• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kupis bolje vitlo s vise opreme ili si gledaj na hs licitacijama budu .
Ima i traktora sumakih i vitala
 

IVANX71

Novi član
Tu od
8 Velj 2013
Poruka
16
Kupis bolje vitlo s vise opreme ili si gledaj na hs licitacijama budu .
Ima i traktora sumakih i vitala

Ma gledao sam ih ali sve sami krš, sve šta je u malo boljem stanju cijena ode u nebo. Hittneri nisu skupi ali si sa njim odmah mogu kupiti pištolj da se upucam.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A jbg uzmi onda novo vitlo pitaj ovog u auto horvatu .
Prijatelj je kupio 5 t si dao mu ispod cijene i s vise sajle .
Pa mozda mozes sto dogovorit i ti
 

Ttjj

Član
Tu od
29 Pro 2011
Poruka
144
Ma gledao sam ih ali sve sami krš, sve šta je u malo boljem stanju cijena ode u nebo. Hittneri nisu skupi ali si sa njim odmah mogu kupiti pištolj da se upucam.

Imas na bosanskom oglasniku pik.ba dvodobosni igland, mislim da ti je cijena 3000e. Namontiras ga na zetora, daska odmah iza zadnjih kotaca, voda u prednje gume. Niti jedno od trotockovnih vitala mu nije niti sluga, upravljanje uz traktora. Za sitnu robu iz prorede dusu dalo. Za vitlanje prva liga a slajs neusporediv sa bilo kojim trotockovnim vitlom. Za tvoj posao idealno.
 

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Fiksna vitla su sigurno u prednosti, jedina problem je ako traktor treba za druge poslove.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Jel koristio neko za vitlo sajlu skinutu sa krana? Sajla je presovana i mislim da je to isto kao i presovane sajle za vitla. Ili se mozda varam?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mekša je i drukčije pletena pa pretpostavljam da bi se frkala.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Mekša je i drukčije pletena pa pretpostavljam da bi se frkala.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Baš tako koliko je dobra toliko i nije, ima je jedan prijatelj na vitlu i kaže da hoće da se frče ta sajla i ne slaže se baš nešto dobro na doboš. Npr. 12mm duplo presovana sajla je kao 16mm obična sa čeličnim jezgrom.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Sta mu dodje to "frkala"? Ja i volim da je sajla mekana, nekako mi lakse za baratanje.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Sta mu dodje to "frkala"? Ja i volim da je sajla mekana, nekako mi lakse za baratanje.

Frkati - uvijati, tako nešto. Za ovu duplo presovanu kažu da je stvarno jaka sajla,samo eto što hoće da se lakše uvija.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Ja nekako volim da je sajla savitljiva, ako je to to. Tako da bi meni odgovarala. Cena je ispod 1€, a precnik 10 mm.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,561
Nije mnogo para, nova je kod nas oko 3 eura dužni metar. Zavisi isto koliko je ta sajla izradjena. Najbolje je kad kupiš novu sajlu i onda znaš šta si kupio.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Slazem se da je nova najbolja, ali nekoliko puta skuplja. Ova je navodno bez ostecenja. Videcu, mozda je kupim.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,365
Ako nije puno para onda vrijedi. Ja sam našao na otpadima polovnu sajlu 14 pocinčanu sa kudeljnim jezgrom sa 6 struka i debljinom niti od 1 mm u struku i do sada mi se pokazala kao najbolja sajla već radim sa njom 5 sezona jesasm je kratio sa 130 na 90 metara. Za sad ima najbolje karakteristike koje zahtijeva moje vitlo, jer često dovodine snagu vitla do 90 posto izdržljivosti sajle.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,365

Na prvi dojam dobro opremljeno vitlo i za rukaovanje je dobro podešeno , cijena je ozbiljna. Po opisu ima dosta sajle, dobar sistem koji ju drže zategnutu, još kad bi prenos bio napravljen od zubčanika u kućištu sa uljem onda je izvanredno i nebi bilo skupo. Ako neko dođe do podatka o prenosnom odnosu i šta ga čini bilo bi dobro za postavit.

Ovih dan sam sređivao slagač od svog vitla , pe evo zavojnice, malo je peglao i mjesta ukrštanja sređivao.
 

Prilozi

  • slike tel 188.jpg
    slike tel 188.jpg
    32.7 KB · Pregleda: 146
Posljednje uređivanje:

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Jeste cena ozbiljna, ali nesto razmisljam i mislim da za te pare nema nista slicno da se kupi. Jedino ne znam kako se sve to pokazalo u upotrebi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh