• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

dajc1

Dobro znana faca
Tu od
26 Lip 2011
Poruka
517
vitlo je brutalno!
Samo bih se htio malo prisjetiti, član sam ovog foruma oko 8 godina i dosta sam pratio teme o šumarstvu, sve do prije koju godinu je bila velika stvar ko je imao vitlo od 4t na trakotoru od oko 55ks. Sada je postalo skroz normalno imati vitlo od 7-8t , pilu barem 661 ili 390, traktor od 100 i više konja, kalač barem 18t, a di su tu šume, zar njih ima sve više?? Dal mogu podnjeti svu tu mehanizaciju koja je stvorena za njihovo uništenje? Učimo djecu kako su šume naša pluća, borimo se za spas glavatih želvi, a šume koje su nam pod nosom masovno uništavamo... malo žalosno. U lijepoj našoj ima na desetak zaštićenih gljiva, zaštićene su od branja, ali od uništenja staništa nisu, a onda se mi čudimo kako je tigrova sve manje iz istog razloga, a isto to sami radimo u našoj Europskoj Uniji. Što više reći... tužno
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Preporuka za kupnju polovnog vitla za osobne potrebe, snage 4-6 tona.
Na šta pripaziti kod kupnje istih?
 

Pk88

Novi član
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3
Si seria?
Nek si gleda vitla sa reduktorom(vitlo je puno jače i traktor radi sa manje gasa)
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Može si gledat ali cijena zavisi koliko radi.
Ovo je dve godine staro malo skinut cijenu dobra kupovina.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Imam ja ovakvo samo je 4t, rijetko koristimo donju koloturu, a vukla su se kompletna stabla po 2 kubika. Zakaceno za traktor od 42 KS i nekih 2 i kusur tone tezine.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Na njega se montira kuka sa dvije bolcne, jedino ako je gazda nije iskoristio za nesto drugo. I meni stoji na polici ta kuka, jednostavno mi ne treba.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Preporuka za kupnju polovnog vitla za osobne potrebe, snage 4-6 tona.
Na šta pripaziti kod kupnje istih?
pozdrav, ja prodajem Tajfun EGv 45 u jako dobrom stanju,korišteno 2 godine
 

Prilozi

  • IMG-20191212-WA0006.jpg
    IMG-20191212-WA0006.jpg
    143.1 KB · Pregleda: 27
  • IMG-20191212-WA0005.jpg
    IMG-20191212-WA0005.jpg
    129.8 KB · Pregleda: 27

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
pozdrav, ja prodajem Tajfun EGv 45 u jako dobrom stanju,korišteno 2 godine
Puno mi je to novaca, hvala na ponudi.

Danas mi pobježe Karas 4T star godinu dana za 4000 kn😕
 

Najnoviji postovi

Na vrh