• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A gle kad vam je blizu rečeš da ako ne valja da ćeš mu ga vratiti pa ćeš vidit sve
Meni se čini da je dosta radilo po izgledu jer slično vitlo blizu mene ima izvuklo je puno.
A ima i još jedan vitla su dobra
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Po samom izgledu vitlo se naradilo poprilicno, mi smo uzeli prije par godina novog krpanovog 5t isti takav samo crvene boje za 11 tisuca u slo + dobijes jos neke dodatke(kolutura itd..). Po meni bolje dat par tisuca vise uzet novo, nego dat pare za ovo..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Bili jutros i vidjeli vitlo.
Nažalost nismo ga probali jer je vrijeme ne moguće, pljuštala je kiša kao malo kad.
Znači to je model Eco 50, proizvodnja 2015 god.
Vitlo nije nigdje potrgano niti popigano. Nema nikakvih extra varova po njemu.
Kolko se može vidjet nema ni lufta nigdje, gornja kolutura je bez lufta i ništa ne klima. Jedino su stavljene dodatne noge sa strane a ona srednja je maknuta. Upravlja se sa njime putem špaga.
Nema gornje zaštitne mreže i kuke, kuku mi daje drugu od traktora koju treba malo pripasat da se stavi na mjestu gdje je predviđena.
Kolko god na slikama izgleda loše u biti stanje je ok. Nismo još ništa konkretno dogovorili.
Jedino ću još sutra provjerit kako je sa djelovima za njih tu kod nas.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Kakva su Gvozden vitla ? Gdje god pitam nitko ništa nezna o njima. Kod mene tko kupuje ili Krpan ili Karas. Ovdje čitam na par mjesta da su jako dobra. Ako može netko reći zašto su bolja od nekih drugih. Hvala svima unaprijed.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ima kolega Borislav to vitlo, a ima i raznih snimaka na you tube. Kako sam ja shvatio bolji je odnos cena-kvalitet. Jaka vitla, a povoljna. I nije pogon dobosa preko lanca i lancanika nego preko zupcanika. Ja znam kad sam pre nekoliko godina gledao tajfun 5,5 t da je bilo toliko skupo da sam za te pare mogo da napravim nekoliko dobra vitla.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Krpan, Karas, Tajfun, Gvozden ...

Može li netko poredati po kvaliteti i po best buy kupnji? Za osobne potrebe, dakle ne više od 30-50 metara drva godišnje i adekvatne vučne sile (po meni od 45-55 kN).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Tajfun je na glasu kak broj1, Krpan je nacionalna klasa, Karas je kopija Krpana iz kućne radionice :D
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Gvozden ima dvije koloture,na najslabije vitlo stane preko 100 metara sajle,odlično slaže sajlu i ne propinje traktor kao krpan i samo treba redovno podmazivati zubpčanike i trajaće dugo.Najjače vitlo košta 2000 eura i može stati oko 140 metara 14-ke sajle.Skoro sam postavio sliku klade koju sam izvukao sa svojim vitlom od 10 tona i Ursusom c360 i u tom drvetu je bilo preko 5 metara drva a drvo je bilo cer.
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
Mogao bi gvozden malo poraditi na vizuelnom izgledu vitla, iako je kvalitatno vitlo tesko se kupcu dopasti kad vidi zavrsnu obradu, ona rupa kud prolazi sajla od koturace do bubnja bas bode u oci, zatim varovi i farbanje bi mogli biti bolje odradjeni, ne znam ni da li pravi zastitnu mrezu, ovih par sto sam video nisu je imala
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Ima li gdje na internetu kakav cjenik ili slike tih vitla ? Tražio sam proljetos i nisam mogao ništa naći. Par snimaka na yt i to je sve. Ljepota mi nije bitna ako odrađuje svoj posao. Treba mi za osobne potrebe isto kao šta kaže iwanho 45 - 55 KN. U Jastrebarskom je bilo jedno od 5 tona, nisam baš siguran ali mislim oko 5000 kuna polovno. Isto čovjek kaže da ne propinje traktor kao ostala vitla. Zbog čega neznam.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Za mene su krpan tajfun uniforest prava vitla sad ko nema za vitlo to je drugo.
Mi imamo krpana par godina radi i uslužno do sada zamjenili lamele samo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,692
Dado, zato jer sajla ide preko nisko postavljene špulje. Nebi ni ostala propinjala da im vlasnici imaju dodatnu, nisko postavljeniu špulju
Gvozden vitla su kućna radinost a ne tvornički proizvod, pa je teško rangirati nekaj čega nema puno, već samo lokalno.
To ne znači da nije dobro, dapače.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Ti mali imaš iskustva sa vitlima isto ko i sam tak da ne seruckaj svuda. Pitam ljude koji imaju iskustva a ne sveznalice. Probal si jedno vitlo i to je za tebe vrhunac i misliš da sve znaš. Nije da nemam nego mi netreba skupo vitlo koje će raditi 4-5 dana godišnje. Šume su mi većinom na ravnom ali neda mi se gaziti preko panjeva sa traktorom.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Krpan 4 SI i bilo koje vitlo sa donjom koloturom ne propinje traktor, a svako vitlo ce propeti traktor kad je visoko sajla kako rece ZJ. Gore pomenuto vitlo vuce bez problema stablo 2,5 kubika i traktor od 42 KS.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
E ovako, kaj se tiče Krpana 4T reče mi jedan čovijek šta ga prodaje da to vitlo ima jednu manu.
Na kardanskoj osovini je navodno samo jedan ležaj i on prvi popusti.
On je sam nešto bio rezao na njemu i stavljao je dupli ležaj kao na modelima od 5T. Znači ako će netko radit malo više sa njime bolje u startu uzet model od 5T koji je izgleda malo ozbiljnije napravljen.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja imam od 5 t krpan stavljao sam ga na više traktora što se tiče čvrstoće prije ćeš traktor polomiti
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Ima li gdje na internetu kakav cjenik ili slike tih vitla ? Tražio sam proljetos i nisam mogao ništa naći. Par snimaka na yt i to je sve. Ljepota mi nije bitna ako odrađuje svoj posao. Treba mi za osobne potrebe isto kao šta kaže iwanho 45 - 55 KN. U Jastrebarskom je bilo jedno od 5 tona, nisam baš siguran ali mislim oko 5000 kuna polovno. Isto čovjek kaže da ne propinje traktor kao ostala vitla. Zbog čega neznam.
Imaš na 144 stranici slike mog vitla.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
@mane sve to stoji, ali ne odlazi to tako bas. Imam ja i obicnog krpana 4 staro 5 godina, dva puta mijenjane lamele nikad ni jedan lezaj, a vitlalo se sa njim u prosjeku 700 kubika cetinara godišnje. Najveci problem je tu sto se ova mala vitla kace na traktore i od 70 ks.
 

Najnoviji postovi

Na vrh