• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Šumarski traktori i vitla

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,986
Karas se vratil motocrosu.
Zenta oldtajmere restaurira.

Kupi ti Krpana
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Ja ga imam, za neke osobne potrebe je dobro. Malo je premali omjer lančanika pa manji traktori ga dosta osjete. Ja sam ove godine smanjio još broj zuba na pogonskom i sad je dosta bolje. Koristim ga u kombinaciji sa ursusom c 335 i za te novce sam zadovoljan.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Evo jedne stare, nisam baš slikao nešto posebno. Vidi se i kuka donja koju sam dogradio. Jedino fali donja kolotura koju obavezno koristim kad radim s ursusom i nadogradio sam još mrežu da malo sliči na krpana.
 

Prilozi

  • DSC_6809.jpg
    DSC_6809.jpg
    29.8 KB · Pregleda: 26

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Za mene i susjede ak treba pomoć dovoljno, imam ga jedno 6 godina i obavezno je svaki put sa mnom u šumi. Nemam problema nikakvih, plan je još reducirati okretaje i to bu onda to. Imam 50 metara duploprešane 10 mm sajle, i ne stane ni metra više. Dok je bila obična bilo je više lufta al je ova sad taman do kraja. Za mene je i prejaka ova, da su imali na stanju uzeo bih bio 9 mm ali sad je ta i tako bude ostala dok se ne uništi.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Nema na čemu, nije sad neka premija ali ja si to polako preuredim po svojim željama i mene služi. Više se uopće ne zamaram s tim da potegnem cijelo drvo, odrežem komad par metara i povučem, ako i dalje ne ide prerežem još na pola. S vremenom se skuži koliko traktor može podnijeti i tako se radi. Ja se ne bavim kriminalom po tuđim šumama da bih morao odjednom potegnuti nekoliko drva, iako su tako meni uradili.
 
  • Volim
Reactions: ZJ
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma tak i ja, ja bum ak trebal i na meter odrezal i potegnul, jer šuma nije zajebancija, netreba bit nagli ili neznam kaj, isto kak i vozim doma, imam prikolicu de stene 4 tačke drv, i ja si polako vozim i ne žuri mi se nikam. Netreba da se nekaj dogodi, a u šumi je dost za sekundu da se nekaj dogodi. Tak da sam siguran da bu me služilo kak spada za moje potrebe. Ma i kod mene isto tak kradeju drva, i to na veliko.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,339
Znam ali radio sam ja i ovak s njim ali hoću raditi s manjim okretajima traktora i dobiti što veću poteznu moć. Takva mu je cijena i ono što se dobije za to pa se treba prilagoditi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Neznam tačno kolika je redukcija na krpanu 5 . Kod mene je 9:1 i rad sa vitlom je neuporediv ako poredimo sa krpanom jer smo radili u istoj poziciji.

Po meni sve redukcije ispod 7:1 su prebrze . Jednostavno nisu praktične u radu ali zbog jeftinije i jednostavnije izrade vitla ih svi otprilike rade na istu foru.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Vidi si kakvog Uniforesta od 5T. Ne znam kolko misliš duboko u džep stavit ruku za vitlo al oni su ti ok. Ja i kum smo ga uzeli za svoje potrebe (cca 20-30 kubika godišnje) i za sad se pokazao jako dobrim. Na špage je tak da se ne stoji blizu traktora kad se vitla i mogu ti reći da je to jako dobra stvar. Puno je sigurnije za osobu koja vitla i imaš ujedno bolju preglednost kad delaš.
Ovaj moj ima dva nedostatka, nema donje koluture jer je kao stariji model i nema kuke da možeš prikolicu ili kola prikopčat.
Kuku imam, vjerojatno će ić na vijke kao i kod @jocc-a.
Donji kolutur mi i nije toliko neophodan jer i kum i ja imamo dost jake traktore da nam ne diže prednji kraj.
 

tomislav1986

Aktivni član
Tu od
29 Tra 2017
Poruka
243
Ja imam zentu 5t odradilo vitlo proslu sezonu bez problema. Jedino sto je bilo cvikalo je sajlu na dobošu negdje pred kraj pa se nije mogla rukom izvuc. Eto to je jedina mana za sad.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ma dečki ja nebi niš skupo i profi baš, za osobne potrebe, delam 10 metri drva godišnje, al je problem kaj mi šuma pod bregom, i nepristupačno je jako, inače da imam vitlo imam ravno do šume 5 min vožnje sa traktorom, a sad moram okolo skroz voziti i treba mi skoro jedna vura vožnje.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Za deset metri godišnje treba ti jedna kolotura i jedna sajla.
 
Na vrh