14 godina rada izvuklo je više od 5000 kubika a čuvanje sajle je posebna priča.
 

Prilozi

  • fotu telegonu 011.jpg
    fotu telegonu 011.jpg
    55.2 KB · Pregleda: 141

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483

Trenutno sada je 125 metara 14mm , šest struka, kudeljno jezgo ,pocinčana. Na lijevoj strani započet novi 6 red sa tri namotavanja i kad je pun do desno je 150 metara. Ova salja je četeri sezone i sad ulazi u petu , jedanpu sam otkinuo 15 metara što je malo za nastavljat , a par puta sam kratio po metar dava kada ispuca i niti bodu , jer nevolim da je oštećena na kraju gdje je držim. Ova sajla je napravljena od niti koje su u vanjskom omotaču 1 mm , kad puknu probijaju sve rukavice . Uz ovo ide 10 omči, dvije koloture , tri salje od 5,15 i 30 metara za nastavljenje i razni dodatci (klizači koji se skidju i kuke za lance).
 

Prilozi

  • fotu telegonu 007.jpg
    fotu telegonu 007.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 150
Posljednje uređivanje:

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,483
To je dvostrukog smjera zavojnica koja je na krajevima spojena. U kućištu je viljuška koja prati zavoj i pomjera valjke , kad dođe do kraja vraća se unazad. Tako je i kad se odmotava sajla , jer prati doboš. Samo treba pratit da nema puno bespotrebo odmotane sajle. Na poslednjoj slici je slobodno namotana sajla, zato nije jasan kraj gdje je stala, kad je opterećana to je idealka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh