• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Korak zavojnice mora biti sličan koraku sajle ili se to nekako prenosnim omjerom kompenzira?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Zoki, ne mora. Ima lančanik na kraju, pa se prijenosnim omjerom dobije korak koji treba.
Baš kak za korak navoja na drehbanku.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Na ovom slagaču je korak od 48 mm tako da se za 14 sajlu doboš treba da okrene 3,4 puta dok slagač okrene jedan krug. To se dobije konbinacijom lančanika sa omjerom 3,4 puta stim da se uvjek traži da postoji razmak izmuđu sajli pa se u praksi računa 15mm da se sala nabi gnječila ili penjala na drugu, pa se uzima kombinacija da se slagač malo brže kreće pa je uzeta opcija 3,2 omjer. Kad se na kraju traba da vrati unazad tu postoji jedan drugi način računanja prelaza to je malo komplikovanije za opisat. Nije jednostavan za proračun.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Po meni bi tu dobro legle gume od pinca. One imaju dobre krampone i dosta su izdrzljive. Morao bi jedino da menjas felne jer su one 16", a ove tvoje ako se ne varam 15".
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
Ovaj profil mi je dobar i ako bi stavio veće gume po prečniku onda opterečujem poluosovine odnosno na prednjoj vuči zglobove, za sad imam bezbjedan sistem. Za ove godine još nisam mijenjao zglobove međutim mnogo su manji i nejači od pincovig tako da ih moram čuvati od toga. Imam jedan par rezerve i više ih nema naći. Naznam na koliko se duvaju pincove gume , ove su 4 bara.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ne znam ni ja koliki je pritisak dozvoljen za te pincove gume. Znam samo da ih covek stavio na prikolicu i tovari 6 m sirovih drva, a one nose bez problema vec par godina.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Stavi traktorke 6.50 na 16 felge ko vinković i teraj bez problema, ti stražnji diferencijali su prilično jaki i od dobrog materijala. Napravio sam malčer od jednog takvog, pogon na poluosovinu i gasi traktor 60ks bez da trepne.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Vinkovic nosi 6.00-16 ili 7.50-16. Mana je kod prvih sto imaju malu nosivost, a ove druge vec nisu lose. Medjutim imaju veliku manu za voznju asfaltom vecim bzinama.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Prošle godine kupljeno novo vitlo 4.5 tone Tajfun, prije njega imali Krpan 5..krpan nije mu ni sluga.... ova zadnja slika je bil kod šlajsanja malo je falilo da se ne preokrenem, bilo je gusto haha

312jnl2.jpg

28tcly9.jpg

11kz5tf.jpg
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Nemam niti jedan poljoprivredni traktor koji radi u šumi,svi su timberi,ali znam ljude koji rade šumu dosta ozbiljno sa poljo traktorima.Svi imaju ili tajfun ili uniforest,vele da je Krpan OK,ali niti jedan Krpan u istoj klasi sa Uniforestom ili Tajfunom nije za usporedit.Jeli tako ili nije neznam,ali nemam razloga ne vjerovat.
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Sad ne znam kako veća vitla od Krpana rade, tajfun sva vitla imaju reduktor tako da i slabiji traktor može dosta vuć..kažem imali smo običnog krpana 5 tona isto kupljen nov i nismo bili baš zadovoljni...mada nas je služio 7 godina i prodan je za još veće novce nego što je kupljen
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kakve utrke to voziš?
Yama, malo si se igrao ruleta?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
614
Kakve utrke to voziš?
Yama, malo si se igrao ruleta?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Loši su putevi kod nas nikad se ne zna dal češ normalno proć il će se šta desit... to je bilo po drugi puta ista stvar na istom mjestu, tu sam vukao trupce i jedan se sastrane zakačil u kamen i evo gaa...
 
Na vrh