• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
683
Farmi vitlo (finsko),sajlu se jos razmisljam da li kupiti obicnu ili duplo presovanu,mada je ova duplo presovana duplo i skuplja pa se jos razmisljam da li bas vrijedi toliko,ili da stavim obicnu jer ipak je to vitlo oko 4-4,5 t
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Duplo prešana bi ti mogla na kraju ispast jeftinija nego obična.
Uzmeš 10 mm debljine i miran si.
Obična nije dugog vijeka bez obzira na snagu vitla.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
683
Onda uzimam duplo presanu,u pravu si,jeftinije u konacnici uvijek ispada skuplja varijanta,
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,608
Farmi vitlo (finsko),sajlu se jos razmisljam da li kupiti obicnu ili duplo presovanu,mada je ova duplo presovana duplo i skuplja pa se jos razmisljam da li bas vrijedi toliko,ili da stavim obicnu jer ipak je to vitlo oko 4-4,5 t
Ko što kažeš ova duplo presovana je i duplo skuplja a kažu i da ju je teško složiti kako treba na doboš. Ako se ne baviš profesionalno šumom nego za samo svoje potrebe onda je dobra i obična,mi godinama koristimo običnu a bavimo se profesionalno šumom.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
683
Ko što kažeš ova duplo presovana je i duplo skuplja a kažu i da ju je teško složiti kako treba na doboš. Ako se ne baviš profesionalno šumom nego za samo svoje potrebe onda je dobra i obična,mi godinama koristimo običnu a bavimo se profesionalno šumom.

Ma ne profesionalno,to sam kupio vise sto mi je bila zelja da imam vitlo nego potreba,pitanje je da li ce se godisnje koristit dva do tri dana, ako bude i toliko..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
A to je onda druga priča. Ja mislio da ćeš radit sa njime puno više. Tak sam i ja uzeo vitlo za 30-40m3 godišnje, tek toliko da kum i ja ne posuđujemo okolo.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Ma ne profesionalno,to sam kupio vise sto mi je bila zelja da imam vitlo nego potreba,pitanje je da li ce se godisnje koristit dva do tri dana, ako bude i toliko..
I mene je kopkala ista ideja za kupnju, ali za sad vjerojatno ništa od toga.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Danas sam narucio zentu 5 tona i obecao mi covjek da se nece duze cekat od 3 tjedna. Nisam isao gledat jer mi nije bas na ruku vozat se. Valjda ce bit dobro.

Koji kardan bi trebao uzet za to vitlo?
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
254
Dečki bok,
hvala na savjetima oko vitla.
Uzeo sam kod Karasa vitlo od 7t, sa duplo prešanom sajlom i donjom koloturom.
Jučer smo probali malo čupati sa njime i sve što smo probali iščupalo je kao od šale.
Bagrem od caa 20cm u promjeru, dvije stare šljive od caa 25 i brezu od isto toliko.
Kačili smo ne caa metar od tla s tim da bi bila jača poluga da smo kačili još više gore.
Zanima me što će 558 napraviti, vitlo je inače predviđeno za traktore od 70-120KS.

Dobar dojam je ostavio Hrvoje Karas, mladi dečko sve objasni potrudi se oko svake sitnice.
Lijepo vidjeti kad netko u ovoj našoj državi tako radi.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Iskreno meni se cini karas dosta skup, za 5 tonsko obicno je gospodja rekla kad sam ju zvao 7900 kn za kes, a zenta 6500. To je 200 eura razlike a bas ne znam da je zenta toliko losiji.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
254
Zvao sam i za Zentu, no dugo se čeka, a Karas je ovog jednog od 7t imao na lageru.
Razog zašto sam uzeo Karasovo je i radi toga što ima viši stupanj redukcije, pa se i manji traktor ne muči sa njime.
Krpanova moraju imati dodatni reduktor, dok ovo ima veći lančanik već unutra.
Uzeo sam 40 metara duplo prešane sajle od 12mm.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
254
Ne znam koliko stane na nubanj, meni paše da je malo sajle, jer je jači moment.
12 duplo prešana je ustvari 14mm sajla koja je prešana na 12mm.
 

Borisllav360

Iskusan lik
Tu od
1 Srp 2017
Poruka
1,608
Kad sam kupovao sajlu vidio sam i tu 12-ku presovanu i pitao sam prodavca jel ista ko obična po jačini ili je jača,kaže presovana može izdržati teret ko 16-ka obična.
 
Na vrh