• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,540
Kod odmotavanja sajle (ako se vrti slobodno), onda će se raspetljati sajla na bubnju, treba fren na bubnju.
Reduktor je dosta robustan, jednostavna izvedba i nek te posluži.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Karlom malo cu prokomentarisa ovaj tvoj redukktor onako, pa me interesuju malo detalji. Za koji ga traktor planiras kacit, dali znas prenosni odnos, te kolika je debljina izlazne osovine. Moje vidjenje trebao si reduktor postavit tako da je zavojnica dole i da je konstantno u ulju,
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Prijenosni omjer je 48/1,predviđen je za Zetor koji ima kardan na brzine. Vozim ga u 5. brzini skoro na leru. Radio sam ga prije 10-tak godina pa se više i ne sjećam, ali mislim da je osovina 50 mm. A reduktor je konstruiran da stoji u tom položaju ulje mu diže gonjeni zubčanik. I ima oko za nivo ulja. Već ga dugo nisam koristio ali odradio je dosta posla.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Uh, prevelika redukcija, presporo. Ma da ga je malo ubrzat, da mu se smanji snaga. Ovako i na leru, je prejako pa ce nesto da trpi ili pukne. Dali planiras stavljat slagac. Mogao bi izvedbu kao na Gvozden vitlu, ako se dobos okrece da uvlaci sajlu na dole sa zadnje strane.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
321
Pa on i uvlači sajlu dole, samo na fotografiji nije provedena kroz otvor radi bojanja. A kod opterećenja pukne sigurnosni vijak i ostane bez pogona.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Nece to sa vijkom da radi bas besprekorno, a i bez slaganja su samo problemi.
 

kristijan

Član
Tu od
7 Velj 2015
Poruka
80
zdravo, kupio sam traktor imt 560 dw, ima vitlo igland 2x5t z dajincem i komplet nadgradnjo za šumarstvo. pa da vidim, kako radi imt u šumi :)
 

Prilozi

  • IMG01799.jpg
    IMG01799.jpg
    138.9 KB · Pregleda: 92
  • IMG01800.jpg
    IMG01800.jpg
    107.2 KB · Pregleda: 92
Posljednje uređivanje:

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Danas mi je stiglo novo vitlo Krpan 4 SI sa donjom koloturom. Vidjet cemo kako ce se ono pokazati, sa obicnom cetvorkom sam do sada relativno zadovoljan. Sada oba kineza imaju vitla i da pripremaju za Case-a koji vozi na lager.
 

ivac

Član
Tu od
29 Lip 2014
Poruka
326
Pozdrav! Dal ima netko od clanova uniforest 55 hpro, kako ste zadovoljni sa njime, dal su bili kakvi problemi sa hidraulikom ili elektronikom!
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Borislave vitlo je slicno kao moje, ali nije isto. Ovo nema lamelu. Jako je koliko i traktor ili dok nesto ne pukne. Ovo je 579 i dosta dobro se ponasa.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Aha,ali i ne svidja mi se baš što nema lamelu.A taj IMT mora vitlati na jačem gasu dabi mogao izvući neko veće drvo?
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Nije bas bezbedno za rad i treba covek da bude bas oprezan. Nije mu potreban neki veliki gas jer ima jak motor, a i prenos na vitlu je oko 1:8. Vitla po 3-4 kubika bez problema.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Pa da tu stalno noga mora biti na kvačilu.Pa dobro ako može toliko izvući a ne treba jak gas ali ipak mislim da od Zetora i Ursusa malo koji da je dobar za vitlo jer oni mogu preko brzina,baš je skoro prijatelj kupio Ursusa 904 i zakačio vitlo za njega otišao u šumu,privezao neko veće drvo da izvitla i kaže samo guši motor i otad više s njim ne vitla,sad s njim samo vuče vlaku ili prikolicu vozi.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
U odnosu na svoju snagu najbolji su za vitlanje C 355/360 tu nema govora. Jos su i mali potrosaci u odnosu na ucinak.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Tako je,kad ga ubaciš u prvu kadran preko brzina ili će izvući ili se propeti a desi se da i nešto pukne.
 
Na vrh