• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Donja kolotura je obično dodatna oprema, osim ako nije u oglasu naglašeno da je u cijeni.

ZJ,
izgleda da biznis s vitlima postaje sve sličniji biznisu s kalačima. Očito metoda copy-paste Krpanovih modela uz male korekcije i manje opreme, omogućuje nižu cijenu, ali još uvijek osigurava malim proizvođačima solidnu zaradu.

Tomislav,
imaš li slike i neke specifikacije za to Zentino vitlo od 5 t? Dostava u cijeni ili posebna doplata?
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Nemam, moram ic vidjet uzivo to jedan dan. Ako se odlucim kaze covjek da se ceka oko mjesec dana za izradu, imaju guzvu dosta jer ne rade samo to. Dostava je do 30 km besplatna, preko toga ide 5 kn po km u jednom smjeru.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Neki dan gledao i zaboravio slikat cijene u Sloveniji
 

Prilozi

  • IMG_20200214_143659.jpg
    IMG_20200214_143659.jpg
    110.9 KB · Pregleda: 31

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Kaj velite na ovo??? Mislim 6 tona??

View attachment 23756
Kupio pred dva mjeseca 5T Uniforesta, polovnog. Ima tu par strana prije kaj sam pisao njemu. Sasvim ok vitlo, recimo Krpan 5T ima 250 ili 260 kg dok ovaj moj ima 303 kg. Ovaj tu još ima i donju koluturu. Mislim da sa njime ne možeš fulat.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Iskreno ja za profi vitlo i nemam posla al dogodi se kao ove godine da je 80% u nekoj jarugi pa se sad mucimo to s traktorom izvuc jer je moje vitlo sto sad imam rucni rad i dosta je sporo. S obzirom da sam zaposlen pa onda nemam bas nekog vremena na bacanje. Ovo zenta vitlo mi se cini ok na ulozeno i dobiveno.
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,269
Kupio pred dva mjeseca 5T Uniforesta, polovnog. Ima tu par strana prije kaj sam pisao njemu. Sasvim ok vitlo, recimo Krpan 5T ima 250 ili 260 kg dok ovaj moj ima 303 kg. Ovaj tu još ima i donju koluturu. Mislim da sa njime ne možeš fulat.
A dodatna oprema je DALJINSKI.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
683
MOze li neko da postavi ako ima sliku kako se postavlja sajla na bubanj vitla,najvise me zanima sistem fiksiranja sajle za bubanj..
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
683
I ovo je sve,nikakav vijak,klema ili nesto ne drzi sajlu nego samo ova "krivina na bubnju"
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,608
I ovo je sve,nikakav vijak,klema ili nesto ne drzi sajlu nego samo ova "krivina na bubnju"
Da,nije potrebno ništa nego samo ovako provučeš sajlu i gotovo,i ne može se izvući kad sajlu izvučeš do kraja,jedino da je presiječeš brusilicom.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
683
Ok hvala na pojasnjenu treba sajlu da postavim na vitlo ali me bunilo to sto nikad nisam ni vidio kako to odprilike izlgleda,mada je na ovom mom bubnju skorz tijesno za postaviti sajlu jer su rupe izbusene blizu centralong dijela bubnja a tu je i sistem natezanja bubnja i mehanica kocnica(zvijezda) pa je sve tijesno
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,608
Kao što vidiš i kod mene je blizu kvačila ali ne zapinje nigdje.A koje je vitlo u pitanju i koja je sajla?
 
Na vrh