• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Evo sad ponovo gledam i uopste mi ne deluje da je plocevina mnogo debela. Jedino oni kosnici ako mu daju cvrstinu.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Vjeruj druže da, iako nije predebela da je kvalitetan materijal. Ja još nisam vidio na tim gvozdenovim da su pomotane daske a vjeruj ina ih kod nas puno. Jedina mana je da se pojedu zupčanici od korištenja imasti pomješane s prašinom.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Jedino ako je sto kazes neki kvalitetan materijal. Jer debela plocevina sama po sebi ne pije vodu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A gle taj gvozden je nešto ko karas.
Žalosno je malo da nema završnr obrade bolje zaštitne mjere.
Ovako je ograničen s prodajom kod nas ga nebi mogo ni atest dobit
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Jaoj šta pročitah da ne vjerujem , Borislave dal' ti stvarno misliš da su zaštitne mjere suvišne i nepotrebne? Ok , svima nama se desi na nam neka zaštitna mjera zasmeta , recimo nezgodno je nositi šljem po vrućini ali propagirati drugima da je nenošenje šljema ok i da i oni tako trebaju raditi je sasvim nekorektno sa tvoje strane jer ovaj forum je i edukativnog karaktera.
Zbog toga te molim da se ponovo izjasniš po ovom pitanju.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Moram da priznam da i ja imam isto misljenje kao Borislav makar sto se onih mreza tice. Ova vitla su tako pravljena da se stoji bocno pored njih. Mreza da se stavi odozgo na njega, opet je rukovaoc pored. Meni nije jasno koga ta mreza onda stiti?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Sumsko vitlo
Ovdje to izgleda malko drukčije. Recimo da je ljepše napravljeno.
Kolega ima krpana sa mrežom pa se sajla omotala oko njega. Ursusa još nije slomio 🤣.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
To vitlo radi jedan lik kojeg ja poznajem. Ima kući radionu on i brat blizu su mene a još bliže Borislavu. On je malo izmjenio i pojačao u suštini slično gvozdenovom.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Oćeš reći da su bolje napravljena ? 5 tona oko 10 000 kuna 🤔. Jel se ima pravo povrat poreza na to, jel izdaju račun ili to rade onak na crno ?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Imas pravo povrata PDV-a na granici, a vecina tih malih radionica iako je registrovana nije u sistemu PDV-a.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma to ništa čim nema mreže nema ni atesta daleko je on od Slovenskih vitala koje prodaju i izlažu po Njemačkoj.
A za Eu trebaju špage
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
E kad vidim onu špagu na vitlu odmah mi muka od toga.Jest jest daleko od Slovenskih pa zato prijatelj zove čim je neko veće drvo da mu dodjem izvući jer kaže kod njega ne može Krpan od 5 tona i IMT 558 a nema dovoljno ni sajle.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Opet ste poceli. Svako hvali svoje pa da je i najgore na svijetu, tako i vas dvojica.
Evo moj komsija hvali svoga golfa keca, a kudi mog Mercedesa cija jedna guma kosta skoro kao dva golfa kao ne mozes ti proci kuda ja prodjem sa golfom. A tako i vas dvojica.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Svaki komentar je suvišan da ideš krpanovu firmu usporedit s gvozdenom ko yugo i mercedes.
Oni imaju puno serija koje si mi nemožemo ni priuštiti.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Ma to ništa čim nema mreže nema ni atesta daleko je on od Slovenskih vitala koje prodaju i izlažu po Njemačkoj.
A za Eu trebaju špage
Ako nemaju atesta po tebi nevaljaju. Jače je od krpana i dugotrajnije. Kod mene dva komšije rade šumu oba u po jednog krpana sahranili i kupili nove.
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Dado 6340 mogu provjeriti. Mislim da rade po narudžbi. Nemogu stići napraviti koliko je potražnja.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ako nemaju atesta po tebi nevaljaju. Jače je od krpana i dugotrajnije. Kod mene dva komšije rade šumu oba u po jednog krpana sahranili i kupili nove.
Nezz ja šta oni rade ali kod nas krpan je sahrani par traktora.
Na jcb fast tracku kod poznanika je 5 tona si pa ga ne sahrani.
Možda kod vas šalju balkansku robu lošu
Ali nemože se usporedit s krpanom i njegovim proizvodnim programom to sigurno
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Gajan, nije hitno, sad imam nekih drugih stvari za odraditi. Kad budeš u prilici i kad bude uz put. Hvala.
Dečki nije problem u mreži. Špaga je bitna 😂. Ja evo u zadnjih par dana nikud bez špage u đepu. Slučajno se nađem blizu granice kako ju proći bez špage. Tak i vi, ako mislite u EU špagu u đep 🤣.
 

Najnoviji postovi

Na vrh